moje dziecko płacze gdy przychodzi mój nowy partner. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » moje dziecko płacze gdy przychodzi mój nowy partner.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 22 ]

1

Temat: moje dziecko płacze gdy przychodzi mój nowy partner.

Witam . Mam taki problem z moim 15 miesięcznym synkiem . Od maleńkiego wychowywałam go sama spędzałam z nim każda chwile, od pół roku spotykam się regularnie z pewnym mężczyzna.  Reakcja małego przez ten cały okres była mega pozytywna. Cieszył się gdy przychodził wujek i się z nim bawił.  Teraz od 3 tygodni płacze obsesyjnie gdy widzi że się do siebie zbliżamy, a o jakiej kolwiek zabawie po między nimi można zapomniec bo zaczyna ryczec, piszczec . Co mam robić ? Pomóżcie.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: moje dziecko płacze gdy przychodzi mój nowy partner.

Spędzać więcej czasu razem.
Inicjować zabawy.
Sprawiać maluszkowi przyjemności.

3

Ale w jaki sposób. Gdy on chce się zbliżyć w jaki kolwiek sposób do małego naprawdę zaczyna się przeraźliwie plakanie? Zawsze bawilismy sie razem spedzalismy i poswiecalismy uwage synkowi.ja już nie wiem co mam robić ?  Czy tak małe dziecko może czuć zazdrość ?

4

Moja matka mnie zawsze brała na przeczekanie.

"Jeśli coś się dzieje ze mną zawsze dzieje się na pewno, więc
to co było jest spełnione błądzę tylko w jedną stronę..."

5

marmolada1984 napisał/a:

Wiec mam narazie nie widywać się z nim ?  Może tak będzie lepiej?  sad

6

Nie dziwi Cie, ze bylo dobrze i nagle sie zmienilo przed 3 tygodniami?
Cos sie wydarzylo?
Moze oni byli sami kiedy Twoj synek sie zrazil?

Nie patrz na swojego faceta przez rozowe okulary.
To nie jest naturalne zachowanie tak malego dziecka.
Twoj synek mial 9 miesiecy kiedy pojawil sie Twoj przyjaciel, nie bylo mowy o zadnej zazdrosci,
a w tym wieku dzieci zapominaja wszystko w krotkim czasie.
Dlatego ten wujek byl dla niego od zawsze, tak jak tata przy mamie, nie zna juz czegos innego.
Dla Twojego nowego to namacalny dowod Twojej milosci do innego mezczyzny, nie kazdy potrafi to wyprzec.
Pomysl troche,
nie chce burzyc Twoj spokoj, ale warto wspomniec jak wiele dzieci cierpi przy ,,nowym tatusiu" albo ,,mamie".
Miej oczy otwarte i nie szukaj od razu winy w swoim dziecku.

7

Nie było problemu zostawał z nim sam nawet na 2 godziny,naprawdę ich relacja była bardzo pozytywna tym bardziej ze mały często biegał po pokoju i wowal tata tata . Raz zdarzyło się ze powiedział mu stanowczo nie ,  chodziło o wchodzenie na fotel i go wsadził do jego lozeczka.(uwazam ze zrobil to slusznie)mały wtedy 1 raz się popłakał i od tamtego czasu placze.zastanawia mnie czy to przez to mały się tak stawia i zaczyna reagować placzem.

8

A jak tak ? to co mamy zrobić aby było tak jak wcześniej.?

9

mmr napisał/a:

Ale w jaki sposób. Gdy on chce się zbliżyć w jaki kolwiek sposób do małego naprawdę zaczyna się przeraźliwie plakanie? Zawsze bawilismy sie razem spedzalismy i poswiecalismy uwage synkowi.ja już nie wiem co mam robić ?  Czy tak małe dziecko może czuć zazdrość ?

a może się boi, nie wiem to malutkie dziecko jest, sama mówisz ze zostali na 2 godziny sami, to obcy człowiek jakby nie bylo

10

Zostawał z nim regularnie na początku zostawiłam ich na 15 minut aby zobaczyć reakcje synka i było wszystko wporzadku. Od czasu kiedy pojawiło się pierwsze słowo nie, nie wolno z ust mojego faceta mały zaczął tak reagować . Teraz widzę ze on bardzo się denerwuje przy każdym kontakcie z dzieckiem,  i pewnie mały to wyczuwa. Naprawdę nie wiem co już mam o tym myśleć.

