Nieśmiała Kobieta - jak rozpoznać że jest zainteresowana? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Nieśmiała Kobieta - jak rozpoznać że jest zainteresowana?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 29 ]

Temat: Nieśmiała Kobieta - jak rozpoznać że jest zainteresowana?

Witajcie Dziewczyny smile

Interesuje mnie pewna sprawa.....Ja jako facet (nieśmiały w pierwszych kontaktach)
podczas spotkania kobiety która mi się podoba, która mnie zainteresowała, zaintrygowała
nie potrafię wydusić jakiejś normalnej luźnej rozmowy, włącza się jakby jakaś blokada
uśmiechnę się ale z rozmową nie idzie najlepiej. I kurczę tak jest tylko kiedy kobieta mi się podoba,
ma w sobie to coś......
Natomiast z innymi kobietami (które też mi się podobają, ale mi na nich nie zależy) wtedy jakoś potrafię gadać
i się śmiać, jakiś dowcip czasem

Ciekawi mnie w jaki sposób nieśmiała kobieta okazuje swoje zainteresowanie?? Czy macie dziewczyny podobnie
jak ja gdy poznajecie faceta, który was zainteresował (zależy Wam na nim)? Jakie są reakcje nieśmiałej kobiety
na próbę zapraszania przez takiego chłopa

Za odpowiedź ciekawą, dobra kawa się należy smile
Zdróweczka

Chcesz zrozumieć kobietę, zapytaj innej kobiety smile
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nieśmiała Kobieta - jak rozpoznać że jest zainteresowana?
sylvain1 napisał/a:

podczas spotkania kobiety która mi się podoba, która mnie zainteresowała, zaintrygowała
nie potrafię wydusić jakiejś normalnej luźnej rozmowy, włącza się jakby jakaś blokada

Natomiast z innymi kobietami (które też mi się podobają, ale mi na nich nie zależy) wtedy jakoś potrafię gadać

Boisz się oceny i odrzucenia i tyle...

Zacznij z premedytacją mówić takiej dziewczynie rzeczy które w Twoich obawach mogą spowodować jej brak akceptacji. Najlepiej różowe tongue

Schowaj się na jakiś czas za absurdem.
Proś ludzi o rzeczy w tak oczywisty sposób wygięte, żebyś z góry wiedział, że Ci odmówią. Będą zwykle reagować śmiechem big_smile

Np. potarguj się z kimś na bazarze zaczynając od 20% ceny wink

W skrócie, mów rzeczy po których na stopro usłyszysz NIE. Załóż na jakiś czas, że twoim celem jest kolekcjonowanie tych odmów i NIE.

Chodzi o to, żebyś nie bał się testować granic i nie bał się negatywnych reakcji.

3

Może jakaś śmiała lub mniej śmiała płeć piękna się wypowie?

Będę wielce wdzięczny smile

4

W takim razie zlituję się nad tobą i odpowiem. Czy jestem tutaj jedyną nieśmiałą dziewczyną? tongue
Ale od razu muszę zaznaczyć, że nie mam dużego doświadczenia ( właściwie to prawie zerowe wink)
Reakcja na zaproszenie ogólnie jest pozytywna, to miłe, gdy ktoś okazuje ci zainteresowanie, ale musisz uważać, by nie być zbyt nachalnym, nie osaczać. Właściwie to najgorsze, co możesz zrobić. Przed bluszczem uciekam, gdzie pieprz rośnie. Miałam ostatnio taką sytuację. tongue Jak rozmowa dobrze się układa, to zaproś, ale najlepiej nie oferuj na początek czegoś bardzo zobowiązującego.

5

daenerys7 napisał/a:

W takim razie zlituję się nad tobą i odpowiem. Czy jestem tutaj jedyną nieśmiałą dziewczyną? tongue
Ale od razu muszę zaznaczyć, że nie mam dużego doświadczenia ( właściwie to prawie zerowe wink)
Reakcja na zaproszenie ogólnie jest pozytywna, to miłe, gdy ktoś okazuje ci zainteresowanie, ale musisz uważać, by nie być zbyt nachalnym, nie osaczać. Właściwie to najgorsze, co możesz zrobić. Przed bluszczem uciekam, gdzie pieprz rośnie. Miałam ostatnio taką sytuację. tongue Jak rozmowa dobrze się układa, to zaproś, ale najlepiej nie oferuj na początek czegoś bardzo zobowiązującego.

