Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 30 ]

1 Ostatnio edytowany przez foggia (2009-10-31 09:24:49)

Temat: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

Witam kobietki kochane! Odkryłam niedawno mufinki, super babeczki , które mozna upiec z mnóstwem dodatków a ich zrobienie zajmuje 10 min. :
Składniki "suche":
2 szkl. mąki
3/4 szkl. cukru
1 łyżeczka proszku
1 łyżeczka sody
szczypta soli
ewntualne dodatki
Składniki mokre:
1 szkl. mleka lub jogurtu
1/2 szkl. oleju
1 jajo
kilka kropli aromatu waniliowego.
Nagrzewamy piekarnik do 200 st. Składniki "suche " mieszamy trzepaczką w większej misce, składniki mokre mieszamy w drugiej. Następnie wlewamy "mokre" do suchych i szybko mieszamy. niezbyt dokładnie (nie ucieramy!!!), tylko tyle by składniki sie połączyły. Wkładamy do foremek pergaminowych do 2/3 wysokości. Wkładamy do nagrzanego piekarnika (zmniejszamy temperaturę na 175 st.) i pieczemy 15-20 min. do wyrośnięcia i zarumienienia.
Jako dodatek możemy użyć właściwie wszystkiego. Może to być:kakao, kokos, orzechy, owoce świeże (jagodowe) i kandyzowane, starta czekolada a nawet (pomysł moich dzieci ) kuleczki nesquika!!!
Smacznego!!
foremki do mufinek można kupic w każdym markecie albo zamówić na allegro....

Smacznego!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

uwielbiam muffiny wink
szkoda, że nie widziałam tego przepisu wcześniej, bo właśnie wyciągnęłam swoje z piekarnika, z czekoladą wink pyycha...
Pomysł z kulkami nesquika jest pewnie też fajny ;D

3

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

ja też lubię te łatwe w przygotowaniu babeczki smile

4 Ostatnio edytowany przez Last_tear (2009-09-30 12:55:32)

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

Jakich dokładnie foremek uzywasz? Widziałam w sklepie różne rodzaje i nie wiem, które są najlepsze... Może zrobię dzisiaj z okazji święta dla mojego dużego chłopca;)

Ajjj, teraz doczytałam, że pergaminowe wink Widziałam w sklepie aluminiowe, gumowe i blaszane foremki do muffinek ...

5

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...
Last_tear napisał/a:

Jakich dokładnie foremek uzywasz? Widziałam w sklepie różne rodzaje i nie wiem, które są najlepsze... Może zrobię dzisiaj z okazji święta dla mojego dużego chłopca;)

Ajjj, teraz doczytałam, że pergaminowe wink Widziałam w sklepie aluminiowe, gumowe i blaszane foremki do muffinek ...

Ja używam jednorazowych z pergaminu, które wkładam do większej formy silikonowej, lub małych metalowych. Nie polecam wlewać ciast od razu do metalowych, chyba że bardzo dokładnie natłuścisz masłem, bo często są kłopoty z wyjęciem.
Pozdrawiam i życzę smacznego!

6

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

Dziękuję za podpowiedz foggia smile Dzisiaj na pewno wypróbuję Twój przepis:)
Pozdrawiam!

7

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

Witam, dołączm do tematu dwa nowe sprawdzone przeze mnie przepisy na muffinki:

MUFFINY BANANOWE

Składniki:
- duże, dojrzałe banany
- 2 szklanki mąki tortowej
- 2 łyżeczki sody oczyszczonej
- 0,5 łyżeczki soli
- 1 szkl. cukru
- 3 jajka
- 2/3 kostki margaryny do pieczenia
- 4 łyżki kwaśnej śmietany (niekoniecznie)
Wykonanie:
margarynę utrzeć z żółtkami, ucierając nadal dodawać cukier, mąkę wymieszaną z solą i sodą, roztarte widelcem banany i ewentualnie śmietanę. Na końcu dodać ubite białka i wymieszać widelcem. nakładać do 2/3c wysokości foremek. piec w nagrzanym do 200 stopni piekarniku ok. 25 min. (do zarumienienia. Wkładając muffiny zmniejszamy temperaturę na 180 stopni)

