zazdrosny i dominujący chłopak nie pozwala iść na studia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » zazdrosny i dominujący chłopak nie pozwala iść na studia

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

1 Ostatnio edytowany przez heartxx (2014-05-04 14:50:52)

Temat: zazdrosny i dominujący chłopak nie pozwala iść na studia

Witam.

Mam pewien problem, przez który od kilku dni płaczę. Mam 18 lat, w przyszłym roku piszę maturę i zawsze marzyłam by pójść na studia. Nie chodzi tu tylko o bujne i imprezowe życie studenckie, ale o sam tytuł, o samo wykształcenie. Od ponad roku mam chłopaka. Jest on starszy o 5 lat, lubi dominować i by wszystko było po jego myśli. Moje zdanie zbytnio się nie liczy, zawsze robimy to na co on ma ochotę, zawsze jest mu za mało. Miałam też problem z rodzicami, bo nie byli przyzwyczajeni, by ich jeszcze wtedy niepełnoletnia córka wracała do domu po godzinie 24, ale jak chłopak chciał, tak miał, bo weekend, mimo że dostawałam w domu burę i karę. Byłam w nim strasznie zakochana, przestałam spotykać się z przyjaciółkami, spędzać święta z rodziną, starałam się jak najwięcej czasu poświęcać chłopakowi. Mogliśmy przegadać i przeleżeć całe godziny, wystarczyła nam tylko swoja obecność. Myślałam, że tak już będzie zawsze, że weźmiemy ślub, że to może być miłość życia, więc nie bardzo przejmowałam się rodzicami, którzy grozili że mnie po skończeniu pełnoletności wyrzucą z domu. Jednak mój chłopak, powiedział pewnego dnia, że chce szybko założyć rodzinę, że nie chce bym studiowała, tylko poszła po liceum do pracy, bo tam człowiek nauczy się życia. Jeszcze wtedy miałam dość rodziców i obiecałam mu, że nie pójdę na studia. Mój kochany chłopak, strzelał co chwilę fochy- że nie poszłam na ognisko, jak zadzwonił do mnie o 22 że zaraz bedzie a ja już spałam. Musiałam przez to pójść sama na osiemnastkę koleżanki, gdzie zobaczyłam tych wszystkich bawiących się ludzi w moim wieku, zapragnęłam też takiego życia dla siebie, pójścia na studia i młodości. Powiedziałam to chłopakowi po tygodniu od obiecania, a on od razu zarzucił mi, że go okłamałam, że nie może być ze mną, że on nie che takiego życia, że nie chce żebym była jak moja matka, która jest bo studiach i wszystkiego zabrania, że jeśli go kocham to się dla niego poświęcę i dotrzymam słowa. Ale ja zostałam nie ugięta, powiedziałam, że muszę być uparta, że gdyby mu na prawdę na mnie zależało, pozwolił by mi na studia, że to chyba fajnie mieć piękną, mądrą i wykształconą dziewczynę/ żonę, że nie trzeba pracować bo studiach, że ważne by je mieć. Powiedział, że on sam swoją żonę utrzyma, że nie ma pracować, że ma siedzieć w domu - sprzątać i gotować, wychowywać dzieci. Ja nie wyobrażam zbytnio siebie w takiej roli, bo to już nie te czasy, kiedy kobieta siedzi w domu, czułabym się samotna, a on uznał, że inne dziewczyny byłyby bardzo zadowolone gdyby coś takiego im zaproponował...
Teraz się bardzo źle z tym czuję, nie wiem co mam robić, od kilku dni płaczę, martwię się czy podjęłam dobrą decyzję. Wiem, że jestem jeszcze bardzo młoda, ale będzie mi ciężko żyć bez niego.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: zazdrosny i dominujący chłopak nie pozwala iść na studia

Postąpiłaś słusznie. Masz swoje plany i cele-dąż do nich. Gdyby on naprawdę Cię kochał to by zrozumiał, a nawet byłby "za" Twoimi studiami. Musisz być silna i się nie złamać, bo będziesz potem żałować.

3

nie  ustępuj i idz na studia dla siebie

4

On widzi zly wzorzec w swojej matce ktora poszla na studia i mysli ze ty bedziesz taka sama. Powiedz mu ze nie zamierzasz zostac domowa kura i ze powinien sie cieszyc ze chcesz sie rozwijac i cos osiagnac w zyciu.

