Czy usuwać pomniki/tablice/ulice Kubusia Puchatka? Po co komu pomniki? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Czy usuwać pomniki/tablice/ulice Kubusia Puchatka? Po co komu pomniki?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

1

Temat: Czy usuwać pomniki/tablice/ulice Kubusia Puchatka? Po co komu pomniki?

Przepraszam Catwoman, ale trochę znudził mi się temat z Armią Czerwoną. Czytając wypowiedzi zadałam sobie pytanie, po co są, czemu służą pomniki.

Czy usuwać pomniki/tablice/ulice/zabawki Kubusia Puchatka?
(Nie wiem, czy z tym zabawkami nie przesadziłam i nie zbanują mnie za to; zabawki w razie potrzeby wykreślić!)

Kubuś Puchatek - wiadomo, bezwstydnik - chodzi bez gaci, pokazując to czego nie ma! lol Żyjąc w dobie gender, z tym KP to przesada, on tam nic nie ma - trzecia płeć! Czy bohaterom można zaglądać, no właśnie, za co? za kubraczek? bo gaci nie ma.
A może właśnie w dobie integracji wszystkich ze wszystkim należy promować takiego niepełnosprawnego misia?

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy usuwać pomniki/tablice/ulice Kubusia Puchatka? Po co komu pomniki?

Bo lepszy pomnik (no, bez przesady, jeżeli już to postumencik jakiś, tak do metra) bajkowego stworka, który budzi sympatię niż aktualnego bohatera narodowego, który może zlecieć z piedestału jak się wiatr polityczny zmieni... I koszty wtedy i kwasy w społeczeństwie. I po co?
A takie np. krasnoludki wrocławskie to żadnych "pobocznych" myśli w głowach nie powodują. A i jeszcze atrakcją turystyczna są napędzając kasę miastu.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

3

a komu to niby przeszkadza? nie rozumiem w czym tkwi problem...

Pieniądze szczęścia nie dają. Do­piero zakupy.
+++

4

Kubuś to jeszcze pół biedy (jakby miał co pokazać, to sama bym popatrzyła), ale malkontent Kłapouchy w ciągłej depresji, Krzyś schizofrenik, naćpany Tygrysek i Prosiaczek pederasta - całą tą dziką bandę demoralizującą najmłodszych usunęłabym z przedszkoli, telewizji i wszelkich innych mediów.

Bbasiu, tobie krasnoludki się z niczym naprawdę nie kojarzą? 7 starych wypierdków i jedna księżniczka w domku, jak myślisz, co oni tam wszyscy robili? I te ich sprośne uśmieszki na obleśnych ustach, blee.

big_smile

5

Emilia - a dlaczego Prosiaczek miałby być pederastą? Przecież on nawet sam mieszka... Ci innego Żwirek i Muchomorek smile

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

6

xMonikax napisał/a:

a komu to niby przeszkadza? nie rozumiem w czym tkwi problem...

A dlaczego nie rozumiesz? Nie jesteś typem myśliciela-tropiciela lol ? Wszystko to kwestia interpretacji.

To jest moja subiektywna ocena, ale... jakim zboczeńcem trzeba być wink, by roztrząsać kwestię tego, co między nogami powinien mieć KP (w myśl przysłowia "głodnemu, chleb na myśli"). Szkoda, że  pani radna nie skojarzyła, że skoro nie ma, to  miś jest inwalidą.
Patrzenie na KP, jako na postać bajkową w dzisiejszych czasach, jest niewystarczające. Żyjemy w czasach, gdy trzeba już nawet postaci bajkowe pogrupować na hetero/homo (a nie jak dawniej na dobre/złe), itd

Ja słyszałam kiedyś, że Bolek i Lolek... ze sobą, a czasem robili trójkącik z Tolą.

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

7 Ostatnio edytowany przez Summerka (2014-11-19 19:20:00)

Kubuś Puchatek to żarłok. Poza tym cierpi na otyłość. Absolutnie nie może być wzorem do naśladowania dla naszych dzieci:)

(Dzięki za temacik)

8

Powiedziałabym jeszcze, że Polacy nie gęsi, własne misie mają
http://gazetacodzienna.pl/sites/default/files/imagecache/514x188/gc1/4183_g.jpg

9

bbasia napisał/a:

Emilia - a dlaczego Prosiaczek miałby być pederastą? Przecież on nawet sam mieszka... Ci innego Żwirek i Muchomorek smile

Moja droga, Prosiaczek jest najbardziej zdeprawowany z całego tego towarzystwa. Malutki, cichutki, taki niby delikatny, a tak naprawdę cicha woda... Po pierwsze, łazi za rękę z Kubusiem, po drugie, ubiera się w róże (który facet tak się ubiera?), po trzecie ten cieniutki, niemal kobiecy głosik. Zniewieściały gej jak się patrzy smile.

10

Ty popatrz... nigdy o tym nie pomyślałam... a synowie Kubusia w dzieciństwie oglądali. Co za matka ze mnie, że narażałam niewinne dziatki na taką deprawację.
Precz z prosiaczkiem!!! smile wink Przynajmniej w telewizji, bo w książce (tej oryginalnej, pierwotnej wersji) to on jednak nie ma różowego kubraczka, a czytając możemy modulować głos raczej w stronę niższych tonów...

11 Ostatnio edytowany przez strzała (2014-11-24 02:00:25)

Tak się zastanawiam, ale chyba jednak uważam trochę wszystko za przesadę.
Bo wkraczamy w świat bajek, jako ludzie dorośli.
Ingerujemy w świat dzieci, które tak naprawdę trakują wszystko trochę bezosobowo.
Sami narzucamy im jakieś zbędne domysły.Bo w naszych oczach wygląda to trochę tak:

http://www.chamsko.pl/demot/0_0_743233899_Bajki_przez_alfred77_middle.jpg

Natomiast oczami dziecka, wygląda to zabawnie i śmiesznie, bez zbędnych domysłow.

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko...

12

Dziś Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jego prototyp jest jakiś dziki. Może  niedźwiadek grizzly będzie odpowiedni:)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/84/Play_fight_IMG_3018.JPG/1024px-Play_fight_IMG_3018.JPG

13

zapomnialas o Wilku i Zajacu, prawdziwa lobuzeria:))

Wszystkim misiom w polskich gorach nalezaloby od dzis gatki pozakladac, kto chetny do akcji?

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Czy usuwać pomniki/tablice/ulice Kubusia Puchatka? Po co komu pomniki?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018