MUFFINY CZEKOLADOWE NIGELLI

Składniki:
- 1 3/4 szkl. mąki tortowej
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 0,5 łyżeczki sody
- 2 łyżki kakao
- 3/4 szkl. cukru pudru
- 1 pokruszona lub starta gorzka czekolada
- 1 szkl. mleka
- 0,5 szkl. + 2 łyżki oleju
- kilka kropli aromatu waniliowego
Wykonanie:

Mąkę, sodę, proszek i kakao oraz 3/4 czekolady wymieszać w większej misce. Pozostałe składniki rozmieszać i wlać do mąki. Szybko przemieszać trzepaczką. Napełnić foremki do 2/3 wysokości. Piec w rozgrzanym do 200 st. piekarniku ok. 20 min. (po włożeniu zmniejszyć temperaturę na 180 st.)

8

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

Dziewczyny przymierzam się do Waszych przepisów:) a te muffiny wyciągacie z foremek od razy jak wyciągniecie je z piekarnika (ew jak trochę ostygną) czy dopiero tuż przed jedzeniem?

9

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

Uwielbiam muffinki big_smile Dziękuję za przepis, na pewno wypróbuję w najbliższym czasie ;D

10

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

Mniam,mniam jakie smaczne przepisy,musze je wyprobowac...koniecznie smile

11

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...
Last_tear napisał/a:

Jakich dokładnie foremek uzywasz? Widziałam w sklepie różne rodzaje i nie wiem, które są najlepsze...

Ja ostatnio skusiłam się na zakup specjalnej formy do muffinek- forma blaszki z wgłębieniami. Nie była może najtańsza, ale za to jest bardzo wygodna w użyciu, więc i super praktyczna smile. Polecam!

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

Ja nie wiem co robię nie tak, ale te od Nigelli mi nie wyszły...zakalec jak nie wiem co.

13

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

A ja właśnie wyjęłam z piekarnika pyszne muffiny z borówkami amerykańskimi (nie mogłam dostać jagód, więc postanowiłam je zastąpić):

Składniki:
- 1 i 1/2 szkl. mąki
- 3/4 szkl. cukru
- 1/4 łyżeczki soli
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 1/3 szkl. oleju
- 1 jajko
- 1/3 szkl. mleka
- 1 szkl. jagód

Mąkę wymieszać z cukrem , solą i proszkiem do pieczenia. Wlać do szklanki olej , wbić jajko i dolać tyle mleka , żeby dopełnić szklankę. Zawartość szklanki wymieszać z mieszanką mączną (niezbyt dokładnie) , wsypać jagody i jeszcze raz wymieszać. Napełniać ciastem foremki muffinkowe (do pełna) i posypywać kruszonką. Piec 20 - 25 minut w temp. ok. 200 st.C.

Nie bawiłam się też w robienie kruszonki, posypałam z wierzchu płatkami migdałowymi.

14

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

Ja również używam blaszki z dołkami. A zamiast brać przepisy, może same coś wymyślmy?? Ja ostatnio zrobiłam z serem żółtym i kabanosami. Bez cukru ciasto oczywiście. Pycha!!

Do ciasta możemy wrzucić wszystko, niekoniecznie czekolade czy owoce!

15

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

Zawsze robię te z przepisu Nigeli i są boskie.
Wytrawne podaje z czerwonym barszczem.

16

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

Jesiennie muffinki miodowo-migdałowe:
Mokre składniki:
- 1/2 szklanki oleju
- 1 szklanka mleka
- 2 duże jajka
- ok. 3-4 duże łyżki miodu
- aromat migdałowy
Suche składniki:
- 2 szklanki mąki
- 1 łyżeczka soli
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia

Bakalie wg uznania, ja dałam:
- orzechy laskowe
- łuskany słonecznik
- płatki migdałowe

Suche i mokre składniki wymieszać osobno. Następnie dodać mokre składniki do suchych, powoli mieszając. Na końcu dodać bakalie i nakładać do foremek jednorazowych. Piec w piekarniku rozgrzanym do temp. 200 st przez 15-20 min, obserwować (babeczki łatwo przypalić, czasami pieką się szybciej, czasami wolniej, dlatego warto do nich zaglądać i w razie potrzeby zmniejszyć temp. do 175 st lub skrócić czas pieczenia).

