Jak przezwyciężyć nieśmiałość? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Jak przezwyciężyć nieśmiałość?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 25 ]

1 Ostatnio edytowany przez integral666 (2009-09-27 18:42:25)

Temat: Jak przezwyciężyć nieśmiałość?

Z natury jestem osobą otwartą, optymistycznie nastawioną do życia. Dużo się śmieję i lubię przebywać wśród ludzi. Jednak zastanawia mnie jedna rzecz. Jestem osobą, która nie potrafi rozmawiać z mężczyznami, dlatego pewnie też nie mam chłopaka. Czy ktoś mi może doradzić jak pozbyć się ów nieśmiałości? Bo nie marzy mi się pozostanie w stanie wolnym do końca moich dni...:/ sad

O miłości wiemy niewiele.
Z miłością jest jak z gruszką.
Gruszka jest słodka i ma kształt.
Spróbuj zdefiniować kształt gruszki
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak przezwyciężyć nieśmiałość?

Rozumiem doskonale,bo mam podobnie-uchodzę za osobę bardzo otwarta,optymistyczną i towarzyską i taka rzeczywiście jestem,ale jesli chodzi o nawiazywanie znajomosci nigdy nie robię kroku pierwsza-jestem bardzo nieśmiała pod tym względem i czekam na inicjatywę chłopaka.Obiektywnie rzecz ujmując mam duze powodzenie wśród chłopaków/męzczyzn,ale Ci którzy nawiązuja ze mną znajomośc zazwyczaj nie sa w moim typie,albo sa amantami.. wole chłopaków mniej otwartych-ale Ci zazwyczaj sa niesmiali.Niedawno dowiedziałam się,ze  chłopak który mi sie b.pdobał nie miał odwagi mnie zagadać bo go oniesmielałm-i tu błedne kolo się zamyka bo ja miałam podobnie..:( Nie za bardzo wiem jak to w sobie przełamać..?

3

mile panie, mam to samo...tez jestem otwarta i lawto nawiazuje znajomosci...mam takze duzy kontakt z facetami ale jako kolegami...natomiast gdy juz jakis zaczyna mi sie podobac to kleska...potrafie zamilknac i nic nie mowic...i sie tylko denerwuje na siebie ale nic z tym nie moge zrobic...i zawsze to tak sie konczy, zanim sie cos zacznie...na te sytuacje ma wplyw takze fakt, ze rzadko ktory facet jest mi w stanie zawrocic w glowie...jak juz sie taki pojawia, to bardzo szybko jestem w stanie to wykumac, ze on moglby..i tak mi zalezy i sie stresuje, ze milkne...i znow blede kolo...nie wiem tez jak sobie z tym poradzic...

4

No właśnie. Jak się jakiś facet zacznie podobać, to już jest klapa. Podoba mi się jeden facet, ale ja totalnie nie umiem przy nim sklecić jakiejś sensownej rozmowy. Dosłownie język mi się skręca w supeł. Dlatego go unikałam, ale tak na poważnie, a widać było, że on też nie bardzo umie ze mną rozmawiać. Myślę o nim każdego dnia, ale bardzo się boje do niego zagadać. Myślicie, że ta znajomość ma jeszcze jakąś przyszłość? neutral

5

To był także i mój problem, panicznie bałam się facetów hehe smile Wynikało to z faktu, że nie akceptowałam kompletnie swojej osoby i nie wierzyłam w swoją kobiecość. W pewnym momencie swojego życia uzmysłowiłam sobie, że jestem pełnowartościową dziewczyną smile Im bardziej zagłębiałam się w to przekonanie, tym szybciej wyszłam z tego zakompleksionego stanu. Na początku porywałam się na małe akty odwagi w postaci zmiany ubioru czy sposobu malowania się, zaczęłam przywiązywać coraz większą wagę do tego, by zawsze być zadbaną kobietą. To jest właściwie najważniejszy krok do tego, by w jakiś sposób zwrócić na siebie uwagę mężczyzny, większość powie że wygląd nie ma znaczenia, ale cóż... prawda jest taka że MA I TO OGROMNE! Bo skąd potencjalny facet ma wiedzieć że jestem super osobą, sympatyczną i wogóle, skoro wprzód oceni mój wygląd fizyczny i z góry mnie skreśli, bo nie spełnię odpowiadających mu kryteriów wink Kiedy już ten samiec wkońcu zdecyduje się mnie poznać to ZAWSZE I PRZEDEWSZYSTKIM JESTEM SOBĄ, w myśl powiedzenia że "tylko kiedy jesteś sobą jesteś tak naprawdę kimś". Dzięki wierze we własne możliwości z przysłowiowego Kopciuszka, stałam się prawdziwą Księżniczką smile i wyszłam za mąż za najfajniejszego faceta w mojej szkole, i teraz to on nie może uporać się z moimi adoratorami hehe ;P Także dziewczyny wierzcie w siebie, gdzieś tam w głębi każda z nas jest Księżniczką! big_smile

"(...)Więc chodź, odlećmy stąd i żyjmy wiecznie."