Miło mi Cie poznać daenerys7 smile

Cieszę się, że jest na tym forum przynajmniej jedna płeć piękna i nieśmiała wink
Poproszę o więcej litości dla mnie smile jeśli są tutaj mniej śmiałe dziewczyny?

daenerys7 a Ciebie poproszę o jeszcze o wypowiedź w jakiż sposób okazujesz zainteresowanie
płcią brzydszą, jeśli rzecz, rzecz jasna jego facjata i inne dodatki Tobie odpowiadają?

Za wskazówkę dzięki smile

6

Mi też jest bardzo miło Ciebie poznać. smile
Jak okazuję zainteresowanie? Odpowiem, jak mnie ktoś zainteresuje. tongue Ale z tego, co pamiętam to ładny uśmiech, "to" spojrzenie. To ty musisz umieć ocenić, czy jest między wami chemia. Poczytaj trochę o mowie ciała. Jak dziewczyna rozmawiając z tobą poświęca ci 100 % swojej uwagi, patrzy ci prosto w oczy i ogólnie ma "otwartą" postawę ciała, to raczej jest zainteresowana. A jak cały czas się rozgląda, jedynie przytakuje i ma np. skrzyżowane ręce, to raczej jest zmęczona rozmową.

7

daenerys7 napisał/a:

Jak okazuję zainteresowanie? Odpowiem, jak mnie ktoś zainteresuje. tongue Ale z tego, co pamiętam to ładny uśmiech, "to" spojrzenie. To ty musisz umieć ocenić, czy jest między wami chemia. Poczytaj trochę o mowie ciała. Jak dziewczyna rozmawiając z tobą poświęca ci 100 % swojej uwagi, patrzy ci prosto w oczy i ogólnie ma "otwartą" postawę ciała, to raczej jest zainteresowana. A jak cały czas się rozgląda, jedynie przytakuje i ma np. skrzyżowane ręce, to raczej jest zmęczona rozmową.

Czekam więc z niecierpliwością na informację o Twoich osobistych zainteresowaniach brzydszą płcią wink
No i życzę aby było ono z wzajemnością smile
A to co napisałaś uśmiech, spojrzenie, otwarta postawa ciała - to są raczej sygnałki osób śmiałych smile
Nieśmiali robią to inaczej, wiem po sobie gdy mnie zainteresuje jakaś dama smile
Ciekawi mnie reakcja nieśmiałej kobiety, bo one to raczej inaczej, gdyż skoro nieśmiała, to uśmiechać się chyba nie będzie
ani ochoczo gadać wink szczególnie przy obcym facecie który się jej podoba
Takie moje domysły, ale czy naprawdę tak jest.......

8

sylvain1 napisał/a:
daenerys7 napisał/a:

Czekam więc z niecierpliwością na informację o Twoich osobistych zainteresowaniach brzydszą płcią wink
A to co napisałaś uśmiech, spojrzenie, otwarta postawa ciała - to są raczej sygnałki osób śmiałych smile
Nieśmiali robią to inaczej, wiem po sobie gdy mnie zainteresuje jakaś dama smile
Ciekawi mnie reakcja nieśmiałej kobiety, bo one to raczej inaczej, gdyż skoro nieśmiała, to uśmiechać się chyba nie będzie

Nie myl nieśmiałości z fobią społeczną. wink
Ja po prostu staram się z tym walczyć, jak ktoś stoi zgarbiony w kącie i zachowuje się jak mruk, to nie jest dobrze odbierany. Ale nawet jak mi ktoś wpadnie w oko, to sama z siebie nie podejdę. tongue Zazwyczaj sami podchodzą, tylko jak się odezwą, to moje zainteresowanie przemija. Chyba poczekam aż moi rówieśnicy jeszcze trochę podrosną, bo są jeszcze strasznymi łosiami. smile

9

ZaubererDE napisał/a:
sylvain1 napisał/a:

Zacznij z premedytacją mówić takiej dziewczynie rzeczy które w Twoich obawach mogą spowodować jej brak akceptacji. Najlepiej różowe tongue

Proś ludzi o rzeczy w tak oczywisty sposób wygięte, żebyś z góry wiedział, że Ci odmówią. Będą zwykle reagować śmiechem big_smile

W skrócie, mów rzeczy po których na stopro usłyszysz NIE. Załóż na jakiś czas, że twoim celem jest kolekcjonowanie tych odmów i NIE.

