Kamica nerkowa - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Kamica nerkowa

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 28 ]

Temat: Kamica nerkowa

Od kilku dni dokucza mi silny ból brzucha, mdłości, ból zlokalizowany z prawej strony w okolicy biodrowej, parcie na pęcherz, dziś byłam u lekarza, najprawdopodobniej jest to kamica nerkowa, USG będę miała jutro, ale dostałam już leki pod kątem kamicy.

Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym schorzeniem? Jakie są Wasze doświadczenia, jakie leczenie wdrożono?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kamica nerkowa
Małpa69 napisał/a:

Od kilku dni dokucza mi silny ból brzucha, mdłości, ból zlokalizowany z prawej strony w okolicy biodrowej, parcie na pęcherz, dziś byłam u lekarza, najprawdopodobniej jest to kamica nerkowa, USG będę miała jutro, ale dostałam już leki pod kątem kamicy.

Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym schorzeniem? Jakie są Wasze doświadczenia, jakie leczenie wdrożono?

Gdzieś juz chyba spotkałem się z podobnym wątkiem...
Ja miałem wątpliwą przyjemność poznać te atrakcje... Zacząłem mieć dziwne dolegliwości, takie jak opisałaś: parcie na pęchcerz, mdłości, ból w okolicach nerek... Chodziłem z tym parę dni, ale ledwo... W pracy, po tygodniu chyba miałem ostry atak poprzedzony krwią w moczu i wyjątkowo ...uciążliwym bólem podczas pobytu w toalecie.  Myślałem, ze mam raka prostaty... A że bolało niemiłosiernie - w końcu polazłem (prawie wyjąc z bólu) do lekarza. Badanie moczu, USG... Okazało się, że to właśnie kamica. I wówczas zacząłem się tym siłą rzeczy interesować. Okazało się, ze podczas USG niczego nie dało sie wykryć. Ale to dowodziło, że miałem typ kamieni zwany mocza­nowymi, których tą drogą nie da sie zobaczyć. Jest kilka rodzajów kamicy, zależnych od przyczyn powstawania złogów. Przyznaję, że świadomość, że to "tylko kamica" trochę mnie uspokoiła smile A potem? Dostałem jakieś specyfiki, zalecenia (m.in. dużo pić, siedzieć w ciepłej wodzie w wannie) - samo powinno "wyjść". I wyszło w przeciągu tygodnia. Co sie z tym namęczyłem to moje smile Największy kawałek jaki "wyleciał" wprawił w zdumienie i niedowierzanie lekarkę, bo miał ok. 6 mm średnicy przy ok. 1 cm długości... Acha - ważne. Przy tym "moim" typie kamyczki składają sie ze zbitej gromady kryształków o bardzo ostrych krawędziach... Ten mój epizod miał miejsce ponad piętnaście lat temu i dotychczas nie było nawrotów. Owszem, lekarka poinformowała mnie, ze to będzie wracać, ale byc moze fakt, iz od tamtego czasu dziennie piję spore ilości płynów (srednio2-4 litry) - mam jak na razie spokój.
A zatem witaj w klubie smile

nie czyń priorytetem kogoś, kto ma cie tylko za opcję

3

Póki co nie wiem jak się to dalej potoczy, lekarz powiedział, że póki co nie może mi powiedzieć jakie będzie dalsze postępowanie, czuje się trochę lepiej, ale to efekt sporej porcji zastrzyków, schudłam już dwa kilo bo nie jestem w stanie jeść, przez cały dzień zjadłam pół bułki hmm

Moja mama miała kamicę żeby było śmieszniej miała tyle lat ile mam teraz, nie była w szpitalu, przeszło i do tej pory się już nie odezwało.

4

Małpa69 napisał/a:

Póki co nie wiem jak się to dalej potoczy, lekarz powiedział, że póki co nie może mi powiedzieć jakie będzie dalsze postępowanie, czuje się trochę lepiej, ale to efekt sporej porcji zastrzyków, schudłam już dwa kilo bo nie jestem w stanie jeść, przez cały dzień zjadłam pół bułki hmm

Moja mama miała kamicę żeby było śmieszniej miała tyle lat ile mam teraz, nie była w szpitalu, przeszło i do tej pory się już nie odezwało.

