zazdrosna przyjaciółka? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: zazdrosna przyjaciółka?

Mam problem z przyjaciółką. Chodzi o to, że ona nie potrafi się cieszyć z mojego szczęścia. Ale od początku. K jest bardzo atrakcyjna, podoba się facetom, do tego jest na prawdę przebojową i charyzmatyczną osobą, która ma tysiące znajomych. Ja zawsze stałam w jej cieniu, bo z natury jestem "mniej widoczna". Jednak mi dużo łatwiej przychodzi odnajdywanie miłości. Stworzyłam kilka poważnych związków - obecnie również jestem z kimś szczęśliwie związana. K natomiast nigdy nie byla w żadnym związku, co więcej, zanim się zacznie coś poważnego, przeważnie jest raniona w okrutny sposób. Staram się ją wspierać jak tylko mogę. Ale ona podświadomie (wiem, że nie robi tego celowo) wzbudza we mnie poczucie winy, za to że mi jest z kimś dobrze.

Ponadto wymaga ode mnie pełnej dyspozycyjności, ja pracuje, robie zaocznie studia, do tego nie mamy wspólnych znajomych, a jednak ja mam innych przyjaciół z którymi też chcę się widywać. Mamy zupełnie inny system pracy przez to ciężko nam się zgrać z czasem. Nie ukrywam, że nie widujemy się bardzo często - przeważnie 1-2 w miesiącu. Ona ciągle mi to wypomina... Ale szczerze mówiąc to nigdy nie widywałyśmy się zbyt często - bo jak wspomniałam żyjemy w 2 różnych światach i różnych środowiskach.

Zastanawiam się, czy to ona przesadza z pretensjami do mnie, czy faktycznie jestem okropną przyjaciółką sad

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: zazdrosna przyjaciółka?

Może to, co napiszę będzie niedelikatne, ale taka jest prawda: są ludzie, którzy za swoje własne niepowodzenia lubią obwiniać najbliższych:rodzinę, przyjaciół, męża....
A przecież każdy ma wolną wolę, swój rozum i dwie ręce, na których można podkasać rękawy i wziąć się za siebie...
Jeżeli jest atrakcyjną kobietą to ma zapewne bardziej wygórowane oczekiwania względem mężczyzn, znajomych. Z tego co napisałaś wynika też, że lubi być w centrum zainteresowania, skoro robi Ci wyrzuty, że dwoisz się i troisz aby coś osiągnąć w życiu(szkoła, praca)...
Ta znajomość chyba trochę Cie męczy, ale Ty jesteś dorosłą kobietą i musisz postawić sprawę jasno-porozmawiać z nią o tym, co czujesz, że nie chcesz, aby Twoje szczęście zawsze powodowało po czasie wyrzuty sumienia, bo masz taką poszkodowaną koleżankę...
Jeśli odnajdziesz w sobie siłę, aby porozmawiać na ten temat, może być tylko lepiej:)
Powodzenia:*

Przyjaciel nie zawsze jest w stanie Cię podnieść, ale za to nie pozwoli Ci upaść...

3

ja jestem takiego zdania, że każdy jest kowalem swojego losu i nie można patrzeć na innych i obwiniać ich za swoje niepowodzenia
no a co do przyjaciółki, to prawdziwi przyjaciele cieszą się ze szczęścia innych, a nie im zazdroszczą i ich obwiniają - to już nie jest prawdziwa przyjaźń

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

4

A ja powiem tak. rozumiem tą twoją przyjaciółke, ponieważ sama zazdroszcze swoim koleżankom jak poznają kogoś, jak im sie wiedzie a mi nie. Wiem że to nie jest dobre, ale nic na to nie poradzę, ak już mam. Ona porpsotu nie czuje sie szczęśliwa i ma również taki zawistny charakter, ale nie znaczy to że jest zła. Ale dziwi mnie fakt, że skoro jest przebojowa i atrakcyjna to ma takie problemy. Może chłopacy się jej boją? moze i wasza przyjaźń nie jest dokońca prawdziwa, ale myśle ze nie ejsteś złą przyjacółką, porpsotu ona ma problem z tym wszytskim i taki charakter. Może przyda się rozmowa, powiedz jej co czujesz i poradź co moze zrobić by równiez byc szczęśliwa

5

Dzięki za odpowiedzi i cenne rady. Niestety rozmowa skończyła się fochem i brakiem zrozumienia. Niestety poszły argumenty z jej strony którch nie potrafiłam skomentować. Coś czuję, że ta dyskujsa będzie jeszcze dług trwała.

6

Mi się wydaje, że Twoja przyajciółka musi dojrzeć do pewnych spraw. Pewnie jest to dla niej ciężkie itd. i może kiedyś nauczy się cieszyć Twoim szczęściem, ale może na tym etapie nie jest po prostu w stanie, a może nigdy nie będzie.. Natomiast na pewno nie ma prawa wzbudzać w Tobie poczucia winy, czy robić wyrzutów z powodu braku czasu, skoro ona tez nie ma go gdy Ty masz powiedzmy wolne w pracy.

7

Też uważam, że nie ma prawa obarczać Cię winą ! To jest troche toksyczna przyjaźń. Bo nie wazne jak sie której wiedzie, to obie powinny się wspierać.

8

mam podobną sytuacje do Twojej. Jestem teraz w zwiazku z chłopakiem, którego ona bardzo nie lubi (chociaż nie wiem dokładnie dlaczego). Ona jeszcze swojej miłości nie znalazła i jej zazdrość zniszczyła nasze relacje. Nasza trwająca ponad 11 lat przyjaźń tego nie przetrwała. Teraz nawet ze sobą już nie rozmawiamy sad

Na początku myslałam, że będzie sie cieszyła, że nareszcie ułożyłam sobie z kimś życie (miałam za sobą dużo niemiłych przeżyć), ale jednak nie..

Chcę Ci tyle dać.
Chcę byś mnie miał.

9

Bez urazy ale to nie jest przyjazń.

10

droga Judytko! nie wiem o co tak naprawdę chodzi, masz własne towarzystwo, własne zainteresowania, własny świat, własne życie , partnera ... to o jakiej ty mówisz przyjażni? skoro dzieli was wszystko to oznacza ze nie jesteście żadnymi przyjaciółkami!!! MACIE INNE PRIORYTETY sama napisałas ze twoja przyjaciółka jest atrakcyjna, skoro jest atrakcyjna to pewnie facetów na pęczki a to że sie nie cieszy?, widocznie nie uznaje cie za przyjaciółkę, szczerze mówiac materiałem na nią nie jesteś, dlatego że sama sobie teraz wymyśliłas problem, napisałs ze wszystko was rózni a wymagasz od niej nie wiem czego, problemem twoim jest to ze to ty bys chciała zeby ona ci zazdrosciła, bo ty jej napewno zazdroscisz URODY, jestem o tgym przekonana,m wiec zadna z ciebie przyjaciółka.

11

osoba która posądza przyjaciela o zazdrosc nie jest prawdziwym przyjacielem.....

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018