6

Jeśli boisz sie rozmowy z mężczyznami to znaczy ze nie akceptujesz to końca samej siebie bo boisz sie że w rozmowie popełnisz jakąś gafe... nie bój sie tego człowiek jest człowiekiem nie wstydź sie rozmowy z mężczyznami traktuj rozmowe jak na luzie...a z kąd wiesz czy ta druga osoba też nie jest zdenerwowana twoją osobą?myśl pozytywnie bądź pewna siebie i napewno dasz rade smile ja nawet jestem bardzo otwarta osobą to mężczyzn jak i kobiet ale też tak mam ze jak ktoś mi sie spodoba to mnie zawstydza to jest całkowice normalne uczucie które jest piękne trzeba tak myśleć;)

Nigdy nie wiesz kiedy spotkasz mężczyzne, który pachnie jak Twoje marzenie...

7

Zawsze możesz powiedzieć; Wiesz, z natury jestem dość nieśmiała, otwieram się przy bliższym spotkaniu... czy coś takiego... No nie wiem... Hmmm
A może nie unikać go, tylko jakoś nieśmiało uśmiechnąć, spojrzeć na chwilkę w oczy i zawstydzić. Niektórzy faceci lubią nieśmiałe kobietki.
A może i on jest nieśmiały?
Poza tym moja droga, skąd on ma wiedzieć, że Ci się podoba, skoro go unikasz? Jeśli Ci zależy na nim zrób jakiś drobny gest... a w razie rozmowy- bądź sobą. Postaraj się.

'Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje.'

8

Nie myśl, że jest to facet, na którym chcesz zrobić wrażenie. Spróbuj rozmawiać z nim tak, jak rozmawiasz ze znajomymi, z koleżankami. Jak już ktoś wcześniej pisał, być może on czuje się tak samo jak Ty. Nawet jeśli będzie Ci się wydawało, że powiedziałaś coś nie tak, czy strzeliłaś jakąś gafę, na 99% on i tak tego nie zauważy smile

9

Myślę że dobrym sposobem na rozmowę z facetem jest rozpoczęcie rozmowy w sowim żywiole i o tym co lubisz, tam gdzie czujesz się pewnie, a kiedyś byłam nieśmiała ale zauważałam ze rozmowa z facetami przychodzi mi łatwiej gdy potańczę, odprężę się i wyszaleje,  muzyka i taniec wyzwalają we mnie naturę Lwicy i prawdziwej bogini tongue dlatego poszukaj swojego ja a wtedy rozmowa stanie się łatwiejsza bo będziesz pewniejsza siebie wink
PS wiadomo nie zawsze da się rozmawiać tylko w takich miejscach ale wtedy trzeba przypomnieć sobie kim się stajesz gdy robisz to co lubisz... wtedy wszytko przyjdzie Ci łatwiej

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

10

Napisałam do niego cztery dni temu. Kiedyś pracowaliśmy razem i nie widzieliśmy się prawie dwa miesiące, więc zapytałam co u niego słychać i nieśmiało zaczęłam jakąś rozmowę. Odpowiedział mi na następny dzień, a całą odpowiedź zmieścił w dwóch zdaniach. Odpisałam mu natychmiast, ale do teraz nie dostałam odpowiedzi...:( nie wiem co o tym myśleć. Może on nie czuje nawet odrobiny sympatii?

11

Powodów może być wiele także nie dręcz się. Nie pisz- poczekaj na jakiś znak...

'Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje.'

12

Myślę, że pol biedy ze jestes kobieta. Małomownosc nawet dodaje uroku. Co innego meżczyzna...

Jeśli wszyscy wokół Ci kadzą, zważ, byś nie został zaczadzony

13 Ostatnio edytowany przez Bożena (2009-10-05 12:55:13)

Różnie to może być, nieraz wychodzi tak że Twoja bezpośredniość może facetów onieśmielać, ale pamiętaj że nie warto bać się zrobić tego pierwszego kroku ku facetowi.