Chodzi o to, żebyś nie bał się testować granic i nie bał się negatywnych reakcji.

Uważaj z takimi eksperymentami... bo bardzo łatwo utrwalić sobie negatywne skojarzenia... zamiast przestać się bać, zaczniesz tylko potęgować przekonanie że otrzymasz odmowę, lub zostaniesz źle odebrany...

10

Rysiu napisał/a:
ZaubererDE napisał/a:
sylvain1 napisał/a:

Uważaj z takimi eksperymentami... bo bardzo łatwo utrwalić sobie negatywne skojarzenia... zamiast przestać się bać, zaczniesz tylko potęgować przekonanie że otrzymasz odmowę, lub zostaniesz źle odebrany...

uwierz mi takich eksperymentów jak poleca ZaubererDE nie zamierzam stosować smile Troche niezbyt logiczne by było, i sado maso smile

11 Ostatnio edytowany przez sylvain1 (2014-07-22 20:30:27)

daenerys7 napisał/a:
sylvain1 napisał/a:
daenerys7 napisał/a:

Nie myl nieśmiałości z fobią społeczną. wink
Ja po prostu staram się z tym walczyć, jak ktoś stoi zgarbiony w kącie i zachowuje się jak mruk, to nie jest dobrze odbierany. Ale nawet jak mi ktoś wpadnie w oko, to sama z siebie nie podejdę. tongue Zazwyczaj sami podchodzą, tylko jak się odezwą, to moje zainteresowanie przemija. Chyba poczekam aż moi rówieśnicy jeszcze trochę podrosną, bo są jeszcze strasznymi łosiami. smile

Droga daenerys7 smile

Sie zgadza, fobia społeczna co innego, nieśmiałość inna bajka wink
Też się staram walczyć, jakoś wychodzi, ale doświadczenia potrzeba smile
Nie podejdziesz wiem - tu nie chodzi o nieśmiałość - to facet ma zrobić pierwszy krok
Wiem o cóż biega, Panom w Twoim wieku, że się tak wyrażę o dwie rzeczy zasadnicze chodzi wink więc trudno Ci się pewnie z nimi dogadać, chociażby w kwestii związku.
Jeśli chcesz związku to lepiej z facetem parę lat starszym, no chyba że chcesz rówieśnika, to musisz rzeczywiście nieco poczekać smile

A wiesz co pomaga, uśmiech taki szczery może na początek do wszystkich, a później do faceta który Cię urzekł swoją facjatą i sposobem bycia i życia wink

dobra spadam trochę pobiegać w wieczornym klimacie do księżyca, jak zechce zaświecić smile

12

Zanim się udam na bieg

skąd ów cytat? ""Ludzie z Twojej planety hodują pięć tysięcy róż w jednym ogrodzie? i nie znajdują w nich tego, czego szukają? A tymczasem to, czego szukają, może być ukryte w jednej róży."
"Kolce nie służą do niczego. To tylko złośliwość kwiatów."

Bo moje szare komórki nie wychwyciły jeszcze autora wink
Czyżby Pan Coelho??

13

sylvain1 napisał/a:

Zanim się udam na bieg

skąd ów cytat? ""Ludzie z Twojej planety hodują pięć tysięcy róż w jednym ogrodzie? i nie znajdują w nich tego, czego szukają? A tymczasem to, czego szukają, może być ukryte w jednej róży."

Czyżby Pan Coelho??

Nie lubię twórczości Coelho. "Weronika..." jeszcze nawet mi się podobała, ale "Alchemik" jest wg mnie porażką. Piękne cytaty są z "Małego Księcia". smile Ja też biegam, brakowało mi na tym forum kogoś, kto podzielałby moją pasję. tongue

14

daenerys7 napisał/a:
sylvain1 napisał/a:

Zanim się udam na bieg

Czyżby Pan Coelho??

