szukanie mieszkania w Niemczech - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » szukanie mieszkania w Niemczech

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: szukanie mieszkania w Niemczech

Mąż od niedawna pracuje w Niemczech - od 2 tygodni nieustanie szuka mieszkania, jednak okazuje się, że jest to duży problem. Nie wiem, czy to wina tego, że jesteśmy Polakami, czy może Niemcy nie chcą wynajmować mieszkania małżeństwu z dzieckiem w drodze... Faktem jest, że za tydzień mąż nie będzie miał gdzie mieszkać sad Szukał w internecie, dzwonił do maklera, porozwieszał ogłoszenia w okolicy i w ratuszu... Nie wiem co jeszcze można zrobić.
Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Orientujecie się gdzie może leżeć problem i jak skutecznie szukać mieszkania?
Może orientujecie się w jakich gazetach można szukać?
Chodzi o okolice Norymbergi - Ansbach, Dietenhofen itp...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: szukanie mieszkania w Niemczech

Nie sądze żeby to był problem tego że jest polakiem. Moi teściowie nie mieli problemu z wynajęciem mieszkania. Ba! nawet ostatnio rozmawiali z właścicielem bloku i pytali czy znajdzie się koło nich mieszkanie do wynajęcia dla nas (mamy roczną córeczkę i w przyszłym roku na wiosne się tam wyprowadzamy)...właściciel powiedział chętnie że nie ma problemu możemy przyjeżdżać. Ale nie wiem w jaki sposób oni tego mieszkania szukali...więc więcej nie pomogę. W każdym razie raczej pochodzenie i fakt dziecka nie odstrasza  (może ewentualnie jednostkowe przypadki mogą mieć z tym problem, np jak właściciel nie lubi dzieci to może mieć jakieś awersje).

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" - Paulo Coelho

3

http://www.dietenhofen.de/index.php/wohnungsangebote popatrz tutaj, moze cos znajdziecie.

kochac, jak to latwo powiedziec....

4

Obcokrajowcom prędzej wynajmie inny obcokrajowiec niż Niemiec... Polaków za bardzo nie lubią i wcale się nie dziwię. Bałaganiarze, kombinatorzy, awanturnicy i pijacy - zwykle taki obraz jest tu widoczny, niestety. Znaleźć się na pewno da. Ja znalazłam przez rok 3 mieszkania w Stuttgarcie (gdzie o mieszkanie jest piekielnie ciężko, a to że mamy psa wcale nie ułatwia sytuacji...) ale niestety wszystkie za około 850 euro + prąd, gaz, internet, tv, itd. Całość ponad tysiąc euro za głupie dwupokojowe mieszkanie. Nie zdecydowaliśmy się i po roku przebywania tutaj w dalszym ciągu jesteśmy w 3 w jednym pokoju i dzielimy z innymi kuchnię i łazienkę. Oczywiście jeszcze wszystko zależy od tego czy oboje macie stałą pracę, zadowalające wynajmującego wynagrodzenie i odpowiedni zawód. Bo jak pracujesz na budowie/w sklepie/przy sprzątaniu to jesteś raczej na straconej pozycji... Ponoć w innych miastach aż tak ciężko nie jest, więc próbujcie. Wiem, że po roku przebywania tutaj można dostać Wohnberechtigungschein, wtedy jest ciut łatwiej znaleźć, ale wtedy są ograniczenia w zarobkach. na 2 osoby jakoś 20 000 euro rocznie jest. Przynajmniej tu...

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » szukanie mieszkania w Niemczech

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018