Czy "odziedziczyliście" lęki i demony Waszych rodziców? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Czy "odziedziczyliście" lęki i demony Waszych rodziców?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

1

Temat: Czy "odziedziczyliście" lęki i demony Waszych rodziców?

Wielu rodziców nieświadomie "zaraża" dziecko swoimi lękami i fobiami. Już od dzieciństwa widzimy, że rodzice boją się dentysty, wysokości, myszy, pająków, duchów itp. Najczęściej przejmujemy te lęki, bo przecież jeśli boi się osoba dorosła, której ufamy, to widocznie dana rzecz jest straszna. Lęk przed śmiercią również jest nam przekazywany, bo nie zawsze śmierć była tak postrzegana. Czasami trudno jest uświadomić sobie własne lęki, bo one są częścią nas. Dlatego później możemy nieświadomie "zarazić" nimi swoje dzieci. A czego Wy się boicie? Czy Wasi rodzice boją się podobnych rzeczy? "Odziedziczyliście" od nich jakieś demony, a może wytworzyliście swoje własne?

Zobacz podobne tematy :
Odp: Czy "odziedziczyliście" lęki i demony Waszych rodziców?

Moja matka to sie boi własnego cienia:)

Odp: Czy "odziedziczyliście" lęki i demony Waszych rodziców?

Myślę, że dużo w tym prawdy, choć czasem lęki dzieci są po prostu reakcją na postawy rodziców, które nie muszą się wiązać ze strachem.
Jeśli chodzi o moich rodziców, to nie wiem jakie mają lęki, jedynym, co jestem w stanie sobie przypomnieć jest lęk mojej mamy przed myszami i żabami. Sama jednak się ich nie boję wink

4

Odp: Czy "odziedziczyliście" lęki i demony Waszych rodziców?

Ja mało czego się boję, jedyne co mi przychodzi na teraz do głowy to utrata bliskich i pasożyty tongue

5 Ostatnio edytowany przez niebieskamonika (2015-06-14 09:41:53)

Odp: Czy "odziedziczyliście" lęki i demony Waszych rodziców?

Moja matka boi się:
mezczyzn
policji-co mnie dziwi:D
chodzic do pracy, zawsze przed praca ma biegunki
urzedow
samochodow
burzy
braku prądu
i mnie raczy swoimi lękami od zawsze:) ja też mam juz nierowno pod sufitem

6

Odp: Czy "odziedziczyliście" lęki i demony Waszych rodziców?

Moja mama boi się myszy a ja nie big_smile ale za to ja się boję pająków a Ona nie także.. big_smile
Jedynie co mamy wspólnego to to, że Ona boi się trupów i ja też smile

7

Odp: Czy "odziedziczyliście" lęki i demony Waszych rodziców?

Ja chyba wytworzyłam własne lęki, bo mam lęk wysokości i boję się owadów. Chociaż tych drugich nie tyle się boję, co brzydzę. Nie zasnę, gdy coś mi lata w pokoju. Jakieś kempingi i miejsca, gdzie roi się od komarów/owadów w ogóle nie wchodzą w grę. Moim rodzicom nie przeszkadza wysokość ani owady. Oni mają raczej typowe dla katolików poczucie winy, gdy popełnią błąd/grzech. To może się wiązać ze strachem przed piekłem (?). Ja już się tego pozbyłam, chociaż jeszcze jako nastolatka czułam się winna z absurdalnych powodów. Teraz nie mam takich problemów.

8

Odp: Czy "odziedziczyliście" lęki i demony Waszych rodziców?

Część lęków się dziedziczy.
Moja bacia zawsze miała taką trochę obsesję umierania. Wiem jak to brzmi ale tak jest.
Ja i siostra bałyśmy się śmierci i cmentarzy. Moja mama nie ma takich leków, ani siostry córeczka (choć jest mała). A z kolei jej syn w wielu 6 lat mówił o cmentarzach, myślał o śmierci mówił o swoim pogrzebie...
Wiem że to dziwne ale tak jest.

9

Odp: Czy "odziedziczyliście" lęki i demony Waszych rodziców?

Niestety, panicznie boje sie pająków a moje dziecko teraz juz tez, jestem pewną ze na 200% ma to po obserwacji jak ja na nie reagowalam,  ale nie potrafilam inaczej hmm

10

Odp: Czy "odziedziczyliście" lęki i demony Waszych rodziców?

