Praca Licencjacka - jaki wybrać temat? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Praca Licencjacka - jaki wybrać temat?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Praca Licencjacka - jaki wybrać temat?

Witam serdecznie,
Kończę studnia na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe, a więc czas na wybór tematu pracy licencjackiej ..
Niestety nic nie przychodzi mi do głowy .. coś ciekawego, nie szerokiego (zakres inf.), aby książki było łatwo znaleźć ..

I tu mam ogromną prośbę do Was moi drodzy ..
Jeżeli ktoś z was ukończył dany kierunek i chciałby się podzielić - tematem swojej pracy to bardzo chętnie wysłucham propozycji ..

Z góry bardzo dziękuje smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Praca Licencjacka - jaki wybrać temat?

Witaj. Ja wprawdzie studiów na tym kierunku nie ukończyłam, ale myślę, że konflikt rosyjsko-ukraiński nasuwa temat pracy wręcz idealnie.

Pytanie tylko, jaki aspekt tego zagadnienia chciałabyś ewentualnie poruszyć?

Bezpieczeństwo energetyczne? (Zakup gazu, ropy.)

Bezpieczeństwo militarne? (Możliwa agresja Rosji na państwa sąsiedzkie.)

Zawirowania na giełdzie?

Sankcje gospodarcze?

Stosunki dyplomatyczne z Ukrainą? (Możliwe zaostrzenie postaw nacjonalistycznych w Kijowie i efekt tego na współpracę gospodarczą z Polską.)

Możliwe wejście osłabionej Ukrainy w orbitę wpływów rosyjskich i ewentualne konsekwencje dla Polski?

Można wymyślać i wymyślać.

3

Odp: Praca Licencjacka - jaki wybrać temat?

Dziękuję za Twoją odpowiedź..

W prawdzie temat bardzo dobry i taki 'na czasie' .. Aczkolwiek temat nieziemsko szeroki i obawiam się że mogłam bym trochę na nim popłynąć..

Bezpieczeństwo militarne? (Możliwa agresja Rosji na państwa sąsiedzkie.)

To zainteresowało mnie najbardziej, ale czy znajdę do tego jakieś książki ,oprócz 'gdybania' ?

Mimo wszystko dziękuję i myślę że poszukam o tym informacji oraz możliwych podręczników i być może go wykorzystam smile

Pozdrawiam

4

Odp: Praca Licencjacka - jaki wybrać temat?

z konfliktu ukraińskiego wybierasz sobie cokolwiek, np. katastrofę malezyjskiego boeinga i masz milion tematów- np. międzynarodowe reakcje na nią- zbierasz oficjalne komunikaty rzadów i wycinki prasowe.Obserwujesz rodzaj reakcji w zależności od zażyłości stosunkó gospodarczych z Rosją i Ukrainą; albo analizujesz wzajemne zrzucanie winy przez zaangażowane strony.
Pytanie, czy chcesz napisać fajną pracę, czy odbębnić.Jak odbębnić to weź sobie zajęcie Zaolzia w 38 roku w kontekście prawa międzynarodowego oraz propagandową otoczkę.Książek masz w ciul.
Albo wyjście kompromisowe: ''Mechanizm aneksji terytorialnej z wykorzystaniem mniejszości etnicznych na podstawie Sudetenlandu oraz Krymu''.

5 Ostatnio edytowany przez Koczilla (2014-10-26 10:23:03)

Odp: Praca Licencjacka - jaki wybrać temat?
TakaOtoJa napisał/a:

Dziękuję za Twoją odpowiedź..

W prawdzie temat bardzo dobry i taki 'na czasie' .. Aczkolwiek temat nieziemsko szeroki i obawiam się że mogłam bym trochę na nim popłynąć..

Bezpieczeństwo militarne? (Możliwa agresja Rosji na państwa sąsiedzkie.)

To zainteresowało mnie najbardziej, ale czy znajdę do tego jakieś książki ,oprócz 'gdybania' ?

Mimo wszystko dziękuję i myślę że poszukam o tym informacji oraz możliwych podręczników i być może go wykorzystam smile

Pozdrawiam

Jak słusznie zauważył Pitagoras, z każdego z w/w zagadnień możesz wybrać jeden wątek i go opracować.

Specjalnie podzieliłam temat na sekcje (pytania) z których możesz wybrać nawet jedną interesującą Cię kwestię i ją opracować. Promotor pracy powinien Ci w tym pomóc.

W temacie agresji Rosji na państwa sąsiedzkie masz całe podręczniki do historii, zaś temat możesz uaktualniać o bieżące komunikaty prasowe, panele dyskusyjne, konferencje, ankiety itp. Chociażby doniesienia o przeprowadzanych manewrach ćwiczebnych wzdłuż granic Rosji są źródłem wiedzy. Wiedza to nie tylko książki.

6

Odp: Praca Licencjacka - jaki wybrać temat?

Macie rację, sądzę że jeszcze poczytam i wybiorę którąś z waszych propozycji..
Z góry bardzo dziękuję bo na prawdę mi pomogliście ! smile

Pozdrawiam serdecznie

7

Odp: Praca Licencjacka - jaki wybrać temat?

Nie ma sprawy. Daj znać, co ostatecznie wybrałaś. Nawet jeśli nie będzie to żaden z zaproponowanych tematów. Miłego pisania i połamania nóg na obronie! wink

8

Odp: Praca Licencjacka - jaki wybrać temat?

Nie dziękuje wink By nie zapeszyć .. na pewno dam znać smile

9

Odp: Praca Licencjacka - jaki wybrać temat?

Miałam napisać temat jak wybrałam chodź minęło już dużo czasu .. wink
Obecnie : Bezpieczeństwo społeczne w konflikcie etnicznym w ... (i teraz kombinuję jaki wybrać kraj/naród ..-żeby było ciekawsze )

temat sam w sobie jest jeszcze do dokładnego sprecyzowania ..

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Praca Licencjacka - jaki wybrać temat?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024