Nie lubię twórczości Coelho. "Weronika..." jeszcze nawet mi się podobała, ale "Alchemik" jest wg mnie porażką. Piękne cytaty są z "Małego Księcia". smile Ja też biegam, brakowało mi na tym forum kogoś, kto podzielałby moją pasję. tongue

Ciekawe pasjonatka biegania wink Cóż u kobiety to rzadka pasja
Bieganko to chyba nawet uzależnienie wink Zresztą ja łażę i biegam kiedy tylko się da, i gdzie się da
najczęściej po górkach mniejszych i większych
A ja tam Coelho lubię tongue  słucham aktualnie audiobooków na chwile obecną Czarownicę z Portobello
Rzeczywiście cytaty z Księcia są fajne tongue wymagają jednak zrozumienia ich treści smile

Złażę już dzisiaj, bo jeszcze net kobietą zostanę wink Rano trzeba wstać, do robótek
Zdróweczka i Nocy Wszelako dobrej smile

Witam.
To, że ciężko Ci się rozmawia z osobą, na której Ci zależy jest normalne, przynajmniej na początku znajomości. Jeżeli na kimś nam nie zależy to nie skupiamy się tak bardzo na tym jak wypadniemy, tylko swobodnie rozmawiamy i aż tak bardzo się nie denerwujemy. Ale jeśli ktoś nam bardzo się podoba i chcemy by coś więcej z tego wyszło to wtedy zaczyna się stres. Ale to nie znaczy, że nie da się tego przezwyciężyć, a nawet trzeba ! smile
-Dziewczyna nieśmiała, ale taka bardzo nieśmiała będzie się tylko patrzeć ukradkiem od czasu do czasu i może raz na jakiś czas uśmiechnie się ale tak bardzo słabo, delikatnie. Będzie widać po niej, że jest zestresowana stojąc blisko Ciebie.
-A dziewczyna taka trochę bardziej śmiała ale nie jakoś super odważna to będzie się uśmiechać, patrzeć się częściej w oczy i będzie zagadywać, próbować z Tobą pogadać.
-A taka już super odważna dziewczyna to po prostu podejdzie do Ciebie z uśmiechem od ucha do ucha i zaprosi Cię sama na spotkanie i powie że jej się podobasz.

No to tak opisałam chyba wszystkie typy dziewczyn big_smile
Mam nadzieję, że Ci to pomoże.
Mogę powiedzieć, że ja kiedyś byłam tą pierwszą dziewczyną, a teraz jestem tą środkową i jestem z siebie dumna smile
Pozdrawiam.

"Liczy się nie to, kim ktoś się urodził, ale kim wybrał, by być."

16

zaklopotana123451 napisał/a:

Witam.
To, że ciężko Ci się rozmawia z osobą, na której Ci zależy jest normalne, przynajmniej na początku znajomości. Jeżeli na kimś nam nie zależy to nie skupiamy się tak bardzo na tym jak wypadniemy, tylko swobodnie rozmawiamy i aż tak bardzo się nie denerwujemy. Ale jeśli ktoś nam bardzo się podoba i chcemy by coś więcej z tego wyszło to wtedy zaczyna się stres. Ale to nie znaczy, że nie da się tego przezwyciężyć, a nawet trzeba ! smile
-Dziewczyna nieśmiała, ale taka bardzo nieśmiała będzie się tylko patrzeć ukradkiem od czasu do czasu i może raz na jakiś czas uśmiechnie się ale tak bardzo słabo, delikatnie. Będzie widać po niej, że jest zestresowana stojąc blisko Ciebie.
-A dziewczyna taka trochę bardziej śmiała ale nie jakoś super odważna to będzie się uśmiechać, patrzeć się częściej w oczy i będzie zagadywać, próbować z Tobą pogadać.
-A taka już super odważna dziewczyna to po prostu podejdzie do Ciebie z uśmiechem od ucha do ucha i zaprosi Cię sama na spotkanie i powie że jej się podobasz.

No to tak opisałam chyba wszystkie typy dziewczyn big_smile
Mam nadzieję, że Ci to pomoże.
Mogę powiedzieć, że ja kiedyś byłam tą pierwszą dziewczyną, a teraz jestem tą środkową i jestem z siebie dumna smile
Pozdrawiam.

Dzięki za typy kobiet smile To dziewczę którym jestem zainteresowany to chyba pomiędzy typem I a II, bliżej chyba do pierwszego
czyli dam nieśmiałych wink No chyba, że są pośrednie typy jeszcze....;) ?

