Znajoma "Matka Polka" i Zła Ja - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Znajoma "Matka Polka" i Zła Ja

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Znajoma "Matka Polka" i Zła Ja

Od początku ciąży jestem na L4 ze względu na stan zdrowia - w 12 tygodniu krwawiłam i miałam słabą morfologie, lekarz kazał leżeć w domu i jeść witaminy. Obecnie mija 6 miesiąc i jakoś daje radę mimo infekcji pęcherza.
Znajoma, która mieszka obok nas nie daje mi spokoju od początku ciąży. Ja rozumiem, że szuka towarzystwa, bo sama siedzi z dzieckiem w domu i nie ma z kim porozmawiać, ale zaczyna działać mi na nerwy jej ciągłe dzwonienie i przychodzenie.
Znajoma należy do osób, które są najlepsze i najmądrzejsze, a jej dziecko jest arcygeniuszem. Dzień w dzień przychodzi do mnie z ciastem. Zwróciłam jej uwagę, że nie powinnam jeść tyle słodyczy w ciąży, bo nie chcę później tłumaczyć się lekarzowi czemu mi tak cukier skacze, a poza tym teraz pozwolę sobie na tysiąc kalorii dziennie, a później będę płakać, że utyłam jak prosie. Nie chcę mówic znajomej o tym wprost, bo ona sama przytyła ponad 20 kg, ale nie mam już siły...
Dziś dała z siebie wszystko. Przyszła na kawę i siedziała ponad 4h. Mąż wrócił do domu, przywitał się ze mną i małym mówiąc "Dzień dobry, zasrańcu" i pocałował mnie w brzuch. Ja się uśmiechnęłam, bo nie widze w tym żadnej patologii, przecież mąż nie wrócił do domu i nie zwyzywał mnie i dziecka od najgorszych. Natomiast znajoma zbladła i z przerażeniem w oczach stwierdziła, że gdyby jej mąż tak powiedział, to inaczej by rozmawiali. Chciało mi się płakać, bo ona od samego początku twierdzi, że nie nadajemy się na rodziców. Uważa, że jesteśmy zbyt rozrywkowi i będziemy traktować dziecko jak podrzutka.

Czy rzeczywiście jestem jakaś nienormalna? Może nie powinnam w ogóle wpuszczać tej kobiety do domu sad

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Znajoma "Matka Polka" i Zła Ja

Druga opcja jak najbardziej wskazana- ja bym takiej nie wpuściła. Po co masz sobie psuć humor? Wiesz, właśnie to jej oburzenie pokazuje, jak bardzo jest zakompleksiona i jak się jej we własnym domu nie układa. Osoba zadowlona z siebie cieszy się również szczęsciem innych. Nie przeszkadza jej, że ktoś jest tak samo szczęśliwy. Natomiast ktoś, komu się nie kleci,przyłazi i cały jad wypluwa na szczęsliwszych od siebie. Powiedz jej wprost, że nie masz siły jej tak często gościć, dziękujesz jej za "wsparcie" ale czasami chciałabyś pobyć sama i odpoczywać. Nie jedz ciasta, które przynosi i mów wprost, że lekarz Ci tego nie zaleca, a Ty musisz się do jego zaleceń stosować. 4 h..! yikes Masakra, ja bym taką po godzinie wyprosiła yikes

Z drugiej strony możesz ja potraktować z przymrużeniem oka i odwracać kota ogonem, poprosić, żeby wyluzowała, przestała się czepiać i cieszyła dniem. Koleżanka zdecydowanie nadużywa twojej gościnności, ale ty jej na to pozwalasz.

3

Odp: Znajoma "Matka Polka" i Zła Ja

Najgorsze jest to, że jestem osobą bardzo miłą i nie potrafię komus w prost powiedzieć, że coś jest nie tak. Mąż tez mówi, żebym jej nie otwierała drzwi, albo powiedziała wprost, że nie chcę wyglądac jak ona, ale...no właśnie ALE nie potrafię sad Mam wrażenie, że ona jest zniesmaczona moim zachowaniem, bo czasem pomarudze na ból pleców, a to na bolący pęcherz i inne dolegliwości w ciąży. Zjnajoma uważa, ze powinnam w kościele leżeć krzyżem i dziękować niebiosom za ciąże, bo inne kobiety tego nie doświadczają... Jestem po prostu załamana i zla na siebie, że nie potrafię jej powiedzieć wprost, żeby odczepiła się ode mnie sad

4

Odp: Znajoma "Matka Polka" i Zła Ja

Olciako, jeśli ktoś ma miękkie serce, musi mieć twardą d*pę...
Ona nie ma oporów, by Cię obrażać swoim zachowaniem a Ty się będziesz szczypać...

5

Odp: Znajoma "Matka Polka" i Zła Ja

Hejo autorko.
A nie możesz udawać, że np. nie ma Cię w domu jak Ona przyłazi??  Albo, że spisz i nie słyszałaś jak puka do drzwi?  Kilka razy tak zrob to może zrozumie, że chcesz trochę odpocząć od tych wizyt smile

6

Odp: Znajoma "Matka Polka" i Zła Ja
sandra9011 napisał/a:

Hejo autorko.
A nie możesz udawać, że np. nie ma Cię w domu jak Ona przyłazi??  Albo, że spisz i nie słyszałaś jak puka do drzwi?  Kilka razy tak zrob to może zrozumie, że chcesz trochę odpocząć od tych wizyt smile

...albo, że źle się czujesz. Masz do tego prawo.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Znajoma "Matka Polka" i Zła Ja

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024