Stosunek emocjonalny macochy do pasierba - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Stosunek emocjonalny macochy do pasierba

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

1

Temat: Stosunek emocjonalny macochy do pasierba

Witam,
naukową zajmuję się rodziną zrekonstruowaną, a dokładnie chciałabym zbadać postawy macochy względem swoich pasierbów. Wiem, że jest bardzo mało publikacji na ten temat, dlatego też, aby można było wyprowadzić jakąkolwiek teorię potrzebne są badania. Zwracam się do wszystkich macoch, które wychowują pasierbów, aby znalazły wolną chwilę i wypełniły mi bardzo krótką ankietę.

Oto pytania:
1.    Czy pomagałam rozwiązać problemy swojemu pasierbowi:
?    Tak (jakie???????????????????)
?    Nie

2.    Czy traktuje męża/ partnera dziecko jako swoje?
?    Tak
?    Nie
3.    Czy rozmawiam z moim pasierbem o wszystkich sprawach:
?    Tak
?    Nie
4.    Czy spędzam czas wolny z swoimi pasierbami:
?    Tak, jak??????????
?    Nie
5.    Czy cieszę się z każdego sukcesu, mojego przybranego dziecka:
?    Tak
?    Nie
6.    Czy kocham przybrane dziecko jak własne:
?    Tak
?    Nie (dlaczego?????????.)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Stosunek emocjonalny macochy do pasierba

Według mnie sposób sformułowania odpowiedzi do tej ankiety są bezsensowne. Stosunki między ludzkie nie można wtłoczyć w system zero-jedynkowy, czyli tylko odpowiedzi "tak" i "nie".
Czy jak na pytanie trzecie odpowiem tak, czy znaczy to , że mówię pasierbowi na przykład o tym, że mam okres lub, że dziś z ojcem mi nie było dobrze w łóżku? A jak zaznaczę "nie" to znaczy, że mam jakieś specjalne tajemnice przed dzieckiem?

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

3 Ostatnio edytowany przez LeeBee (2015-03-26 09:33:15)

Odp: Stosunek emocjonalny macochy do pasierba

Z analizy odpowiedzi na powyższe pytania to raczej żadnej teorii nie wyciągnięsz, a już na pewno teorii odzwierciedlającej prawdę. 

Ja chętnie wypełniam ankiety, pod warunkiem że odpowiedzi nie są okropny przeklamaniem. 

A ostatnie pytanie? Czy kochasz pasierba, a jeśli nie to dlaczego.  Mnie się zawsze wydawało że uczuć nie da się tłumaczyć. Albo sie kogoś darzy uczuciem albo nie.

Kto taką ankietę zaakceptował???  Masakra

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Stosunek emocjonalny macochy do pasierba

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021