No więc pogratulować Tobie zakłopotana awansu smile wiem, że to nie łatwe jest
Zdróweczka smile

Pewnie są jakieś pośrednie jeszcze, ale to zależy od indywidualności każdego. Wiadomo każdy jest inny, ale tak mniej więcej to wygląda jak napisałam smile
A dzięki, ciężko było ale udało mi się awansować heh big_smile

"Liczy się nie to, kim ktoś się urodził, ale kim wybrał, by być."

18

postaw na spontaniczność i najlepiej aranżuj spotkania z nieznajomymi ze znajomego grona. podrywaj koleżanki twoich koleżanek z pracy itd. tak masz łatwiej przejść z kimś na ty i nie zostaniesz uznany za dzikiego podrywacza. smile

Bo radość trzeba budzić każdego dnia. smile

19

Dzięki laskotko smile

Wiesz, akurat spontaniczności to mam nieco w sobie wink ale głównie wtedy
gdy nie zależy mi na dziewczęciu. Natomiast są takie kobiety, które
mnie intrygują, są piękne i tajemnicze i zdarza się, że zanim ją poznam osobiście
to już mi na niej zależy, i tu jest błąd smile Bo wtedy ja zbyt szybko zmierzam do wiadomego
celu....
A tak w ogóle to niemal zawsze z poznanymi kobietami staram się przechodzić na ty
aby nie było niepotrzebnego dystansu, rzecz jasna nie nachalnie wink

20 Ostatnio edytowany przez Kaamila (2016-06-19 17:12:23)

Hej!
Jako dziewczyna dość mocno nieśmiała mogę ci trochę pomóc. Gdy podoba nam się chłopak ... niestety najczęściej nie umiemy się przełamać i zrobić pierwszego kroku. Często zerkamy na wymarzonego faceta, ale odwracamy wzrok gdy ten patrzy. Szukamy informacji o chłopaku- facebook, czym się interesuje, czy ma rodzeństwo.. ale nawet jak wygląda jego dom, rodzice, czy ma zwierzę, gdzie się uczy, podstawowe-ile ma lat, czy ma dziewczynę. Wymienionych rzeczy można dowiedzieć się z portalu na fb. Staramy się zapamiętać dźwięk jego głosu(jeśli mamy okazję zamienić z nim słowo) , zapisujemy w telefonie jego zdjęcia na które często patrzymy.. Są to jednak niestety znaki których chłopcy nie mogą rozpoznać bo robimy to w samotności. Bardzo często zdarza nam się śnić o tym, kto nam się podoba. Jeśli chodzi o znaki zewnętrzne to głównie bardzo uważnie słuchamy wszystkiego, co dotyczy tej osoby, śmiejemy się z jej żartów, uśmiechamy się do tej osoby(ale nie tak bez powodu.. np gdy powie cos milego), chcemy się jakoś wyróżnić z grupy tak, by ta osoba zwrocila na nas uwage, staramy się zaimponować(nieśmiało ale jednak!) chlopakowi. Nie umiem tego za bardzo opisać, ale mam nadzieję, że wam pomogłam(chłopcy)!   PAMIĘTAJCIE ŻE NIEŚMIAŁE DZIEWCZYNY NIE ZROBIĄ PIERWSZEGO KROKU! Aa i często udajemy że chłopak który nam się podoba wcale nas nie interesuje (szczególnie we wspólnym gronie znajomych). Powodzenia!

21

Nieśmiałość to objaw a nie przyczyna. Warto o tym pamiętać

22

Cześć,

Widzę, że wątek jest ciągle żywy, a mam dokładnie ten sam problem, co jego założyciel - Sylvain1. Może więc i mnie coś poradzicie, Drogie Dziewczyny?

