Nauka angielskiego przez YouTube - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Nauka angielskiego przez YouTube

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: Nauka angielskiego przez YouTube

Hej,
Mogłybyście polecić mi jakiś kanał na YouTube do nauki angielskiego? Jest ich ogromna masa ale ja zawsze trafiam na nieanglojęzyczynych lektorów (słychać że kaleczą czasami podobnie do mnie) albo na angielskich lektorów ale na poziomie podstawówki. Szukam filmików na poziomie B2/C1 najlepiej nie z gramatyki tylko ogólnie z mówienia co by się osłuchać.
Ktoś coś mógłby poradzić?

Wszystko jest trudne nim stanie się proste wink ..
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nauka angielskiego przez YouTube

Niestety w tej kwestii nie pomogę ale polecam oglądanie filmów/seriali po angielsku z angielskimi napisami, też dużo to daje, do jakiego poziomu chcesz się nauczyć angielskiego?

3

Ja raczej sugerowałabym bardziej "angielski" angielski - spróbuj np na british council, na bbc, itp. oczywiście oryginalne filmy, na na YT też są dobre filmiki, ale trochę to szukanie igły w stogu siana. Jest kilka ciekawych aplikacji na telefon do nauki wymowy, wystarczy wpisać pronunciation i popatrzeć się jak oceniają go inni, kto jest autorem aplikacji. Ja często słucham podcastów - zawsze można znaleźć coś ciekawego i dość krótkiego (~ tyle co podróż w autobusie)
Na początek zastanów się czego chcesz uczyć się, czy bardziej brytyjskiego, czy amerykańskiego, niby to samo, ale łatwiej wtedy szukać stron, czy programów do nauki.

"Kobiety, nie jesteście centrum rehabilitacyjnym dla źle wychowanych mężczyzn. To nie wasze zadanie zmieniać ich, wychowywać czy im matkować. Potrzebujecie partnera, a nie projektu." J. Roberts

4

Do jakiego poziomu.. do jak najlepszego. Chodzi mi też głównie o biznesowy angielski bo tego wymagają przy większości zawodów. Filmiki na yt uznałam za dobre żeby osłuchać się języka. Może nie wspomniałam ale głównie mam zamiar uczyć się w pracy więc długie filmy odpadają bo na pewno zgubie wątek po 50 zatrzymaniu big_smile.
Averyl jakich podcastów słuchasz? Możesz coś polecić?
Jeśli chodzi o brytyjski czy amerykański, to myślę że brytyjski jest tym do czego dążę a amerykański będzie tym do czego zapewne dotrę XD. I ogólnie najbardziej zależy mi na konwersacjach, słówkach.. gramatyka swoją drogą.

Wszystko jest trudne nim stanie się proste wink ..

5

Spróbuj z BBC - mają bardzo rozbudowaną stronę (duża różnorodności: słownictwo, gramatyka, wymowa itp), ale lekcje są krótkie, na ogół w formie rozmowy, więc łatwo jest zapamiętać różne zagadnienia, a jeśli będziesz się uczyć w pracy, to pewnie taka formuła będzie wygodna, gdy będziesz musiała się oderwać od nauki.
Podcastów nie słucham po ang. (nie mam takiej potrzeby), raczej po włosku, by coś zostało z tego języka w głowie.

"Kobiety, nie jesteście centrum rehabilitacyjnym dla źle wychowanych mężczyzn. To nie wasze zadanie zmieniać ich, wychowywać czy im matkować. Potrzebujecie partnera, a nie projektu." J. Roberts

6

Jeżeli chodzi o kanały YT to nie znam ich dużo.
Możesz sprawdzić kanał do nauki angielskiego Philochko.
Może Ci się spodoba. smile

Jeżeli chodzi Ci o język mówiony przez native speakerów to świetny jest projekt:
Angielskie frazy z filmów. Ponad 67 tysięcy nagranych fraz przez aktorów.
Projekt oczywiście w 100% darmowy.