Pyszne smile

17 Ostatnio edytowany przez kotoko (2011-11-15 17:01:55)

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

Odświeżam wątek jesiennymi muffinkami z jabłkiem smile

Składniki na 12 muffin:

250 g mąki pszennej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
150 g drobnego cukru
75 g jasnego brązowego cukru + do posypania muffin przed pieczeniem
140 ml kwaśnej śmietany
125 ml oleju
1 łyżka miodu
2 jajka
szklanka musu jabłkowego
pół garści posiekanych orzechów laskowych

W jednym naczyniu wymieszać składniki suche: mąkę, proszek do pieczenia, cukier biały i brązowy.

W drugim naczyniu wymieszać składniki mokre: olej, roztrzepane jajka, śmietanę, miód. Połączyć ze składnikami suchymi, krótko wymieszać, tylko do połączenia składników.

Formę do muffinek wyłożyć papilotkami. Nakładać do każdego otworu ciasto, mus jabłkowy, ciasto. Każdą muffinkę posypać cukrem i orzechami.

Piec w temperaturze 200?C przez 20 - 25 minut, do tzw. suchego patyczka. Wyjąć, przestudzić lekko na drucianej siatce

http://2.bp.blogspot.com/-gPfegUFau_s/TqQDLPSpRmI/AAAAAAAAAjw/1o4p5Mne_yQ/s640/IMGP6215.JPG

18

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

Kotoko, trochę litości dla porannych łakomczuchów! big_smile Uwielbiam muffiny, szczególnie czekoladowe w wykonaniu mojej siostry. Potrafi zrobić całą blachę, a ja potrafię połowę wyjeść. Jako,że jestem totalnym laikiem cukierniczym, co i rusz ją proszę by zrobiła swoje cuda (chyba dzisiaj będzie własnie kolejny dzień proszenia, narobiłaś mi ochoty na te muffiny Kotoko! big_smile). Zamówiłam jej na imieniny blachę ze sklepu Stylowa Zastawa na 24 sztuki babeczek, a do tej pory miała tylko na 12, tym sposobem za jednym 'rzutem' najada się cała rodzina, bo nawet jak zjem połowę, to jeszcze sporo zostaje smile

19

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

hej dziewczyny smile
kotoko widze ze dalas przepis na mufinki z jablkami smile
wlasnie tego szukalam! ale tak sie zastanawiam czy jak np do ciasta doda sie jablka czy one pod wplywem temperatury sie nie roztopia i babeczki beda takie ciapowate! bo chce zrobic takie babeczki/mufinki z jablami i cynamonem!

bardzo duzo przepisow robilam z neta w google ale szczerze mowiac niektore byly poraszka a inne byly fenomenalne! i nie chce teraz gafy strzelic przy mufinkach by zas maz nie suszyl mi tylka ze robie cos z neta i zuzuwam niepotrzebnie produkty! tongue

20

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

n_talcia25, spokojnie możesz dodać do ciasta pokrojone jabłka. Na wszelki wypadek wspomnę, że nie za duże kawałki, by nie groziło to zakalcem ;-)

21

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

Muffiny z bananem wg D. Rams

Składniki na 12 babeczek

20 dag mąki
2 łyżki kakao
20 dag masła
5 łyżek cukru
1 cukier waniliowy
2 jajka
3 łyżki mleka
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 banan
sok z cytryny
szczypta soli

Masło utrzyj z cukrami. Mąkę wymieszaj z proszkiem do pieczenia i kakao.

Jajka zmiksuj z mlekiem. Wymieszaj razem wszystkie składniki. Banana obierz ze skórki i zmiksuj razem z sokiem z cytryny.

Do foremek na muffiny włóż po łyżce ciasta, łyżeczkę zmiksowanego banana i kolejną łyżkę ciasta. Piecz ok. 20 m. (do suchego patyczka) w piekarniku rozrgrzanym do 180 st. C

Gotowe babeczki możesz polać lukrem, posypać cukrem pudrem lub udekorować za pomocą flamastrów cukierniczych.

22

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

Ja zrobilam ostatnio urodzinowe cupcakes z Moje Wypieki i wyszly podobno pyszne. Upieklam 24 i nie zjadlam ani jednej. To sama maka, tluszcz i cukier. Chyba nie ma nic gorszego tongue Nie znacie jakichs zdrowych wariacji na temat muffinow?

