Jak reagować w takiej sytuacji? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Jak reagować w takiej sytuacji?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1 Ostatnio edytowany przez dantek (2015-05-06 21:34:40)

Temat: Jak reagować w takiej sytuacji?

Chciałabym poznać Waszą opinię na temat pewnej sytuacji.
Moja córka ma 20 msc i jest raczej spokojnym dzieckiem, nie jest taka żeby wyrywać innym dzieciom zabawki albo popychać je. W sąsiedztwie jest dziewczynka która ma 22 msc. Często się spotykamy i zazwyczaj kiedy moja ma przy sobie jakąś zabawkę (swoją) to tamta potrafi podbiec, popchnąć ją i wyrwać tę zabawkę. Niby matka tego dziecka zwróci  uwagę żeby oddała ale ona sobie z tego nic nie robi. Moja Mała ma wtedy minę w podkówkę i stoi z boku. Zabawka wraca do niej gdy tamta się z nią znudzi albo zainteresuje ją coś innego.
Chciałabym znać Wasze zdanie jak zareagować? Zwrócić uwagę matce, dziecku czy nic nie zrobić bo dzieci tak już mają, aczkolwiek tak jak mówię moja tak się nie zachowuje.Ale może przyjdzie jej to z czasem? Nie chce jej też czegoś takiego uczyć.
Ostatnio szłyśmy ze sklepu i miała lizaka, tamta podbiegła i wyrwała jej tego lizaka, nie wiem czy dobrze zrobiłam ale po prostu podeszłam powiedziałam że tak nie wolno bo to nie jej  wzięłam tego lizaka i oddałam mojej. Oczywiście był ryk od razu i "daj".
Oczywiście było to przypadkowe spotkanie, bo inaczej miałabym drugiego lizaka.
Trochę mnie to irytuje bo często się widzimy i za każdym razem zdarzają się takie sytuacje. Dodam jeszcze że ta dziewczynka zachowuje się tak do wszystkich dzieci.
Pozdrawiam.

Dwie ważne w moim życiu daty:
30.08.2013
31.03.2016
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak reagować w takiej sytuacji?

Nie jestem matką, więc mogę jedynie teoretyzować. JA za każdym razem bym postępowała tak, jak zrobiłaś z lizakiem, plus pogadałabym dosadnie z matką. Czy Twja córka lubi się bawić z tą dziewczynką? JEżeli nie, to nie widze powodu dla ich wspólnych spotkań. Zresztą tak, czy siak bym uświadomiła tamtej "matce", że warto wychowywać dziecko od małego, bo potem może jej wbić nóż w plecy - dosłownie- za kilka złotych.

Odrodziłam się na nowo, miałam duszę kryształową
Lecz znów, i znów i znów kolorów szukam

3

Dantek szczerze? Ja bym chyba unikała towarzystwa dziecka, które mojemu dziecku sprawia przykosc.  Nie wiem czy to dobre wychowawczo czy nie,  ale co to za zabawa,  z której tylko łzy są.

Z drugiej strony dzieci do pewnego wieku są egoistyczne i trudno im wytłumaczyć dlaczego mają się dzielić.  Tylko wnioskuję,  że  Twoim zdaniem mama tej dziewczynki nie przywiązuje do tego specjalnej uwagi

4

LeeBee dokładnie, nie przywiązuje do tego uwagi. Jest to raczej na zasadzie: taki wiek, taki etap, wyrośnie z tego. Usłyszałam nawet raz, że jak moja pójdzie do przedszkola to też tak zacznie robić.
Problem jest w tym że właśnie lubi się z nią bawić. Mieszkają w sąsiedztwie, zaraz obok więc ciężko ich unikać.
Może macie jednak rację bo sytuacje są różne. Kiedyś nawet popchnęła na ścianę moją żeby wyrwać zabawkę. Jak jadę wózkiem to też się rzuca np na chrupki które mamy. Nie chodzi o to że jej żałuję ale moje tak nie robi, może to też zależy od charakteru, ale ja bym dziecku tłumaczyła bo wbrew pozorom takie dzieci bardzo dużo rozumieją.

Dwie ważne w moim życiu daty:
30.08.2013
31.03.2016

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Jak reagować w takiej sytuacji?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018