Ogólnie istnieje pogląd, że jak komuś to się przytrafiło - jest duża "szansa" na powtórki, bo jest to efektem skłonności do odkładania złogów.. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji - u mnie cisza mimo upływu ponad pietnastu lat, ale moze odezwie sie za lat np 80? Tylko, że wówczas już chyba nie bedę żyć:)
Zasłyszałem też opinię, że większość ludzi ma też w sobie takie "zbiory" (kamienie), ale nie odczuwa żadnych dolegliwości i stąd przeświadczenie, ze ich to nie dotyczy. Kamienie raczej nie "przechodzą", jesli już to w sposób niezauważony ...wypadają smile Sposoby leczenia uzależnione sa od stopnia zaawansowania (wielkości złogów) i odczuwania tej dolegliwosci. W związku z tym pobyt w szpitalu jest chyba ekstremum - zazwyczaj wystarczy terapia (jak wyżej to opisałem) w domowych pieleszach...
Jeśli nie miałaś wyjątkowo silnych bóli (skręcanie sie z bólu) i spokojnie udałas sie do lekarza po pomoc (ja prawie wyłem z bólu i ledwo sie doczołgałem...) - można być dobrej myśli, że spokojnie pozbędziesz się problemu. Owszem, w przypadku, gdy kamienie są duze i z tego względu niemożliwe do wydalenia "naturalną drogą" - wymagają odpowiednich zabiegów (zależnie od rodzaju - najczęściej rozbijane są ultradźwiękami) już w szpitalu.
Najważniejsze - ale to chyba już wiesz od lekarza przynajmniej - dużo pić płynów (by wypłukiwać) i trzymać odpowiednia dietę (ale jaką to dopiero zależnie od rodzaju kamicy - każda ma inne zalecenia). Ja - tu przyznaję się bez bicia - poza dużą ilością płynów dietą zbytnio się nie przejmuję... Ale przecież jako pterodaktyl nie mogę przerzucić się na inne, subtelniejsze pożywienie, bo wyginąłbym jak moi pobratymcy smile

nie czyń priorytetem kogoś, kto ma cie tylko za opcję

5

Ból wczoraj np był bardzo silny, wstanie z łóżka było dramatem, dzisiaj jest jako tako, ale jak pisałam dostałam furę leków.

Mam nadzieje że obędzie się bez szpitala, nie cierpię szpitali tongue

6

Witam się w klubie i ja wink

Od kwietnia wiem,ze mam kamyczek 5mm na prawej nerce.
Pani doktor zaleciła mi duzo pić,łykać fitolizynę,kontrolę mam w pazdzierniku.

Małpo a jakie leki Tobie zaleciła?

7

Póki co jest to no spa forte, pyralgina, urofuraginum i jakiś suplement z żurawiną i skrzypem, lekarz powiedział że bez badań na razie nic więcej nie może powiedzieć na temat dalszego leczenia, również kazał dużo pić, pochwalił że mam na nerkach pas rozgrzewający (taki wełniany) i póki co tyle, jutro będę wiedziała więcej o 12 30 idę na USG.

8

No tak,to znane mi leki.

Ja od początku 2014 roku wiem,że mam PCHN,jestem pod opieką nefrologa.Pani doktor stwierdziła,że jestem młoda,nie mam innych chorób przewlekłych,idealne ciśnienie,więc dam radę,na razie nie zaleciła leczenia,tylko obserwację.
Teraz jeszcze ten kamień i też wyczekiwanie.
Pobolewa stale,raz bardziej,innym razem mniej,dwa razy miałam napad kolki nerkowej,ból tak silny jak bóle porodowe(wiem,rodziłam smile )
Nie mam problemów z oddawaniem moczu,nawet jak miałam zapalenie pęcherza,to sikałam normalnie.

9

No ja niestety mam cukrzyce, astmę i kilka innych pobocznych schorzeń, nie jest zresztą wykluczone że na kamicę nie wpłynęły leki które biorę bo wiem że np leki zobojętniające kwas żołądkowy mogą mieć wpływ, a ja od kilku lat co jakiś czas je biorę (wrzody).

Ja podobne bóle miałam już wcześniej ale dość szybko przechodziły i myślałam że to boli mnie biodro tongue

Też sikam normalnie, parcie póki co ustąpiło.