7

Może nie na YT, ale też w formie video wink

Linka nie wkleję, bo nie mogę ze względów technicznych, ale portal to: kenis .pl
Wszystko za darmo, żadnych ukrytych opłat, co bardzo mi się spodobało smile.

Polecam, mi osobiście bardzo pomogły te lekcje, przyjemnie się słucha i ogląda.
Pozdrawiam.

8

http://www.engvid.com/

Są rewelacyjni. Wszystkie stopnie zaawansowania smile
Angielski użytkowy, biznesowy, slang, wymowa, teoria, sposoby przełamywania problemów w komunikacji. Enjoy

9

Mikada napisał/a:

Hej,
Mogłybyście polecić mi jakiś kanał na YouTube do nauki angielskiego? Jest ich ogromna masa ale ja zawsze trafiam na nieanglojęzyczynych lektorów (słychać że kaleczą czasami podobnie do mnie) albo na angielskich lektorów ale na poziomie podstawówki. Szukam filmików na poziomie B2/C1 najlepiej nie z gramatyki tylko ogólnie z mówienia co by się osłuchać.
Ktoś coś mógłby poradzić?

Polecam słuchać i tłumaczyć piosenki po angielsku. Łatwo tez się w ten sposób uczy zdań i zwrotów na pamięć. Ja lubię parodyjki znanych piosenek autorstwa thekeyofawesome. Zawsze w opisie pod filmem jest tez do nich tekst.

10

Osłuchanie to dobra sprawa, ale też pozostaje wymowa i tu bez kontaktu z żywym człowiekiem chyba nie da rady, myślałaś o zrobieniu kursu językowego?

11

ladyyy napisał/a:

Osłuchanie to dobra sprawa, ale też pozostaje wymowa i tu bez kontaktu z żywym człowiekiem chyba nie da rady, myślałaś o zrobieniu kursu językowego?

Zgadzam się. Polecam się wybrać do jakiejs szkoly jezykowej. Tam najlepiej Cie naucza i wymowy i gramatyki a nawet pokaza nalepsze sposoby na nauke slowek. Ja jestem po kursie w Lincolnie i jestem bardzo zadowolona z efektow. Mowie plynnie po angielsku, nie zacinam sie, znam mnostwo slowek i gramatyka mnie juz tak nie przeraza

12 Ostatnio edytowany przez Olinka (2015-10-15 12:24:22)

hrabianko napisał/a:
ladyyy napisał/a:

Zgadzam się. Polecam się wybrać do jakiejs szkoly jezykowej. Tam najlepiej Cie naucza i wymowy i gramatyki a nawet pokaza nalepsze sposoby na nauke slowek. Ja jestem po kursie w Lincolnie i jestem bardzo zadowolona z efektow. Mowie plynnie po angielsku, nie zacinam sie, znam mnostwo slowek i gramatyka mnie juz tak nie przeraza

podpisuje sie pod tym smile szkola jest najlepsza z mozliwych opcji, ja chodzilam do [spam] i naprawde bardzo mi pomogli z przelamaniem sie w mowieniu, bo to byl moj najwiekszy problem.

13

hM...tak,żeby się osłuchać to moge swój kurs polecić tongue W domu mam płyty metodą Emila Krebsa z krebsmethod.com i są moim zdaniem bardzo dobrze nagrane. Co prawda nie masz jak na youtubie wizji, ale są lektorzy właściwie nauczysz sie tyle samo, albo i więcej. Bo w końcu to kurs przygotowany przez profesjonalistów. Noi w sumie jest taki jakl chcesz bo bez gramatyki. Tylko poziom trzeba byłoby sprawdzić. Bo w sumie kurs jest od poziomu początkującego...ale dość wysoko póżniej się rozkręca. Musiałąbyś sprawdzić czy Ci odpowiada.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Nauka angielskiego przez YouTube

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021