23

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

Ja uwielbiam pikantne muffiny smile

24

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

Muffinki wg Kasi Zielińskiej

4 jajka
4 łyżki otrąb pszennych i 8 łyżek owsianych
4 łyżki chudego twarożku
starta skórka z pomarańczy
ok. 20 kropli słodzika w płynie
łyżeczka cynamonu
kilka kostek gorzkiej czekolady
250g borówek amerykańskich

Białka ubij na sztywną pianę. Resztę składników wymieszaj, a pod koniec doda ubitą pianę. Masę wlej do foremek. Wciśnij w masę po kostce czekolady i kilka borówek. Piecz w piekarniku w temp. 180st. przez 30minut.

25

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

Widziałam, że przepis na muffiny bananowe juz się pojawił, ale mój jest zupełnie inny - nie używam w nim masła ani śmietany, dzięki czemu muffiny są lekkie i miękkie, a banany trzymają wilgoć ciasta.

Mój ulubiony przepis na ekspresowe MUFFINY BANANOWO-CZEKOLADOWE - czas przygotowania: max.10min mieszanie + 20min pieczenie

Składniki obowiązkowe:
250g mąki pszennej (próbowałam z pełnoziarnistą, ale muffiny wychodzą "ciężkawe")
80 - 100g cukru (jeśli muffiny będą w polewie lub z dodatkami to lepiej mnie cukru)
2,5 łyżeczki proszku do pieczenia (lub 2 łyżeczki sody oczyszczonej)
1 jajko
100ml mleka
80ml oleju (ja używam z pestek winogron, bo jest zdrowy i bezzapachowy)
3 dojrzałe (a nawet przejrzałe) banany
2 łyżki ciemnego kakao holenderskiego
1 łyżeczka cynamonu
(ewentualnie) 2 łyżki rumu - podkreśla smak czekolady

Składniki opcjonalne:
(dodatki do muffinek) posiekana gorzka czekolada lub płatki migdałów lub suszona żurawina
(polewa muffinowa) biała czekolada

1. Ubij jajka z cukrem
2. Połącz suche składniki w misce (mąka, proszek do pieczenia/soda, kakao, cynamon)
3. Do masy jajeczno-cukrowej dodaj mleko i olej. Wymieszaj.
4. Na talerzu rozgnieć widelcem banany na miazgę (nie musi być bardzo dokładnie) i dodaj do masy.
5. Dodaj do masy suche składniki i wymieszaj.
(6.) Dodaj ewentualne dodatki (gorzką czekoladę lub żurawinę etc.)

Piec w temperaturze 190 st (w rozgrzanym piekarniku BEZ TERMOOBIEGU) przez 20min.

Jeśli chodzi o polewę to robię ja bardzo rzadko, bo muffiny z dodatkami są już wystarczająco dobre. Jeśli jednak chcę, żeby uroczyście wyglądały to rozpuszczam białą czekoladę w kąpieli wodnej, trochę przestudzam i polewam nią muffiny od czubka, tak żeby czekolada spływała po nich, ale nie musi pokrywać ich w całości. Jak zastygnie to jest "wygodna", bo nie brudzi rąk jak typowe rzadsze polewy.

26

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

Rok temu kupiłam foremki do muffinek, bo miałam zamiar upiec te ciasteczka, ale jak dotąd tak sobie leżą nawet nie wyjęte z opakowania tongue Muszę się wreszcie zabrać za ich upieczenie. A zaciekawił mnie przepis na muffiny bananowo-czekoladowe, więc może te upiekę smile

27

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

Przepisu na muffinowe ciasto nie podam, bo robi je moje dziecie.Jest to czekoladowe ciasto, cala tajemnica tkwi w dodatku-do gotowego juz ciasta dodaje dwa duze, pokrojone w plastry okolo 2-3 mm grubosci Snickersy, a potem zaraz do foremek....mowie Wam...bosko pyszne.

28

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

Moja siostra robi takie cudeńka pomarańczowo-czekoladowe: z sokiem z pomarańczy, skórką pomarańczową i kawałeczkami miąższu, do tego małe kawałeczki czekolady. Pycha!

29

Odp: Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

Muffinki najlepsze z czekoladą i orzechami! Nie można przejść obok takich obojętnie! big_smile Robię je w niedzielę na deser, sa szybkie i pyszne smile

Posty [ 30 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Muffiny proste, szybkie i wyjątkowe...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024