Ból miałam dość silny, teraz na lekach jest sporo lepiej, ale było kiepsko, od dwóch dni przewalałam się z kąta w kąt, prawie nie jadłam i nie spałam (ból był tak silny że nie mogłam zasnąć).

10 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2015-07-14 16:35:42)

USG nie wykazało żadnych niepokojących zmian, nie widać żadnych kamieni, złogów, żadnych nieprawidłowości, ani w nerkach, ani w wątrobie, ani w woreczku, lekarz wycofał się z poprzedniej diagnozy, na wszelki wypadek dał skierowanie na badanie moczu.

Dostałam też zlecenie na serię zastrzyków przeciwbólowych, wieczorem idę na konsultację do chirurga, zobaczymy co powie.

Diagnoza: Kręgosłup lędźwiowy, zalecenia: leżeć, termofor i wykonać RTG i ewentualnie rezonans.

No z jednej strony się ciesze że to nie kamica, a z drugiej dobija mnie to że z moim kręgosłupem jest coraz gorzej.

Ponieważ temat już powstał i wielu osobom nie jest obcy, potem dodam nieco informacji na temat przyczyn kamicy, jej rodzajów, profilaktyki i leczenia smile

11

Heh...

Ja przez lata myślałam,że moje bóle to kręgosłup,ale po prześwietleniu i badaniu ortopeda powiedział,,kręgosłup jak z atlasu anatomicznego"   
Wyleczył mnie w ciągu jednej wizyty wink

Co do Ciebie Małpo,tak mi się wydawało,że gdzieś już pisałaś,iż masz cukrzycę...
Cukrzyca może uszkodzić nerki.Powinnaś być pod opieką nefrologa.             
Dobrze że dosatłaś skierowanie na mocz,a na krew na GFR?

12

Krwi badania ostatnie były dobre, prócz oznak anemii z niedoboru żelaza (nic nowego u mnie).
Mocz też zawsze był ok. Z kręgosłupem problemy mam od dawna, spore, skolioza, patologiczna kifoza, spłycona lordoza, przepuklina kręgów szyjnych, były epizody rwy kulszowej, bóle i zawroty głowy od kręgosłupa, ale żeby aż tak, żebym nie była w stanie jeść i ból był tak silny i aż opasał brzuch? Tego jeszcze nie było. Po zastrzykach jest nieco lepiej, nie powiem że w ogóle nie boli, ale przynajmniej się nie zwijam, boje się jednak wieczora bo problem wtedy się nasila.

13

GFR czyli wskaznik przesączania kłębuszkowego.   
To badanie nie zawiera się w zwykłej morfologi krwi,ogólne badania to ja też mam ok.

A ćwiczenia?Dajesz radę?Ponoć kręgosłup lubi ruch.
Bo inaczej to już chyba tylko operacja.

14

W tej chwili pan doktor kazał mi głównie leżeć, ale ja nie wyleżę, nie lubię tak pierdzieć i nic nie robić. Ćwiczenia pewnie mogą być ale tylko pod okiem specjalisty, niestety moje próby ćwiczeń bez opieki kończą się źle, mam rehabilitację po 10 godzin gimnastyki, ddynamic i laseru, ale to dopiero w październiku, miałam mieć część w tym miesiącu a część w październiku, bo takie terminy, ale podobno lepiej jak wszystko razem.

15

Miałam piasek w nerkach, ból straszny... spałam w wannie w ciepłej wodzie, żeby trochę złagodzić, leki otumaniające, po kilku dniach brania, koncentracja bliska 0%;) u mnie usg też nic nie pokazało, ale z objawów miałam dodatkowo krew w moczu.

16

Jeden rodzaj kamieni, kamienie moczanowe mogą nie być widoczne na USG.

Kamica ma kilka rodzajów w zależności od składu kamieni:
1) fosforanowo- wapniowe
2) szczawianowo- wapniowe
3) moczanowe (niewidoczne na USG)
4) struwitowe (mające związek z działalnością bakterii które wytwarzają ureazę)
6) cystynowe

i w zależności od lokalizacji złogów:
1) nerkowa
2) moczowodowa
3) pęcherza moczowego
5) wielomiejscowa

Przyczyną pojawienia się kamicy mogą być zaburzenia metaboliczne, nieprawidłowa budowa układu moczowego, zła dieta, bakterie, zbyt mała ilość płynów.

