Testy DNA a wladza rodzicielska - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Testy DNA a wladza rodzicielska

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Testy DNA a wladza rodzicielska

Witam piszę w imieniu koleżanki, otóż rozstała się z ojcem swojej córki (mała ma 2 latka) i ten naglę zażądał testów DNA czy mała jest w ogóle jego dzieckiem, moje pytanie jest takie:
Czy jeśli testy potwierdzą jego ojcostwo (a potwierdzą), sam fakt ich wykonania przez niego może być jakąś przesłanką do ograniczenia lub pobawienia go praw rodzicielskich?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Anhedonia (2014-09-10 18:11:13)

Odp: Testy DNA a wladza rodzicielska

BO co?
Obraza majestatu mamusi jakoś naraża dziecko na szwank? Powoduje "nadużycie" bądź nie wypełnienie obowiązków rodzicielskich wobec DZIECKA?

Decyzję o pozbawieniu władzy rodzicielskiej sąd podejmuje gdy:

- władza rodzicielska nie może być wykonywana z powodu trwałej przeszkody (np. gdy rodzic zaginął, odbywa długą karę pozbawienia wolności, jest przewlekle chory, wyjechał za granicę na stałe);

- rodzice nadużywają władzy rodzicielskiej(np. nadmiernie karcą dziecko, wykorzystują seksualnie, zmuszają do ciężkiej pracy zarówno w celach zarobkowych jak i w gospodarstwie domowym, namawiają dziecko do popełnienia przestępstw);

- rodzice w sposób rażący zaniedbują swoje obowiązki względem dziecka (np. zaniedbują dzieci, celowo nie wywiązują się z obowiązku alimentacyjnego, prowadzą tryb życia nie gwarantujący prawidłowego rozwoju dziecka przez alkohol, narkotyki itp.)

"Panie, daj mi SIŁĘ, abym zmienił to, co zmienić mogę,
daj mi CIERPLIWOŚĆ, abym zniósł to czego zmienić nie mogę
i daj mi MĄDROŚĆ, bym odróżnił jedno od drugiego."F.C. Oetinger

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Testy DNA a wladza rodzicielska

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021