Mamy sześciolatków w pierwszej klasie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Mamy sześciolatków w pierwszej klasie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

1 Ostatnio edytowany przez niunia321 (2014-11-30 17:25:31)

Temat: Mamy sześciolatków w pierwszej klasie

Zakładam ten temat by się podzielić pierwszymi wrażeniami nowej reformy czyli wysyłania naszych sześciolatków do pierwszej klasy, mam nadzieje że znajdzie się tu kilku rodziców takich dzieci i będziemy mogli sobie porozmawiać i wymienić doświadczeniami i napotkanymi problemami.
Moja córka od września przekroczyła próg szkoły jako sześciolatek w pierwszej klasie mamy już prawie pierwsze półrocze za sobą. Radzimy sobie raczej dobrze mimo początkowych obaw, córka się przystosowała najtrudniejsze było chyba czytanie ale teraz jest całkiem dobrze. Nadal ciężko z odrabianiem lekcji z cierpliwością i koncentracją, córka przy lekcjach strasznie się wierci i chce rozmawiać o wszystkim tylko nie o tym co ma do zrobienia smile często robimy sobie przerwy smile mi też się przydają. Mamy oczywiście darmowe podręczniki zawartość bez zastrzeżeń ale wytrzymałość już nie bardzo wszystkim dzieciakom coś się urwało,pogniotło  itp ciężko pilnować by te podręczniki były w idealnym stanie bo dzieci to dzieci wystarczy chwila nieuwagi. Dobra strona że Elementarz jest podzielony na części więc może damy radę smile.  Jestem ciekawa jak to wygląda u was jakie pierwsze wrażenia zachęcam do rozwijania tematu smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Mamy sześciolatków w pierwszej klasie

Mój synek jest w drugiej klasie SP. Poszedł jako 6-latek. Nie żałuję, reforma nie była wtedy obowiązkowa, my sami podjęlismy decyzję o wcześniejszej nauce. U nas nie ma problemu z koncentracją, młody liczyć i pisac umiał zanim poszedł do szkoły, więc miał bardzo łatwy start. Jest dobrym uczniem, lubi się uczyć, lubi wiedzieć. Staram się nie robić z lekcji nudnych obowiązków smile jakoś się nam to udaje.

Ksiązek nie nosi, wszystko zostaje w szkole, przynosi jedynie ćwiczeniówkę i czasem elementarz, jeśli jest coś zadane do czytania.

A jak jest u Was z językiem obcym??? Ja muszę powiedzieć, ze angielski w szkole idzie dośc słabo.... U nas nauka nawet w domu była raczej elementem w życiu,a w klasie dzieciaki uczą się w większosci kolorować hstoryjki obrazkowe i powtarzać słowka za panią.. mój mały robi to raczej bezmyślnie,bo później i tak niewiele pamięta tongue Dlatego podjęliśmy decyzję o dodatkowej nauce angielskiego poza murami szkoły.

Aha, mieliśmy raz taki kryzys... Młody nie zaznaczał zadań, które były na pracę domową i mówił, że nie ma nic zadane tongue Ale mam numer do wychowawczyni, więc szybko się oduczył takiej zagrywki bo i tak prawda wychodziła na jaw tongue

A jak się córka odnajduje w środowisku szkolnym?

- Dokąd idziesz?
- Nie wiem- odpowiedział Włóczykij .
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las.
Miał przed sobą sto mil ciszy.

3

Odp: Mamy sześciolatków w pierwszej klasie

No i jest jak przewidywałem rodzice krzywdzą dzieci  mianowicie większość sześciolatków SIC powtarza 1 klasę szkoły podstawowej.

Transhumanista "Starzenie się to odwieczna choroba choroba która należy w końcu wyleczyć"
http://www.youtube.com/watch?v=RGdaHHHHWoA
http://www.transhumanism.pl/ (strona niekomercyjna)
"Człowiekowi mądremu cała ziemia jest dostępna, gdyż ojczyzną szlachetnej duszy jest cały świat" Demokryt

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Mamy sześciolatków w pierwszej klasie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018