czy można karać dziecko cieleśnie ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » czy można karać dziecko cieleśnie ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1

Temat: czy można karać dziecko cieleśnie ?

Marcinek nie jest grzecznym dzieckiem. Ma 6 lat i zachowuje się czasem nieznośnie. Bije inne dzieci, rozrzuca zabawki po swoim pokoju, wpada czasem w złość i gryzie. Jest cięzko z nim jednym słowem. Ale staramy się z mężem być konsekwentni w jego wychowaniu i Marcienek wie ,ze jak będzie niegrzeczny to np. nie obejrzy swojej dobranocki albo przez 3 dni nie dostanie ciastka.  Po takiej karze, na ogól przez tydzień jest spokojny. Od dwóch tygodni mieszka z nami moja teściowa i byłam dzisiaj świadkiem tego, że za to że Marcinek wylał zupę dała mu porządnie w tyłek. Dziecko się popłakało ale od razu uspokoiło i było grzeczne. Ja byłam w szoku. W sumie powiedziałam jej potem ,ze nie stosujemy takich kar , ale ona na to że się nie znam i że z mężem rozpuściliśmy Marcina jak dziadowski bicz. Kompletnie nie wiem co robić i myśleć. Czy mozna karać tak dziecko bez ubocznych skutków dla jego psychiki ? Zawsze mi się wydawało że nie powinno się bić dzieci. Mój mąż się do tego dostosował ale odkąd jest teściowa wspomina że on też dostawał lanie jak był mały i coś zrobił złego i że mu to na dobre wyszło.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: czy można karać dziecko cieleśnie ?

Szczerze mówiąc nie jestem zwolenniczką kar cielesnych . Moim skromnym zdaniem to jest najbardziej prostacki sposób radzenia sobie w sytuacjach trudnych . Uważam , że człowiek światły powinien dochodzić do wszystkiego rozumem , wszak po to został nim obdarzony . Dokonując kary cielesnej na małym dziecku pokazujemy wyłącznie swoją siłę i pozbywamy się ekspresowo problemu . Myślę , że Pani metody były słuszne . Rozmowa , kary i nagrody , konsekwencja i jednomyślność w wychowaniu to podstawy , by osiągać dobre efekty wychowawcze .
Proponuję włączyć dziecko do pracy . Poprzez drobne prace , które zlecimy dziecku - pod naszą kontrolą możemy naprawdę wiele osiągnąć . A nasze dziecko stanie się użyteczne , dużo zrozumie i będzie umiało wyciągać samodzielne wnioski .

Pedagog z wykształcenia.
Ponad 20-letni staż pracy zawodowej z dziećmi.

3

Zgadzam sie absolutnei z Miriam - nie wolno bić dzieci, to narusza ich godność i jest dowodem niedojrzałości rodzicielskiej. Konsekwencja w wychowaniu jest niezwykle ważna. To trudna sztuka, ale warta zachodu, bo procentuje wraz z dorastajacym dzieckiem. "Dzieci nie rodzą się złe, są tylko źle wychowywane".

4

Nie możesz pozwolić teściowej aby biła Wasze dziecko. Kary cielesne są karane - to jest fizyczne znęcanie się nad dzieckiem.Porozmawiaj z teściową na ten temat - najlepiej będzie  jak do tej rozmowy dołączy też mąż. Kary cielesne mają to do siebie, że załatwiają sprawę na krótką metę, a potem pojawiają się problemy: rozwiązywanie wszystkich spraw w sposób agresywnych. Może również dojść do tego, że dziecko w domu będzie grzeczne, a poza nim będzie sprawiało kłopoty wychowawcze. Dzieci bite nie umieją w  życiu dorosłym rozwiązywać problemów, nie radzą sobie z emocjami. Nie pozwól aby Wasza ciężka praca poszła na marne. BICIE TO NIE ROZWIĄZANIE!!!!!:(

Życie ciągle płata mi figle. Myśli, że mam dość sił by iść ciągle pod wiatr...
...A ja mam już oczy pełne piasku, nie widzę nic...

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » czy można karać dziecko cieleśnie ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018