Nie wiem co mam zrobic poradzcie. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Nie wiem co mam zrobic poradzcie.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: Nie wiem co mam zrobic poradzcie.

Otóż nie moge zapomniec jak zaczełam szukac pomocy u specjalistow typu psychiatra psychologi. To był mój życiowy błąd. Ale ogarnięta depresją szukałam wszedzie pomocy:(
Ponoć tonący brzytwy się chwyta. Najgorsze było pozniej jak dowiedzieli sie moi znajomi:( Teraz juz wiem ze o depresji sie nie mowi:(
Zaczeli mnie obgadywac, śmiac sie ze mnie i niektorzy sie do mnie nie odzywali jakbym nie istniala.

Nie wiem co o tym sadzicie?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nie wiem co mam zrobic poradzcie.

To nie grzech ani nic strasznego chodzić do psychologa lub psychiatry. To wyraz miłości do siebie, troski o siebie, dojrzałości, chęci niesienia sobie samej pomocy. To była najlepsza decyzja, którą mogłaś podjąć w sytuacji depresji, a nie życiowy błąd. Dlaczego interesuje cię zdanie znajomych? Żyjesz dla nich, dla ich akceptacji? To nie ich sprawa, a jeśli zachowują się w taki sposób, jak opisałaś to nie powinnaś utrzymywać z nimi kontaktu. Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie - najwartościowsze relacje to takie, w których otrzymujesz wsparcie i akceptację, a nie takie, w których obgadują cię i się z ciebie śmieją. Popracuj nad poczuciem własnej wartości - wtedy zdanie jakichś idiotów nie będzie cię obchodziło.

3

Do takich też wniosków doszłam droga Emilo lecz niestety te myśli wracają ze zle zrobilam, a ze nie byc obgadywana i wszystko biore do siebie nie potrafie jakos sobie tego wytłumaczyc.

4

Zmienić znajomych

5

Amando, a gdzie miałaś szukać pomocy? Postąpiłaś rozsądnie. Do psychologów i psychiatrów chodzą często biznesmeni, politycy, aktorzy, naukowcy,... Więc to nie był Twój błąd. Problem leży w głowach Twoich znajomych, przekonałaś się ile są warci. A jak się zaczęły Twoje problemy?

6

Emilia napisał/a:

To nie grzech ani nic strasznego chodzić do psychologa lub psychiatry. To wyraz miłości do siebie, troski o siebie, dojrzałości, chęci niesienia sobie samej pomocy. To była najlepsza decyzja, którą mogłaś podjąć w sytuacji depresji, a nie życiowy błąd. Dlaczego interesuje cię zdanie znajomych? Żyjesz dla nich, dla ich akceptacji? To nie ich sprawa, a jeśli zachowują się w taki sposób, jak opisałaś to nie powinnaś utrzymywać z nimi kontaktu. Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie - najwartościowsze relacje to takie, w których otrzymujesz wsparcie i akceptację, a nie takie, w których obgadują cię i się z ciebie śmieją. Popracuj nad poczuciem własnej wartości - wtedy zdanie jakichś idiotów nie będzie cię obchodziło.

EMILO TO NIE BYLI PRZYJACIELE TYLKO PSEUDOPRZYJACIELE
sorki za litery!

7

takiwiatr napisał/a:

Amando, a gdzie miałaś szukać pomocy? Postąpiłaś rozsądnie. Do psychologów i psychiatrów chodzą często biznesmeni, politycy, aktorzy, naukowcy,... Więc to nie był Twój błąd. Problem leży w głowach Twoich znajomych, przekonałaś się ile są warci. A jak się zaczęły Twoje problemy?

nadal panuje ciemnogród!
jak poszłaś do psychiatry bądz psychologa i było ci to potrzebne to kim TY się przejmujesz?
najważniejsze twoje zdrowie

8

Droga Amando ja najwartościowszych ludzi, moich przyjaciół poznałam na terapii DDA. Nie wiem jaki masz problem, ale polecam grupowe terapie. Spotyka się tam ludzi z podobnymi problemami i oni są w stanie Cię zrozumieć. Potrzebujesz akceptacji, może takie rozwiązanie pomogło by Ci zbudować poczucie własnej wartości. Jeśli masz ochotę to napisz, jakie masz problemy. Zastanów się w kim masz oparcie: rodzina a może jakiś przyjaciel lub przyjaciółka, który Cię nie wyśmiał? Wsparcie rzecz bardzo ważna, a pomoc psychiatry bądź psychologa też powinna pomóc. Trzymam kciuki i napisz więcej o sobie smile

9

To ja mam nerwice- lękową oraz depresje. Bardzo sie przejmuje wszystkim co inni o mnie mowia, chociaz bardzo bym chciala o tym nie myslec. Ale po tym jak zostalam potraktowana to az jestem w szoku.
inni wrecz kazali mi sie przyznac ze chodze do psychiatry bo aż niedowierzali ze tam moge chodzic (niektorym nie mowilam i sie tylko domyslali).

10

Amando, Twoi znajomi potraktowali Cię w sposób grubiański, gdyby mieli choć trochę taktu to nie dopytywali by się lub robili by to w sposób dyskretny, z troską. A czy masz w swoim otoczeniu ludzi którym naprawdę możesz zaufać i szczerze rozmawiać? Rodziców, rodzeństwo, przyjaciół?

11

Nie mam takich osób nikomu nie moge ufac bo jak cos powiem (i choć ta osoba mi mówi że nikomu tego nie powie dalej) to i tak rozpowiada.

12

Amando, tu jesteś anonimowa, jesteś ważna, możesz śmiało opowiedzieć o swoich problemach. Skąd się wzięła Twoja depresja? Zostaniesz wysłuchana, a być może ktoś będzie umiał Ci doradzić.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Nie wiem co mam zrobic poradzcie.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018