11 Ostatnio edytowany przez Ola_la (2015-02-10 10:17:10)

tylko wiesz co innego nieufność czy bunt dwulatka a co innego PRZERAZLIWY PLACZ
obserwuj, dziecko najważniejsze sama mówisz ze nie jest cierpliwy on, wiec może on nie chce zajmować się dzieckiem, robi to tylko dla ciebie'
to twoje dziecko przede wszystkim,
po co go z nim zostawiasz samego, az tak mu ufasz poza tym, ile go znasz? pól roku to mało
może być tak ze dziecko jest zazdrosne o mame, może się buntuje,
przepraszam ciebie ale pol roczny związek to chyba za krotko żeby obarczać mezczyzne opieka nad dzieckiem, może się myle ale ja tak to widze
rozumiem ze chcesz pomocy bo jesteś sama, ale nic na sile skoro dziecko się boi

jak najwięcej czasu spędzajcie RAZEM we trojke, jak ktoś napisał wspólne spacery zabawy
może będzie lepiej
moim zdaniem za bardzo ufasz jemu, a wine szukasz w dziecku,
skoro dziecko placze piszczy jak mówisz to jest cos nie tak

12

Powiem tak - niekoniecznie musiało się coś wydarzyć złego.
Mój syn jest okropnie o mnie zazdrosny (ma rok i 9 miesięcy), jak mąż próbuje mnie przytulić, to też jest wrzask nie z tej ziemi.
Może Twój syn ma to samo?

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

Odpowiedzi na wszelkie pytania znajdziesz w Regulaminie naszego forum ;-).

13 Ostatnio edytowany przez Ola_la (2015-02-10 10:20:46)

właśnie tak jak pisze Cyniczna, ale miej oczy szeroko otwarte

http://www.netkobiety.pl/viewtopic.php?pid=2359253#p2359253 poczytaj

14

Znamy się od 7 lat ,  był przy mnie jak wróciłam ze szpitala , zawsze chciał pomóc bo widział ze jest mi ciężko i jestem po jakiś tam przeżyciach. Nie zostawiłam nigdy dziecka z obca osoba której nie ufam . Od pół roku spotykamy się regularnie dzień w dzień spędzając z małym nawet całe dnie . To fajnie ze nie tylko ja tak to odbieram, właśnie gdy próbujemy się przytulać czy nie daj boże pocałować widać ze mały ma już zupełnie inny wzrok i zaczyna się właśnie płacz. , pisk aż taki przeraźliwy . Później wokół nie daje się mu zbliżyć do siebie .

15

Widzę ze on nie robi tylko dla mnie bo rozmawiamy dużo na ten temat i widzę jak go to boli,  stara się cały czas o jaki kolwiek uśmiech małego . A musiałam go zostawić z kimś gdy musiałam coś załatwić niestety jestem samotnie wychowujących matka i gdy moje dziecko choruje potrzebuje jakiejś pomocy. Dziękuję wam za każdą rade.

16

Cynicznahipo napisał/a:

Mój syn jest okropnie o mnie zazdrosny (ma rok i 9 miesięcy), jak mąż próbuje mnie przytulić, to też jest wrzask nie z tej ziemi.

I jak sobie z tym radzicie ?

17

mmr napisał/a:
Cynicznahipo napisał/a:

I jak sobie z tym radzicie ?

Właściwie bierzemy wtedy synka i przytulamy się we trójkę. Czasem pomaga, czasem nie.
Tłumaczymy, że tatuś kocha mamusię, mamusia kocha tatusia, a oboje najbardziej na świecie kochają Adasia.
Efektów na razie nie widać, ale myślę, że będą.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

18

Trzymam kciuki za was. Mam wrażenie ze tutaj to tez jest zazdrość od maleńkiego był tylko ze mna

19

mmr napisał/a:

Trzymam kciuki za was. Mam wrażenie ze tutaj to tez jest zazdrość od maleńkiego był tylko ze mna

Dzięki.

Ale bądź czujna, bo wiesz... różnie może być.
Może dziecko przechodzi aktualnie jakiś skok rozwojowy i go ludzie denerwują.
Możliwości sto tysięcy.

Może u Was też się poprawi za jakiś czas ;-)

20

mmr napisał/a:
marmolada1984 napisał/a:

Wiec mam narazie nie widywać się z nim ?  Może tak będzie lepiej?  sad

Na przeczekanie - czyli niech się pruje ile wlezie, godzinę, dwie, dwa dni, niech się krztusi, niech wymiotuje w tej histerii. W końcu się podda.

Miej oczy szeroko otwarte to też dobra rada.

"Jeśli coś się dzieje ze mną zawsze dzieje się na pewno, więc
to co było jest spełnione błądzę tylko w jedną stronę..."

21

Wiem wiem nie mogę patrzeć przez pryzmat jakiegoś tam uczucia. Jestem czują i będę . Dziękuję wam wszystkim.

Posty [ 22 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » moje dziecko płacze gdy przychodzi mój nowy partner.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018