17

Mojemu mężowi badanie USG wykazało niewielkie kamienie w nerkach. Dostał jakieś leki, kupił zioła i bardzo, naprawdę bardzo dużo pił, dzięki czemu udało mu się je wypłukać. W gruncie rzeczy do dziś nie wiemy jaka była przyczyna powstania kamicy, ale już od kilku lat nie ma po niej śladu.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

18

Panowie ponoć częściej maj kamienie w nerkach.                                       
Dzięki nim niektórzy wiedzą co to znaczy rodzić wink

19

Mój kolega z liceum miał kamice, u niego to chyba było spowodowane budową układu moczowego. Jego mama miała taki sposób że pakowała go do wanny z ciepłą wodą i podawała mu piwo i kamienie wyłaziły, chyba wiedziała co robi bo pracownica służby zdrowia tongue

20

To dobrze, że się wyjaśniło, że to nie kamica.

21

Czy ja wiem Summerko, kamyczki można stosunkowo łatwo usunąć, a takie objawy pochodzące od kręgosłupa nie wróżą dobrze, jeśli kręgosłup powoduje parcie na mocz przy pustym pęcherzu to już są duże objawy neurologiczne. Z jednej strony dobrze że nie doszło mi kolejne choróbsko, a z drugiej strony łatwiej leczy się kamicę niż kręgosłup sad

22

Byłam wczoraj na rehabilitacji i rehabilitant powiedział, że o ile ból dołu pleców, promieniujący do biodra można uznać za sprawkę kręgosłupa, o tyle parcia na pęcherz nie, czyżby zła diagnoza? Można zwariować hmm

23

być może że to kamica nerkowa ona właśnie ma takie objawy przynajmniej u mnie takie występowały. Przy atakach dużą ulgę przynosi Nefrostone przynajmniej mi pomagało kiedyś pani w aptece mi poleciła. Udaj się jak najszybciej do lekarza bo naprawdę będzie coraz gorzej

24

Ja mam kamien w woreczku zolciowym, co jest najprawdopodobniej spowodowane zla dieta - w przeszlosci mialam cos bulimiopodobnego (potrafilam nie jesc nic 3 dni, a potem w jedna godzine zupe, 2 kromki, kilka ciastek, i jablko). Teraz juz tak raczej nie robie, ale co sie stalo to sie nie odstanie -kamien sam z siebie nie zniknie, i bede musiala przejsc operacje. Bole mam raczej slabe, ale rzadko ustaja.

25

Zaleca się spożywanie dużych ilości wody conajmniej 2L dziennie mozna a nawet powinno sie wypic nawet w nocy kiedy wstajemy w celu oddania moczu. Bardzo ciekawy artykuł na ten temat jest na stronie Adamed.Expert i w wolnej chwili polecam sobie wejść i przeczytać tam o wiele lepiej są opisane objawy i sposoby jak sobie z tym radzic...

26

Raz pojawiła się u mnie krew w moczu i miałam ból w podbrzuszu, więc wydawało mi się, że to kamienie nerkowe. Moja mama z tym się męczyła, więc pomyślałam, że mam i ja. Okazało się, że to było silne zapalenie pęcherza. Na szczęście! Po trzech dniach udało mi się pozbyć objawów, ale do dziś piję dużo wody i cieplej się ubieram zimą, bo ból był straszny.

27

Ja w ogole czytałam, że z tym piciem piwa to jest fałszywy mit, bo piwo ma zbyt małe stęzenie alkoholu aby zadziałać na kamienie nerkowe.

Kamica nerkowa? Zbadaj ją! https://euksi.org

28

Kluczowe znaczenie w takiej sytuacji ma ustalenie wielkości i położenia kamienia w moczowodzie. Informacje te pozwalają na ustalenie czy jest szansa na naturalne wydalenie kamienia. Picie piwa nie zmniejsza ryzyka wystąpienia kamicy nerkowej, ale paradoksalnie piwo plus ciepła kąpiel w wannie pomagają w urodzeniu kamienia.

Posty [ 28 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Kamica nerkowa

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018