kamica nerkowa - pomocy! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » kamica nerkowa - pomocy!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: kamica nerkowa - pomocy!

Ostatnio po ostrym ataku bólu dowiedziałam sie, że mam kamicę nerkową - ZNOWU smile może by mnie to nie dziwiło, gdybym nie przeszła jej juz raz w wieku 20 lat. Teraz jestem w ciazy i wiem, ze to jest okres kiedy jestem na to bardziej narażona, ale jakos nie myslalam o tym, ze to paskudztwo mnie jeszcze kiedys dopadnie. Jakies sposoby na to, zeby juz wiecej ta choroba nie powracała? Moze udało wam sie skutecznie z niej wyleczyc, macie jakies sprawdzone sposoby? Będę wdzięczna.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: kamica nerkowa - pomocy!

a próbowałaś analizy? jak kiedyś słyszałam, że takie kamienie można wysłać do analizy chemicznej, ale tak na prawde to nie wiem co i jak, musiałabyś poszukać

3

Będąc w odwiedzinach w szpitalu słyszałam jak lekarz tłumaczył pacjentowi, a inni, których problem bezpośrednio dotyka, to potwierdzili, że niektórzy z nas mają tendencję do tworzenia się kamieni i jeśli raz się pojawiły, to jest bardzo prawdopodobne, że nawet po wyleczeniu za jakiś czas dokuczą ponownie. I rzeczywiście leżał na tej sali pan, który regularnie co dwa, trzy lata pojawia się na oddziale.

Żeby tego uniknąć, ważna jest odpowiednia dieta (wyeliminowanie lub ograniczenie do minimum składników tworzących złogi) i przyjmowanie dużej ilości płynów, co z kolei ma na celu wypłukiwanie tego wszystkiego, co je tworzy, a znajdzie się w organizmie. Warto też pić specjalne herbatki ziołowe przeznaczone dla osób z kamieniami (tych malutkich samemu można się pozbyć) lub w ramach profilaktyki, jeśli wiemy, że mamy do nich skłonności.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

4

nineee napisał/a:

a próbowałaś analizy? jak kiedyś słyszałam, że takie kamienie można wysłać do analizy chemicznej, ale tak na prawde to nie wiem co i jak, musiałabyś poszukać

Nie tylko mozna, ale ogolnie powinno sie tak zrobic. Z tym, że w Polsce jest tylko malo precyzyjna i przestarzala analiza chemiczna wiec ja bym proponowala jednak szarpnac sie na zamowienie z takiego instytutu euksi i dostac szczegolowe wyniki z USA (oni to wysylaja w cenie uslugi) razem ze szczegolowymi poradami co do np. diety.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » kamica nerkowa - pomocy!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018