Jednak po kolei. Jakiś czas temu poznałem dziewczynę, która mi się szalenie spodobała. Podobnie jak Sylvain1 mam "blokadę", gdy próbuję zapoznać dziewczynę, która mnie kręci. Jednocześnie wybranka mego serca również należy raczej do tych nieśmiałych. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że znamy się wyłącznie z treningów tańca i czasu na swobodną rozmowę jest bardzo niewiele. Mimo wszystko udało mi się jakoś przełamać i zacząłem do niej zagadywać. Krótkie wymiany zdań w przerwach pomiędzy ćwiczeniami. I tu zaczynają się schody. Najpierw jej reakcja była bardzo pozytywna, wyraźnie cieszyła się okazanym zainteresowaniem, odpowiadała, śmiała się itp. Ciężko mi jednak ocenić, czy okazywała w ten sposób swoje zainteresowanie. Mogła się przecież cieszyć tylko z czyjegoś zainteresowania i koleżeńskiej pogawędki? Dziś znów do niej podszedłem, była w towarzystwie swojej koleżanki, jednak rozmowa specjalnie się nie kleiła. W końcu poszła do telefonu i zaczęła coś pisać (może ma kogoś?). Jednocześnie jednak przez dużą część treningu, gdy mieliśmy przerwy (tańczymy podzieleni na grupy, więc mamy 1-2 min. przerwy) siadała sama pod pustą ścianą, bez koleżanki. Chciałem do niej podejść, ale bałem się być natrętny, więc tylko patrzyłem się na nią. Co ciekawe, ona też czasami na mnie spogląda. Nie wiem, co oznacza to spojrzenie, nie są jakieś "specjalne", ale widziałem je wiele razy.

Czy to wszystko ma jakiś sens? Czy mam dać jej spokój, bo to sygnały negatywne, czy wręcz przeciwnie, próbować dalej?

A może ona czegoś konkretnego oczekuje? Może zamiast analizować sytuacje, to jakaś miła Nieśmiała Dziewczyna napisze mi, jak powinien zachowywać się facet, aby zdobyć jej serce, a jednocześnie nie "spłoszyć"?

Z góry Wielkie Dzięki za wszystkie porady!

Nieśmiały Facet

23 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2016-12-13 13:24:00)

Też byłam kiedyś bardzo nieśmiała i do dziś coś mi z tego zostało.
Czego bym chciała od faceta? Żeby mnie nie osaczał, ale i nie olewał. Żeby nie czuł się odrzucony, gdy zachowuję dystans. Żeby nie nalegał, nie napierał, ale po prostu był. Żeby nie startował na dzień dobry z przytulaniem, łapaniem za ręce i nogi, ale po prostu okazywał mi zainteresowanie, pytał co słychać, jak mi poszła ta trudna sprawa w pracy, czy mój kot już się wylizał po wypadku itd. smile. Niech i swoją codziennością się podzieli, wpuści mnie w swój świat.
Żeby wykazał inicjatywę, zbliżał się do mnie, ale powoli, delikatnie. Nie od razu chodzenie w objęciach (że o większych poufałościach nie wspomnę), ale pogłaskanie po plecach, przytrzymanie ręki o parę sekund dłużej itp. Żeby miał oczy i widział: odsunęła się o krok, ale się uśmiecha. Nie chce iść za rękę, ale nie skraca spotkania, rozmawia, jest pozytywnie nastawiona.
Żeby nie rezygnował tylko dlatego, że mam "wolny rozbieg". Chcę mieć czas na oswojenie się, wyzbycie tremy i nabranie swobody.
Żeby przede wszystkim był moim przyjacielem, a dopiero potem cała reszta.
Po rozstaniu z moim byłym jeszcze nie spotkałam takiego, który by to rozumiał.

Budowałem na piasku/ I zawaliło się./ Budowałem na skale/ I zawaliło się./ Teraz budując, zacznę/ Od dymu z komina. (Leopold Staff)

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

24

Szczerze mówiąc, często ogarnia mnie zwątpienie, czy moje oczekiwania są realne. Ale wolę zostać sama niż godzić się na cokolwiek wbrew sobie.

Budowałem na piasku/ I zawaliło się./ Budowałem na skale/ I zawaliło się./ Teraz budując, zacznę/ Od dymu z komina. (Leopold Staff)

25

Wielkie Dzięki, Piegowata'76!

