Czy to może być poprawny sposób odchudzania? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Czy to może być poprawny sposób odchudzania?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Czy to może być poprawny sposób odchudzania?

Zależy mi na tym, żeby schudnąć. Mam 18 lat, ważę 57 kg przy wzroście 159/160cm i od zawsze miałam DUŻY problem z łydkami, dosłownie i w przenośni, ok 39/40cm w obwodzie (dostalam w spadku po tacie) są duże i masywne dlatego np. wstydzę się chodzić w spódnicach, 3/4 spodniach, chodzić na basen. Prosiłabym o jakieś porady, potrzebuję schudnąć 7kg chciałabym zmienić coś w sobie, ciężko pracować i mieć satysfakcję z tego, ze się udało.
Lubię biegać, od niedawna biegam (co prawda żółwim tempem, bardzo wolno) 1,30 godz 4 razy w tygodniu, ale mogę biegać dłużej jeśli to potrzebne żeby schudnąć i być w formie.
Czy jeśli do tego będę robić brzuszki po 500, trzy razy w tygodniu (w dni kiedy mam przerwę od biegania) i np. kręcić hula-hopem ok. 30-1godź dziennie. Jestem ciekawa czy to też się będzie liczyć zamiast takich intensywnych ćwiczeń jak u p.Ewy Chodakowskiej? x> Jestem bardzo nieśmiała i np. w domu (mieszkam jeszcze z rodzicami) nie mogę tak skakać, wykonywać ćwiczeń tego typu, wstydzę się wyjść przed blok. (Sąsiedzi czasem wyglądają i się patrzą.) xd Dlatego pytam o hula-hop i brzuszki.

Pytanie mam takie, czy cokolwiek z tego może pomóc na takie niefajne łydki, i po jakim czasie będzie widać efekty odchudzania?
Z góry dziękuje za odpowiedź smile Jeszcze nie wiem co mam jeść, pomijając wszystkie diety cud, kosmiczne przepisy, na które mnie zwyczajnie albo nie stać, albo nie znam składników. Chciałabym odżywiać się, bardzo mało, prosto, zdrowo.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy to może być poprawny sposób odchudzania?

Brzuszki i kręcenie hula to fajny sposób. Bieganie też jest super i daje całkiem niezłe efekty. Odnośnie łydek, to są duże bo są umięśnione?
Warto byłoby też do całości zadbać o właściwą dietę. Co zazwyczaj jesz?

3

Odp: Czy to może być poprawny sposób odchudzania?

160cm i 57 kilo?
To jest całkiem normalna waga. Uważam, że 7kg to jest stanowczo za dużo.

Brzuszkami nie spalisz tkanki tłuszczowej, ale podejrzewam, że jakoś dużo, to ty jej nie masz.
Robienie 500 brzuszków jest kompletnie bez sensu. Męczysz tylko mięśnie proste brzucha, poza tym po kilkudziesięciu powtórzeniach przestaną reagować właściwie, a jak będziesz je wykonywać nieprawidłowo (a większość ludzi to robi - np. ciągnąc się za głowę) to sobie możesz nawet kręgi szyjne uszkodzić.
Bieganie i hula hop daje lepsze efekty. Można też jeździć na rolkach, albo na rowerze. Ja na przykład biegać nie lubię, więc kupiłam rolki i efekty są spore.

Ćwiczenia typu fitness - czyli cardio i interwałowe są bardzo efektywne jeśli chodzi o kondycję i modelowanie ciała, ja bym Ci jednak polecała.

Jeśli chodzi o odżywianie - tu trzeba z głową. Ja Ci nie zamierzam dawać konkretnych porad na obecną chwilę, bo nie wiem co jesz. Czy jesz zdrowo, czy tego jest za mało, albo za dużo itd. Ważne żeby się nie głodzić, jeść co 3-4 godziny.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Czy to może być poprawny sposób odchudzania?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024