Myślę, że może bardziej przyswajamy sobie przekonania, a tym samym lęki , sama musiałam pewne zakodowane mi w głowie sprawy sama przepracować smile

11

Odp: Czy "odziedziczyliście" lęki i demony Waszych rodziców?
Molly11 napisał/a:

Część lęków się dziedziczy.
Moja bacia zawsze miała taką trochę obsesję umierania. Wiem jak to brzmi ale tak jest.
Ja i siostra bałyśmy się śmierci i cmentarzy. Moja mama nie ma takich leków, ani siostry córeczka (choć jest mała). A z kolei jej syn w wielu 6 lat mówił o cmentarzach, myślał o śmierci mówił o swoim pogrzebie...
Wiem że to dziwne ale tak jest.

Taaak? Który gen w takim razie za to odpowiada??

12

Odp: Czy "odziedziczyliście" lęki i demony Waszych rodziców?

Generalnie dziedziczy się predyspozycje, ale nie same dolegliwości. Moja mama miała nerwicę, ja i sis też mamy.

13

Odp: Czy "odziedziczyliście" lęki i demony Waszych rodziców?
cslady napisał/a:

Wielu rodziców nieświadomie "zaraża" dziecko swoimi lękami i fobiami. Już od dzieciństwa widzimy, że rodzice boją się dentysty, wysokości, myszy, pająków, duchów itp. Najczęściej przejmujemy te lęki, bo przecież jeśli boi się osoba dorosła, której ufamy, to widocznie dana rzecz jest straszna. Lęk przed śmiercią również jest nam przekazywany, bo nie zawsze śmierć była tak postrzegana. Czasami trudno jest uświadomić sobie własne lęki, bo one są częścią nas. Dlatego później możemy nieświadomie "zarazić" nimi swoje dzieci. A czego Wy się boicie? Czy Wasi rodzice boją się podobnych rzeczy? "Odziedziczyliście" od nich jakieś demony, a może wytworzyliście swoje własne?

Moi rodzice byli (mama wciąż jest) niesamowicie silni emocjonalnie. Jeśli się czegoś bali, to w żaden sposób nie dawali tego po sobie poznać, nigdy też głośno na ten temat nie mówili. Być może dlatego jako dziecko, a potem nastolatka również byłam bardzo silna. Żadne porażki nie były w stanie mnie złamać ani nawet nie robiły większego wrażenia. Potencjał dostałam więc bardzo duży, ale... wytworzyłam sobie swoje własne lęki. Na przykład boję się wysokości. Boję się też choroby, wypadku, czuję strach o bliskich, boję się starości. Moja mama, choć całe pokolenie ode mnie strasza, nie daje po sobie poznać, że nosi w sobie tego rodzaju obawy.

14

Odp: Czy "odziedziczyliście" lęki i demony Waszych rodziców?

Ja chyba odziedziczylam swoje zaburzenia depresyjne po tacie a ten z kolei po swojej mamie. moja mam zreszta tez jest zaburzona.

Odp: Czy "odziedziczyliście" lęki i demony Waszych rodziców?

Niestety wg mnie w stu procentach rodzice kształtują naszą osobowość, moja mama chorowała kilkakrotnie na bardzo ciężkie depresje. Byliśmy w trójkę, ja, mama i mój starszy brat. Wiele razy byłam świadkiem tego, że mama leżała w łóżku i miała takie lęki, że nie była w stanie pójść do łazienki. Opiekowałam się nią chyba od 6 tego roku życia. Wiele razy widziałam, że czegoś się boi, nie była w stanie prowadzić samochodu, 20 kilometrów jechaliśmy 3 godziny. Stawała co kilka minut. W urzędach, u lekarza, w banku byłam świadkiem jej fobii. Obserwowałam jej dramaty miłosne a z czasem stałam się wolnym słuchaczem. Jako dziecko musiałam słuchać o jej bólach, lękach i krzywdach. To odbiło piętno na całym moim życiu. Obecnie mam 24 lata i sama cierpię na fobię społeczną. Te same schematy zachowań. Boję się urzędów, lekarzy, trzęsą mi się ręce, to mój ogromny kompleks. Mam ataki paniki w sklepach, przy kasie. Wiele normalnych sytuacji to dla mnie wyczyn. Walczę codziennie. Boję się Mężczyzn, potrzebuję wiecznej akceptacji i zapewnień, że jestem dobra. Ciężko się tego pozbyć. Drzemie we mnie ogromy potencjał - dowiedziałam się po latach, ale przez lęki boję się iść naprzód. Poddaję się, uciekam, moja mama tak działała. Zamiast zmierzyć się z czymś, uciekała do łóżka, pod kołdrę. Brała l4 i się chowała przed problemami. Z czegoś takiego ciężko wyjść, ale walczę codziennie i staram się ewoluować. Tego życzę Wam wszystkim.

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Czy "odziedziczyliście" lęki i demony Waszych rodziców?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024