Dobre POLSKIE KINO/ stare, nowe polskie filmy. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Dobre POLSKIE KINO/ stare, nowe polskie filmy.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: Dobre POLSKIE KINO/ stare, nowe polskie filmy.

Moze polecicie dobre polskie filmy, stare jak i nowe?

ZGAS podly usmiech LUDZI zlych.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dobre POLSKIE KINO/ stare, nowe polskie filmy.

Szczerze, to dawno nie widziałam dobrego polskiego filmu.

Ostatni chyba to Oszukane z 2013 roku.

3

Ostatni dobry polski film jaki widziałam to "Cicha noc". Film - jak dla mnie wzruszający, pokazujący relacje rodzinne, trudne wybory, z wspaniałą reżyserią i grą aktorską. Filmy polskie, które lubię to "Bogowie", "Skazany na bluesa", podobały mi się też filmy o Marii Skłodowskiej i "Sztuka kochania" o Michalinie Wisłockiej. W tym ostatnim są genialnie nakręcone sceny erotyczne. Ze starszych filmów przychodzi mi na myśl film pt. "Nowy". Młody mężczyzna chce zatrudnić się w dużym mieście i są zabawnie pokazane wszelkie perypetie jakie towarzyszą procesowi przyjmowania do pracy.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

4 Ostatnio edytowany przez lady_lipton (2019-11-17 22:15:07)

"Rewers" z Agatą Buzek i Marcinem Dorocińskim. 2009 r.

EDIT
Czy coś z tych nowszych ktoś poleci?

5 Ostatnio edytowany przez Excop (2019-11-18 09:45:17)

Przedwojenne komedie polecam.
Z mistrzami słowa i gestu. Z Antonim Fertnerem na czele. I boginią ówczesną komediowego wizerunku Matki Polki, Mieczysławą Ćwiklińską. smile

facet po przejściach

6

''Ogród Luizy'', ''Pręgi'', ''Tato''.
I oczywiście seria Kieślowskiego, Dekalog.

7

"Kobiety mafii 2", "Kac Wawa" big_smile

"Z gówna bata nie ukręci"  NieGall Anonim

8

Właśnie wróciłam z kina z filmu Jana Komasy "Boże Ciało". Jest to - moim zdaniem - film naprawdę warty obejrzenia. Nie jest to, co prawda film lekki, łatwy i przyjemny, ale wszystkim tym, którzy cenią sobie w kinie nie tylko rozrywkę raczej nie przyniesie rozczarowania. Polecam.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

9

bbasia napisał/a:

Właśnie wróciłam z kina z filmu Jana Komasy "Boże Ciało". Jest to - moim zdaniem - film naprawdę warty obejrzenia. Nie jest to, co prawda film lekki, łatwy i przyjemny, ale wszystkim tym, którzy cenią sobie w kinie nie tylko rozrywkę raczej nie przyniesie rozczarowania. Polecam.

Zgadzam się. Bardzo dobry film.  Kolasa nie jest dla mnie jakimś wielkim reżyserem, ale tym filmem pokazał, że potrafi zrobić dobry film. Świetny scenariusz. Idealnie dobrany odtwórca roli głównej. To taki film o którym się myśli po wyjściu z kina.

10 Ostatnio edytowany przez Królica (2020-07-26 17:57:21)

"Cześć Tereska"
i tego samego reżysera "Niedzielne igraszki" (nie sugerujcie się skojarzeniami które mogą pojawić się w związku z tytułem, to smutny film)
"Symetria"
"Grający z talerza"
"Znachor"
"Pasażerka"
"Sala samobójców".

11

Misinx napisał/a:

"Kobiety mafii 2", "Kac Wawa" big_smile

lol

12

"Zabawa, zabawa" film poruszający problem alkoholizmu.

13

Moje typy to : "Kobieta samotna " A.Holland, "Przesłuchanie" R. Bugajski, "Przypadek" K.Kieślowski, "Zaklęte rewiry" J.Majewski, "Amator" K.Kieślowski, "Pora umierać" D.Kędzierzawska, "Róża" W.Samrzowski, "Zimna wojna" P.Pawlikowski

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,  nie obleka tego faktu w słowa"

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Dobre POLSKIE KINO/ stare, nowe polskie filmy.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018