domowe eco-kosmetyki - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: domowe eco-kosmetyki

Co myślicie o pilingach, kremach, maseczkach i odżywkach zrobionych w domu? Czy któraś z was próbowała robić sobie sama kosmetyki z ekologicznych produktów? Jeśli tak to napiszcie jak wam poszło, co sprawiało wam problem.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez patipati (2014-10-04 22:56:08)

Odp: domowe eco-kosmetyki

Czekam na odpowiedzi drogie netkobietki smile

3

Robiłam maseczkę z olejków i witaminy E. Za kremy się nie brałam, bo nie wyobrażam sobie tego w mojej kuchni, ale często kupuję kosmetyki ekologiczne o krótkim terminie ważności, bez parabenów.

4

Ja ostatnio bardzo często korzystam z naturalnych kosmetyków. Próbowałam robić kremy, ale jakoś nie byłam zadowolona z efektu.
W tej chwili  wzbogacam je. Ostatnio wypróbowuję serum z wit. C, poza tym hydrolaty do zmywania makijażu.
I mój ulubiony wynalazek: korund do peelingu smile

5

Ja ostatnio testuję naturalny dezodorant , masło kokosowe wymieszane z sodą. Super:)

6

W internecie jest dużo różnych przepisów na domowe kosmetyki. Ja robię maseczki z owoców,peeling z kawy,różne maski do włosów, za kremy również się nie brałam jak koleżanka wyżej bo jakoś tego nie widzę ale jeśli chcesz to mogę podpytać Teściową bo jest doświadczoną kosmetyczka leczniczą i zna różne mikstury. Pozdrawiam smile

''Zazdrość to jeden z objawów niewiary w samego siebie''

7

Na pewno to jest super sprawa, ale jeszcze mi się nie zdarzyło takiej zrobić, ale na kupuje naturalne kosmetyki. Zwracam uwagę na skład, najczęściej zamawiam z natura dla piękna na necie.

8

Maseczki, czy peelingi to łatwizna smile robię je w domu od dawna. Gorzej z kremami - jakos nie miałąm jeszcze odwagi. ALe komponuję swoje kremy na bazie moich sprawdzionych, o dobrym składzie, na przykład delikatnych kremów dla dzieci. Teraz uzywam takiego z moim dodatkiem oleju arganowego i D-pantenolu. Bardzo go lubie.

Sama robie też odżywki do włosów, a właściciwe maski do włosów.

9

Ja używam tylko 1 kosmetyku pielęgnacyjnego smile 100% naturalnego kosmetyku, bez żadnej chemii.

Służy mi on jako odżywka do włosów, balsam do ciała i krem do twarzy. A niedługo stworzę z niego pastę do zębów smile

OLEJEK KOKOSOWY - ważne aby był nierafinowany i na zimno tłoczony.
Najbezpieczniej kupić w sklepie zielarskim, bo w internecie można się naciąć na te rafinowane.

What doesn?t kill you only makes you stronger.

10

Wild_Rose i bardzo dobrze! smile
Olej kokosowy potrafi zdziałać cuda, szczególnie polecany jest do pielęgnacji włosów, gdyż jako jedyny bardzo łatwo przenikania do wnętrza włosa i dostarcza dobroczynne kwasy tłuszczowe, witaminy A, B, C i E oraz minerały. Dzięki czemu stają się one odżywione i lśniące. wink

11

Olej kpkosowy na wlosy - rewelacja.
Na twarz - duze ryzyko. Olej kokosowy ma silne dzialanie komedogenne, wiec jezeli ktos ma problemy z pryszczami itp. moze sobie bardzo zaszkodzic smarujac nim twarz.

12 Ostatnio edytowany przez vinnga (2015-02-11 20:22:12)

Ozon123, ja właśnie napisałam w innym temacie o domowym antyperspirancie. Jest lepszy od takiego markowego, a przede wszystkim jest zdrowszy dla nas: nie zawiera szkodliwego aluminium. Tu podaję przepis:niedozwolony link  - ja jestem zachwycona!

Too much love will kill you...

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018