Bardzo pouczająca odpowiedź. Niestety w moim przypadku to nawet nie jest etap pójścia na wspólny spacer. To w ogóle nie jest etap pójścia razem dalej, niż róg sali treningowej. Na razie mam problem, żeby swobodnie zamienić parę zdań. I stąd moje wątpliwości - czy ten problem wynika po prostu z tego, że nie jest mną zainteresowana i najlepiej zakończyć sprawę, czy może z tego, że w grupie, wśród innych dziewczyn (jestem jedynym facetem w grupie, do tego sporo starszym od niej) krępuje się ze mną swobodniej porozmawiać (na zasadzie "a jeszcze ktoś coś zauważy")? Dodam, że ona jest bardzo atrakcyjna, ale jednocześnie ma problem z wiarą we własne siły, dość często zdarza jej się powiedzieć, że czegoś nie umie, nie da rady zrobić, albo się boi.

Mój bliski kolega powiedział, żeby nie bawić się w żadne podchody i od razu zaprosić na kawę. Bo to jest męskie i świadczy o pewności siebie. Jednak ja mam wrażenie, że to by przekreśliło całą sprawę. Ale może właśnie na tym polega mój problem, że nie umiem na tą kawę odpowiednio zaprosić?

26 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2016-12-13 21:53:08)

Nie obraziłabym się za zaproszenie na kawę ani nie wystraszyła. Aż taka nieśmiała nie jestem. Mam tylko hopla na punkcie moich fizycznych granic.
Myślę, że możesz ją zaprosić na kawę, ale nie licz zbytnio, że będzie na tej kawie rozmowna. Niech się otwiera powoli, a Ty jej w tym pomagaj. Coś opowiedz, zadawaj pytania. Jeśli jest zainteresowana, to będzie Ci wdzięczna za podtrzymanie rozmowy. Pamiętaj, że nieśmiali często mają pustkę w głowie, bo paraliżuje ich trema. Z nerwów mogą palnąć coś głupiego albo zachować się zupełnie nie tak jak chcą. Możesz nawet wprost poruszyć temat nieśmiałości. Mnie bardzo ujęło na pierwszej randce z moim byłym jego otwarte przyznanie się do nieśmiałości. Od razu atmosfera się ociepliła, rozluźniła i był wspólny temat smile

27

A gdybyś tak zagadał na tych zajęciach, a potem napomknął, że nigdy nie ma czasu dłużej porozmawiać... więc może wybierzmy się razem na kawę? smile

28

Jeszcze raz dzięki za porady, Piegowata'76 smile

U mnie sytuacja wyklarowała się znacznie szybciej, niż myślałem. Nie zamieniliśmy dziś ani słowa, a w czasie jedynej, 5-minutowej przerwy dziewczyna siedziała z nosem w telefonie, wyraźnie pisząc do jakiejś bliskiej osoby (chyba, że taki promienny uśmiech rezerwuje dla newsów na onecie). Miałem też nieodparte wrażenie, że siedziała w taki sposób, abym ją dokładnie widział. A chłód pożegnalnego "cześć" był przywieziony co najmniej z Antarktydy. No cóż, aluzju poniał...

Nauka na przyszłość - jeżeli znajomość się nie klei, to się nie klei, nie ma sensu dorabiać teorii o nieśmiałościach, blokadach i takich tam.

Pozdrowienia!

29 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2016-12-16 11:56:25)

No, cóż, na pewno warto pomóc komuś, komu trudno się otworzyć, ale adresat(ka) starań musi też dać sobie pomóc.
W wieku 16-u lat byłam tak strasznym dzikusem, że kiedy koleżanka przedstawiła mi zainteresowanego mną chłopaka, nie mogłam wydusić z siebie ani słowa, więc po prostu zwiałam pod byle pretekstem. No i co miał robić ten nieszczęsny chłopak? Gonić? Łapać? smile
Na szczęście praca nad sobą daje efekty i dziś, choć nie stałam się wampem (i wcale tego nie chcę) ani podrywaczką, stać mnie na zapytanie nieznajomego, co ciekawego czyta w oczekiwaniu na wyjście naszych dzieci z pozaszkolnych zajęć). Do tanga trzeba dwojga i wtedy ta odrobina nieśmiałości nawet dodaje uroku.

P.S. Długo miałam skłonności do obwiniania się za nieklejącą się rozmowę, zanim zrozumiałam, że tak po prostu bywa. Nie wszyscy są dla mnie i ja nie jestem dla wszystkich.

Posty [ 29 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Nieśmiała Kobieta - jak rozpoznać że jest zainteresowana?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018