są jakies zasiłki dla samotnej matki ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » są jakies zasiłki dla samotnej matki ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: są jakies zasiłki dla samotnej matki ?

Witam mam 6 misiecznego synka. Nie mam ustalonych alimentów sadownie. Jestem na utrzymaniu rodziców . Slyszalam że sa jakies zasilki dla samotnych matek gdzie powinnam isc i jaki wniosek złożyć ? Prosze o odpowiedz.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: są jakies zasiłki dla samotnej matki ?

Jeżeli nie masz alimentów to przysługuje ci zasiłek dla matki samotnie wychowującej (nie jest to duża kwota). Idź do mopsu tam ci powiedzą jaki wniosek masz złożyć. Swoją drogą nie lepiej pozwać ojca dziecka o alimenty?

3

Tak lepiej ale on nie pracuje i nie ma zadnego dochodu straszy mnie ze mi go zabierze ze chce go brac co 2 tygodnie do siebie. Jak dziecka go 4 miesiace nie widzialo bo go nie odwiedza. Wlasnie mam zamiar składać wnioski o widzenia w mojej obecnosci i o alimenty

4

nikola36 napisał/a:

Tak lepiej ale on nie pracuje i nie ma zadnego dochodu straszy mnie ze mi go zabierze ze chce go brac co 2 tygodnie do siebie. Jak dziecka go 4 miesiace nie widzialo bo go nie odwiedza. Wlasnie mam zamiar składać wnioski o widzenia w mojej obecnosci i o alimenty

To że nie pracuje i nie ma dochodów nie zwalnia go z obowiązku alimentacyjnego. Jeżeli wystąpisz o alimenty to na pewno je dostaniesz. Na początek może to nie być duża kwota ale potem możesz je podnosić. Jeżeli on nie będzie płacił idziesz z tym do komornika, jeżeli komornik przez dwa miesiące nie będzie w stanie wyegzekwować od niego alimentów to idziesz do mopsu i składasz wniosek o wypłacanie alimentów z funduszu alimentacyjnego.

5

Rozumiem ale musze miec adwokata a nie stac mnie by płacić . Musze wziosc z urzędu jaki wniosek i co w jim powinnam napisać ?

6 Ostatnio edytowany przez LeeBee (2015-03-30 14:13:03)

Nikola wniosek o widzenia to składa sam zainteresowany,  czyli ojciec. Ułatwisz tylko Mu drogę.  Bo sam palcem nie kiwnie a sprawa będzie załatwiona. 

Adwokata mieć nie musisz. Przykładowe wnioski masz w Google. Jak natomiast chcesz porady adwokata to idź do mopsu. Tam możesz uzyskać bezplatną poradę.

7

Dziękuję . To co nie powinnam isc do sadu o widzenia w mojej obecnosci ? Skoro on chce go miec u siebie co dwa tugodnie na weekendy chodz nie widzial go 4 miesiace. Chodz jak narazie nie dostalam zadnego wezwania do sadu na sprawe .  Ale moge sie nie zgodzic na to by go zabieral do siebie czy to sad ustala czy moze czy nie? Nie bylam nigdy w takiej sytuacji wiec nawet nie wiem. Jak to tam jest

8

Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć.

Bo:
1. Poki nie ma ustalonych widzen sądownie to nie musisz wcale dopuszczać do widzeń ojca z dzieckiem. No i tak na prawdę nie wiesz czy ojciec rzeczywiście pójdzie do Sądu czy nie.
2. Kiedy wystąpisz z wnioskiem o widzenia to będziesz musiała stosować się do wyroku.

Tobie chodzi o to, żeby nie mógł zabierać dziecka do siebie i w tej kwestii nie ma znaczenia kto wniosek złoży. 

Jesli już to lepiej złóż wniosek o ograniczenie władzy rodzicielskiej, żeby uniknąć sytuacji, że weźmie kiedyś dziecko na widzenie i nie odda.

9

No to wtedy z policja pojde do niego po dziecko. Ale ja mu pozwalam widywac sie z dzieckiem lecz on od 4 miesiecy nie przyjezdza wgl do niego. Tylko mi grozi ze idzie do sadu o to by go zabieral do siebie.

10

Chyba lepiej oszczędzić dziecku takich atrakcji jak policja i zabieranie go siłą od ojca. LeeBee ma rację możesz złożyć wniosek o ograniczenie władzy rodzicielskiej, lub w skrajnym przypadku jeżeli kompletnie nie będzie interesował się dzieckiem i nie będzie wywiązywał się z obowiązku alimentacyjnego możesz całkowicie pozbawić go praw, w moim przypadku wystarczyło pół roku olewania przez tatusia dziecka i nie płacenia alimentów i pozbawiłam go praw bez większych problemów.

11

nikola36 napisał/a:

No to wtedy z policja pojde do niego po dziecko. Ale ja mu pozwalam widywac sie z dzieckiem lecz on od 4 miesiecy nie przyjezdza wgl do niego. Tylko mi grozi ze idzie do sadu o to by go zabieral do siebie.

Prawo polskie w praktyce jest takie, że rodzic, który ma pełne prawa rodzicielskie może dziecka nie oddać i policja nic nie zrobi (wiem, bo co coś podobnego przeszłam).  Także ważne jest, ale te prawa ograniczyć jeśli masz obawy co do intencji ojca dziecka.

Od grozenia do działania daleka droga. Myślę że nie powinnaś się tym przejmować i poczekać na jego ruch. Bo co zrobisz jak na twój wniosek sąd jednak mu pozwoli zabierać dziecko do siebie (w co wątpię,  no ale różnie może być).

12

Nicola, a to dziecko z małżeństwa, czy pozamałżeńskie z ustalanym ojcostwem, bo to ma znaczenie w kwestii alimentów.? Jeżeli nie z małżeństwa i nie ustaliłaś ojcostwa o same alimenty nie masz co występować, można razem z pozwem o ustalenie ojcostwa. Jeżeli nie ma ustalonego ojcostwa i dziecko nie pochodzi z małżeństwa ojciec biologiczny nie ma praw do kontaktów (no chyba tylko jak sie z matką bez prawnych regulacji dogadają). jak nigdy nie pracowałaś o zasiłek możesz wystąpić do MOPS, ale będą badać również sytuację materialną rodziców na utrzymaniu, których pozostajesz (prowadzisz z nimi wspólne gospodarstwo domowe) i mogą Ci odmówić wypłaty zasiłku z uwagi na fakt, że nie wystąpiłaś o alimenty na dziecko (tzn nie wykorzystałaś wszystkich możliwości, pomoc państwa jest w drugiej kolejności po obowiązku alimentacyjnym). Popytaj w MOPS - ie.

13

DZIECKO NIE JEST Z małżeństwa . A ojciec dziecka jest ustalony bo podpisal sie w urzedzie. Tylko grozi ze idzie do sadu o to ze mi go zabierze i ze chce go brac do siebie mimo to ze nie widzial go 4 miesiace. Nie placi mi aliemntow ani nic. Wlasnie skladam o alimenty

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » są jakies zasiłki dla samotnej matki ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024