czy ktoś z was rodził na stojąco? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » czy ktoś z was rodził na stojąco?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: czy ktoś z was rodził na stojąco?

drogie panie. ostatnio słyszałam i widziałam film o porodzie na stojąco. poród wydawał się dużo 'spokojniejszy'. kobieta relacjonowała później, że nie przeżywała silnego bólu, dziecko nie płakało, a wszystko wydawało się takie zgodne z naturą. może któraś z pań słyszała/przeżyła/zamierza? smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: czy ktoś z was rodził na stojąco?

nie słyszałam nigdy o takim porodzie, ale jak dziecko nie płakało?? po wyjściu na świat nie płakało?? przecież płacz dziecka po takim przeżyciu i ciężkiej drodze by wyjść na świat to najlepsza oznaka że wszystko jest OK.
Mnie brak płaczu dziecka przy narodzinach kojarzy się z czymś niedobrym, niedotleniem, brakiem oddechu.

Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywistość.

3

o porodzie na stojąco nie słyszałam ale w pozycji na kucka tak, i ta pozycja jest dużo lepsza, przynajmniej z tego co wiem co opowiadała moja mama i kilka innych kobiet.
A z tym płaczem to rzeczywiście dziwnie, brak płaczu to raczej zły znak

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

4

Zgadzam się z Kami, wielokrotnie słyszałam, że łatwiej w ten sposób rodzić gdyż siła grawitacji robi swoje i kobieta nie męczy się tak bardzo jak w pozycji leżącej.

5

Ja równiez nie słyszałam o takiej pozycji;] Jedynie na kucka. Mówią że jest o wiele wygodniej na kucka niż na leząco. Podobno nie boli aż tak silnie kręgoślup i plecy ale z drugiej strony kobieta widzi cały przebieg porodu,tzn.krew itp.

Miłości trzeba szukać wszędzie,
nawet za cenę długich godzin,
dni i tygodni,
smutku i rozczarowań.

6

no na stojąco to może lekkie nadużycie. miałam na myśli pozycję pionową, nie poziomą. oczywiście chodzi o prawa fizyki, jak już dziewczyny wspomniały, siła grawitacji robi swoje i mama nie musi się tak męczyć.
a z płaczem dziecka jest tak, że dziecko podczas porodu 'pionowego' nie odczuwa takiego silnego parcia ze strony matki, łatwiej mu wyjść i trwa to krócej. na filmie, który widziałam, dziecko natychmiast było ułożone z mamą na łóżku i było dotykane przez mamę, ojca tak, by czuło dotyk i nazwijmy to 'ścisk' panujący w łonie kobiety.
nancymw - właśnie ułatwiona droga wyjścia na świat sprawia, że dla dziecka nie jest to taki szok i niekoniecznie musi ono płakać.

7

Ja rodziłam już 2 razy i zawsze na leżąco i fakt niewygodnie i boleśnie.Słyszałam ze w pozycji kucającej jest lżej siła grawitacji chętnie bym tak teraz urodziła jestem w 5 miesiącu ciązy:) ale zaproponować to u mnie w szpitalu? położne powiedziałby ze zwariowałam,nie oszukujmy się zadko który szpital pozwala na wybranie sobie pozycji..a szkoda

Miłość to taki stan, w którym szczęście drugiej osoby jest podstawą Twojego szczęścia:)

8

kircke napisał/a:

nancymw - właśnie ułatwiona droga wyjścia na świat sprawia, że dla dziecka nie jest to taki szok i niekoniecznie musi ono płakać.

no możliwe że to miejszy ból dla kobiety rodzącej, ja tylko miałam na myśli że brak płaczu dziecka mnie osobiście się kojarzył ze złym znakiem
Pozdrawiam smile

Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywistość.

9

Polecam ten artykuł dla zainteresowanych Pań http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1, … 29061.html smile

There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no chaos, there is harmony. There is no death, there is the Force.

10

Nie rodzilam i nawet nie slyszalam o takiej metodzie tongue Po tym co jednak poczytalam na ten temat mysle, ze faktycznie moze byc to duze ulatwienie dla kobiet. Miejmy nadzieje, ze bedzie do zastosowania w naszej kochanej Polsce tongue

Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami.

11

Wszystkie pozycje "pionowe" były stosowane od wieków, bo właśnie grawitacja pomagała i matce i dziecku. Dopiero z czasem ktoś zaczął myśleć, że wygodniej jest leżeć i tak się przyjęło. Chociaż może się mylę i jakoś inaczej to było wink

Nie widziałyście nigdy zdjęć takich specjalnych krzeseł/taboretów sprzed wieków do rodzenia? W środku jest dziura, którą wychodzi dziecko. Kobieta siedzi, a na maleństwo działa siła ciążenia i wszystko jest ok.

12

Dziecko zawsze musi płakać bo przeżywa ból z rozprężeniem wszyskich pęcherzyków w płuchach- jak nie płacze to nie oddycha neutral

Podobno tak jest łatwiej...na zachodze kobieta może rodzic w takiej pozycji jak jest wygodniej...u nas niestety tylko leżąco tongue

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » czy ktoś z was rodził na stojąco?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021