JAKIE SĄ WASZE UKOCHANE WIERSZE Z DZIECIŃSTWA? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » Debiuty literackie - artykuły, opowiadania Netkobietek » JAKIE SĄ WASZE UKOCHANE WIERSZE Z DZIECIŃSTWA?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: JAKIE SĄ WASZE UKOCHANE WIERSZE Z DZIECIŃSTWA?

Witajcie ;-) Jestem nowiusieńką, raczkującą kobitką na tym forum ;-) Chciałabym zacząć od wątku , w którym opowiemy sobie o swoich ukochanych , zapamiętanych wierszach z dzieciństwa;-) Ma ktoś takie?
Ja uwielbiałam JANA BRZECHWĘ. " Samochwała" , " Leń " , oraz " Wyspy Bergamuta " ;-) Zresztą do dziś mam książkę Brzechwy i często czytam ja moim Skarbom ;-)

ŻADNEGO KOŃCA ŚWIATA DZIŚ NIE BĘDZIE...BO W TOKIO JEST JUŻ JUTRO;-)
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: JAKIE SĄ WASZE UKOCHANE WIERSZE Z DZIECIŃSTWA?

Ja bardzo lubiłam Ptasie radio i Lokomotywę Tuwima.Ale najwspanialej wspomina prozę Tajemniczy Ogród. Do dzisiaj kocham tę książkę.

Ruda wiolonczela, radosna i szczera.
Supergirls don't cry, supergirls just fly.
Witches don't need drugs to fly.

3

Biala Róża napisał/a:

Witajcie ;-) Jestem nowiusieńką, raczkującą kobitką na tym forum ;-) Chciałabym zacząć od wątku , w którym opowiemy sobie o swoich ukochanych , zapamiętanych wierszach z dzieciństwa;-) Ma ktoś takie?
Ja uwielbiałam JANA BRZECHWĘ. " Samochwała" , " Leń " , oraz " Wyspy Bergamuta " ;-) Zresztą do dziś mam książkę Brzechwy i często czytam ja moim Skarbom ;-)

Wyspy Bergamuty a nie Bergamuta:)
Tytuł brzmi "Na wyspach Bergamutach"

Ja uwielbiałam takie wierszyki,które miałam na płycie i w sumie nigdy nie znalazłam ich w wersji papierowej.Ale może ktoś zna,wie gdzie mogę znaleźć.
Były tam: "Gdyby pies Twój zwał się Bryś mnóstwo żartów robiłbyś..."
"Spacerował sobie lew,kameleon spał wśród drzew.I rzecz jasna w czasie snu nie mógł się ukłonić lwu..."
Albo: "Pewien pan tak strasznie przemókł,że potem się osuszyć nie mógł.Odtąd na poczcie przyklejając znaczki o tego pana wpierw je moczcie"
Znam jeszcze sporo ale niestety chyba żadnego nie znam w całości.Może znacie i pomożecie ? smile

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

4

Ludwik Jerzy Kern i "Pierwszy", w dalszej kolejności pozostałe wiersze z tomu "Mądra poduszka". Poza tym, że fajne dla dzieci, to jeszcze zabawne. wink

Tysiąc razy mówiłam ludziom, że jestem miła. Krzyczałam, groziłam, biłam... Bez skutku. Nikt mi nie wierzy.

5

"Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku".

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

6

gojka102 napisał/a:
Biala Róża napisał/a:

Ja uwielbiałam takie wierszyki,które miałam na płycie i w sumie nigdy nie znalazłam ich w wersji papierowej.Ale może ktoś zna,wie gdzie mogę znaleźć.
"Spacerował sobie lew,kameleon spał wśród drzew.I rzecz jasna w czasie snu nie mógł się ukłonić lwu..."
Albo: "Pewien pan tak strasznie przemókł,że potem się osuszyć nie mógł.Odtąd na poczcie przyklejając znaczki o tego pana wpierw je moczcie"
Znam jeszcze sporo ale niestety chyba żadnego nie znam w całości.Może znacie i pomożecie ? smile

Antoni Marianowicz " Kameleon", " Mokry Pan". Niedawno widziałam gdzieś w sprzedaży tę książeczkę, wyd. Dwie siostry..

7

gojka102 napisał/a:
Biala Róża napisał/a:

Ach Gojka102 - faktycznie Kochana ;-) Na Wyspach Bergamutach ;-) Dzieki za poprawkę ;-)

ŻADNEGO KOŃCA ŚWIATA DZIŚ NIE BĘDZIE...BO W TOKIO JEST JUŻ JUTRO;-)

8

Jeszcze lubiłam "Rzepkę".

"Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie
Chodził tę rzepkę oglądać co dzień.
Wyrosła rzepka jędrna i krzepka
Schrupać by rzepkę z kawałkiem chlebka..."

A potem jak trudno było wyrwać rzepkę i dużo osób i zwierząt pomagało. Cudne to było a do tego ilustracje przepiękne.

9

Nie płacz w liście
nie pisz że los ciebie kopnął
nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia
kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno
odetchnij popatrz
spadają z obłoków
małe wielkie nieszczęścia potrzebne do szczęścia
a od zwykłych rzeczy naucz się spokoju
i zapomnij że jesteś gdy mówisz że kochasz

Wiem, że to taki Dorosły wiersz, ale pojawił się w moim życiu, kiedy byłam dzieckiem i muszę szczerze powiedzieć, że był "kierunkiem" mojego rozwijania się w czasie...

Nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia,
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno...

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » Debiuty literackie - artykuły, opowiadania Netkobietek » JAKIE SĄ WASZE UKOCHANE WIERSZE Z DZIECIŃSTWA?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018