Jestem w kiepskiej formie - mam silną paradontozę - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Jestem w kiepskiej formie - mam silną paradontozę

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Jestem w kiepskiej formie - mam silną paradontozę

Na poczatek przeprosze ze pisze o swoich.problemach na forum,tak.wiem.jakie to zalosne. Robie to pierwszy raz,sama jestem w soku ale chyba potrzebuje jakiegos.wsparcia?Ostatnio mam gorsze dni malo sypiam,malo jem,chodze zestresowana,rzadko wstaje z lozka a najwaniejsze jest to ze przestalo mi zalezec.na.nauce(studiuje ). Nie poznaje siebie,czy moze.mi ktos polecic jakies leki dostepne.w aptece na depresje\dolek. Wszystko zaczelo sie od kad dowiedzialam sie o silnie zaawansowanej paradontozie-tak,dla.mnie to problem gigantyczny juz ruszaja mi sie cztery zeby. A mam dopiero 20lat... zaczne leczyc zeby ale.generalnie male szanse na wyleczenie widze u siebie przy takim.nakladzie.pieniedzy ktorymi dusponuje. Nie wazne,prpblem mi ten tak doskwiera ze nie radze sobie,placze. Moglby polecoc.ktos jakoes.leki,moga byc ziolowe jesli sa w miare skuteczne,mysle ze silniejszych lekow.nie potrzebuje chyba..

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Sylwia720 (2015-01-04 20:00:15)

Odp: Jestem w kiepskiej formie - mam silną paradontozę

Hej,

też mam problemy z dziąsłami, choć (odpukać) na szczęście nie tak duże. Radzę Ci poszukać dobrego periodentologa i rozpocząć intensywne leczenie. Choroby wyleczyć się nie da, ale można zahamować jej postęp poprzez liczne zabiegi periodentologiczne.

Koszty leczenia są ogromne, ale chyba lepsze to, niż proteza w Twoim wieku? Spróbuj może jakąś pracę znaleźć aby opłacić leczenie, bo myślę że warto.

Leków na parodontozę niestety nie ma, gdyż chorobę leczy się poprzez zabiegi (np. kiretaż).
Ze środków dostępnych bez recepty, które mogłyby pomóc, mogę polecić Eludril do płukania, świetnie odkaża jamę ustną, ale można go stosować jedynie do 2 tygodni. Do tego pasta Elgydium anti plag oraz miękką szczoteczkę Sensodyne  (jest świetna, ale droga, do kupienia chyba tylko w aptekach). Ponadto, radzę nitkować zęby raz dziennie a szczotkować po każdym posiłku.

Mimo wszystko, spróbuj myśleć pozytywnie, umów się z dobrym lekarzem, ustalcie plan leczenia. Pamiętaj, że stres też niestety wpływa niekorzystnie.

Jakbyś miała jakieś pytania w tym temacie to wal śmiało, moja mama też zmaga się z tą przypadłością, z całkiem niezłym skutkiem, więc głowa do góry! smile

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Jestem w kiepskiej formie - mam silną paradontozę

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021