14

Heh...dobrze jest sie wygadać na takim forum...:D człowiek dostaje tyle rad, że aż miło. Napisałam znowu do niego. Zobaczę jak rozmowa pójdzie...trzymcie kciuki...:P

15

miałam ten sam problem co ty integral666 smile i pewnego dnia kiedy poznałam wspaniałego mężczyznę [obecnego męża] pomyślałam sobie "raz kozie śmierć, w końcu on mnie nie zna więc nawet jeżeli się zbłaźnię to nic wielkiego się nie stanie. nie mam nic do stracenia, a być moze wiele do zyskania" i z trudem ale jednak zaczęłam sie rozluźniać wink

16

po prostu jestes bardzo niepewna siebie w relacji z mezczyznami, byc moze masz zanizone poczucie wartosci w tej kwestii. a jakie mysli przychodza ci do glowy kiedy zaczynasz rozmowe z chlopakiem?czego sie obawiasz?to lek powoduje pustke w glowie. zaczynasz sie denerwowac masz pustke wiec jeszcze bardziej sie denerwujesz i kolo zamkniete. a czy wiesz, ze mezczyzni lubia takie troche niesmiale kobiety?

"Odkryj kim jesteś i pozostań sobą"

Gabinet psychologiczny

17

Heh...boje się wszystkiego. Kiedy obok mnie pojawia się jakikolwiek chłopak, to moja głowa i wszelkie moje myśli uciekają z głowy. Nie wiem o co zapytać, jak zacząć rozmowę, a jeżeli on już ją zaczyna, to odpowiadam krótko i zwięźle. Nigdy nie patrzę na niego, mój wzrok uchodzi w bok, czasami spuszczam głowę w dół, bo jestem taka onieśmielona. Czasami w ogóle nie odpowiadam, tylko robię rożne miny i uciekam wzrokiem. Najgorsze jest to, że próbuję z tym walczyć, ale nie za bardzo mi wychodzi...wiem, że z dnia na dzień nie pozbędę się tej nieśmiałości, ale chyba ważne, że próbuję... hmm

18

a jakie mysli wtedy ci sie pojawiaja?"pewnie cos glupiego powiem" lub "i tak co powiem bedzie nudne"?te wszystkie twoje zachowania sa wynikiem wlasnie tych mysli, ktore powoduja uczucie zaklopotania, oniesmielenia, z kolei pewnie po takim czyms znowu plujesz sobie w brode ze moglas zachowac sie inaczej. i kolo zamkniete. kluczem jest podniesienie poczucia wlasnej wartosci.

"Odkryj kim jesteś i pozostań sobą"

Gabinet psychologiczny

19

Jak kilka z was uważam, że BARDZO wiele zależy od tego czy my same się akceptujemy. Ponieważ wiedząc, że nasi przyjaciele akceptują nas takimi jakie jesteśmy łatwo jest nam przy nich być zabawnymi, wesołymi, rozgadanymi osobami, które kiedy chcą potrafią szaleć kiedy chcą potrafią być poważne. A przy nowo poznanym mężczyźnie, albo nawet nie nowo poznanym ale do którego nas ciągnie nie jesteśmy przekonane do siebie. Do tego jakie jesteśmy. Czy aby na pewno dobrze wyglądamy? Czy mamy nie za małe/za duże spodnie, czy nic nam nigdzie nie wystaje, czy pomalowałam dzisiaj oczy? I kiedy to wszystko się skumuluje w momencie kiedy on jest blisko ciężko jest coś wymówić.
Uważam jednak, że ogromnym krokiem do przełamania jakiegokolwiek poziomu nieśmiałości jest początek akceptowania siebie. Więc zgadam się z przedmówczyniami i sama podkreślam, że zaakceptowanie siebie taką jaką się jest to pierwszy krok do każdego sukcesu. Nie tylko do pokonania nieśmiałości wink

"Jeszcze raz mogłabym zmienić kształt, rozpiąć skrzydła i frunąć nie zważając na strach. "

motto: ZAWSZE warto spróbować.

20

Ja co do facetów,że tak powiem nie mam zachamowań. Zawsze byłam szczera i otwarta nawet jeżeli kogoś dopiero poznałam. Czasami było tak,że przez kumpla poznawałam jakiegoś kolesia. To zawsze przystępowałam do inicjatywy(czasami to koles pierwszy zaczynał) i wypytywałam np. skąd się znają,ile się znają, ile ma lat itp.
I tak od słowa do słowa i znajomośc się rozwijała=)

21 Ostatnio edytowany przez Glabrezu (2009-10-19 13:08:06)

Przeczytałem co piszesz integral i moim zdaniem powinnaś:

1. Wyjść z założenia że na Twojej drodze jeszcze niejeden taki się pojawi jak z tym nie wypali (wierz mi że tak będzie, ale masz dopiero 20 lat i za małe doświadczenie żebyś to tak widziała, z biegiem czasu Ci się to odmieni, ale już teraz możesz mi uwierzyć)
2. Stres przed spotkaniem i w trakcie to kwestia przekonania że za dużo od Ciebie zależy - pamiętaj że to współgranie obojga osób. Jeżeli macie się dogadać albo nie to jest już ustalone, tylko jeszcze tego nie wiecie bo nie nawiązaliście blizszego kontaktu - pozostaje to odkryć tylko a jeżeli się nie uda to się nie obwiniać bo to nie zależy ani od Ciebie ani od niego - los.
3. Daj gościowi mówić też, nie wysilaj się nadmiernie - większość ludzi lubi jak pozwoli się im gadać, po prostu postaraj stworzyć aurę sympatii i otwarcia a wszystko dalej powinno się potoczyć łatwiej. Ważne jest żeby poza gadaniem umieć też słuchać bo jak gość będzie musiał powtarzać Ci 3 razy jak spędza najbliższy weekend bo go 3 raz z kolei zapraszasz na wypad, a on mówił że nie może, to zacznie to odbierać jakbyś miała go gdzieś, mimo że tak nie jest.
4. Faceci nie mają skomplikowanej psychiki, bądź otwarta i spokojna, nie musisz rozmyślać czy coś dobrze powiedziałaś, albo czy zauważył że miałaś niedokładny tusz na oczach - my o wiele prościej odbieramy świat.

22

Glabrezu napisał/a:

4. Faceci nie mają skomplikowanej psychiki, bądź otwarta i spokojna, nie musisz rozmyślać czy coś dobrze powiedziałaś, albo czy zauważył że miałaś niedokładny tusz na oczach - my o wiele prościej odbieramy świat.

Normalnie to ja cicho siedziałbym,  na to zgodzić się nie mogę co napisałaś.
Przynajmniej w dużej części. 
Taki przeciętny facet ciągle słyszy jaki to jest cep i świnia. A czasami chciałby jakiejś odmiany.
Na co najłatwiej nas złapać? Skoro już siedzimy w tej obezwładniającej nieśmiałości.
Na taki drobiazg, żeby to powiedzieć nie trzeba wiele odwagi.
Wystarczy zbadać gdzieś na boku czym się ten chłop interesuje. I zasięgnąć potem jego porady w tym czymś. Np. fotografia.
Powiedzieć mu> wow, ale fajnie. Też tak bym chciała umieć to zrobić jak ty.
I to już będzie ta chwila gdy zwróci na kobietę uwagę. Właśnie przez tą inność.

Przykładów można by mnożyć całą masę. 
  Trochę wyobraźni i do dzieła.
A z tym tuszem na oczach to prawda. Ja akurat zauważam takie drobiazgi, ale udaję że nie widzę smile

Gdy człowiek będzie miał wszystko
Bogowie będą musieli umierać...

23

nieśmiałość jest zmorą obu płci. Kulturowe zaprogramowanie od zawsze wpajało kobietom, że to mężczyzna musi pierwszy zainicjować kontakt, zabawiać kobietę rozmową, najlepiej wszystkim kierować i czekać na reakcję. nie zdajecie sobie sprawy drogie Panie, że już same wasze podejście często nie tyle już wywoła uśmiech na twarzy faceta co jeszcze sprawi że będzie chciał z wami rozmawiać w myśl: "ona jest niezwykła, nie boi się życia i wyzwań"
tak więc walczymy z nieśmiałością, pamiętamy o tym że nikt nas nie zje a nawet jeśli się zbłaźnimy - co z tego, jeśli będziemy potrafili się z tego śmiać to jedynie okaże się że mamy dystans do siebie i nasza atrakcyjność wzrośnie

24

Ehh...tyle rad. Minęło trochę czasu, od kiedy pisałam tu o moim problemie. Wierzcie mi lub nie, ale ja naprawdę zagadywałam do tego faceta, tylko że najwyraźniej to ja mu nie odpowiadam, bo jak do niego pisałam, to mnie spławiał. Nawet za pomocą koleżanek zaprosiłam go na piwo w miejsce publiczne (rokoteke, bo jest metalem i słucha takiej muzyki), żeby porozmawiać, dowiedzieć się co u niego słychać, a przynajmniej spróbować porozmawiać. Stwierdził, że nie ma ochoty, a nawet w takie miejsca nie chodzi, co mnie bardzo zdziwiło. Za każdym razem jak do niego pisałam, kwitował rozmowę w dwóch zdaniach. Stwierdziłam, że najwyraźniej nie ma ochoty utrzymywać ze mną kontaktu, więc dałam sobie z nim spokój. Trochę bolało mnie to, ale jak to się mówi czas leczy rany...

Posty [ 25 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Jak przezwyciężyć nieśmiałość?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018