5

Olax1993xx napisał/a:

On widzi zly wzorzec w swojej matce ktora poszla na studia i mysli ze ty bedziesz taka sama. Powiedz mu ze nie zamierzasz zostac domowa kura i ze powinien sie cieszyc ze chcesz sie rozwijac i cos osiagnac w zyciu.

moja matka jest po studiach i nie pozwala mi na dużo - jestem jedynaczką, chce dla mnie jak najlepiej i się boi, wie, że ten chłopak też nie jest według nich fair i pewnie dlatego jest taka. Jego mama nie pracuje, tylko utrzymuje dom, jest po liceum ale bez matury bo zawrócił jej w głowie jego tata. Według niego żona ma tylko ładnie wyglądać ale jak widać niekoniecznie być mądra. Takie argumenty nic mu nie dają, nie uznaje karierowiczów i uważa, że studia nic nie dają, najwięcej ludzi, którzy do czegoś doszli nie ma nawet średniego wykształcenia...

6

Zrobiłaś najlepsze co mogłaś zrobić.
Ty chcesz studiować, rozwijać się, korzystać z życia.
On potrzebuję sprzątaczki, praczki kucharki i matki dla swoich dzieci.
Wasze wizję waszej wspólnej przyszłości są zupełnie różne, i z dominującymi zapędami tego faceta raczej nie da się tego pogodzić.
Zdaj maturę, idź na wymarzone studia i znajdź faceta, przy którym będzie wpierał Cię w Twoich inicjatywach, pozwalał się rozwijać i realizować marzenia a nie stał Ci na przeszkodzie. Pamiętaj, że w prawdziwym, zdrowym, szanującym się związku ludzie mogą być sobą, a nie podporządkowywać się pod widzimisię drugiej strony.

7

Brawo. Dzielna dziewczyna. Teraz tylko nie pozwól by idiota namieszal Ci znowu w głowie. Zerwalas z nim prawda?

8

Jozefina napisał/a:

Brawo. Dzielna dziewczyna. Teraz tylko nie pozwól by idiota namieszal Ci znowu w głowie. Zerwalas z nim prawda?

Tak, ale on nie daje mi spokoju. Przesyła mi zdjęcia, na których usunął już wspólne pamiątki i łączące nas rzeczy. Dzisiaj pięć razy już nie płakałam, a wyłam. Jestem malutka i drobniutka, wrażliwa, nie zasłużyłam sobie na takie cierpienie. Obawiam się, że mi dał chwilowe szczęście, ale innym w obawie że je straci, da je na zawsze...

9

Nie obawiaj się, że komuś da szczęście. Jeśli się nie zmieni, to żadna długo z nim nie wytrzyma, bo takie traktowanie jakie on miał zamiar Tobie fundować, to ze szczęściem nie ma nic wspólnego. Jeśli się zmieni, to dobrze. Będziesz mogła jedynie być dumna z siebie, że inna dziewczyna nie cierpiała przez niego. Ty jesteś inteligentną i odważną dziewczyną, pójdziesz na studia, poznasz wiele nowych osób. Uwierz mi, że spotkasz w swoim życiu jeszcze takiego faceta, nad którym nie będziesz musiała płakać i prosić go o szacunek do siebie i swoich planów życiowych.

10

heartxx napisał/a:
Jozefina napisał/a:

Tak, ale on nie daje mi spokoju. Przesyła mi zdjęcia, na których usunął już wspólne pamiątki i łączące nas rzeczy. Dzisiaj pięć razy już nie płakałam, a wyłam. Jestem malutka i drobniutka, wrażliwa, nie zasłużyłam sobie na takie cierpienie. Obawiam się, że mi dał chwilowe szczęście, ale innym w obawie że je straci, da je na zawsze...

Nie odbieraj nic od niego. Usuń z kontaktów, zablokuj

11

heartxx napisał/a:

martwię się czy podjęłam dobrą decyzję.

Żartujesz? Podjęłaś jedyną słuszną decyzję. I nie chodzi mi tylko o studia, ale o całokształt.
Twój (były - mam nadzieję) chłopak jest człowiekiem zaborczym. Uwiązałby Cię w domu. Jeżeli komuś to odpowiada, to czemu nie. Ale Tobie to nie pasuje więc nie musisz się podporządkować. Potem (być może) zabroniłby Ci wszystkich kontaktów, a za parę lat żaliłabyś się na forum, że zmarnowałaś przez niego życie.
Jesteś bardzo młodziutka (to plus, nie wytyk), żyj pełnią życia, korzystaj z jego uroków, idź na studia (albo nie idź, ale niech to będzie Twoja decyzja).
Nie żałuj tego związku. Do niczego dobrego zapewne by nie doprowadził.

12

Jeśli zachowywał się tak jak napisałaś to nie jest Ciebie wart. Realizuj się, a Jego sobie odpuść.

13 Ostatnio edytowany przez Gary (2014-05-05 13:17:35)

heartxx! Dziewczyno! Haloooo! Pobudka! Obudź się i rozejrzyj w jakim świecie żyjesz... Jesteś w niewoli... Kapujesz? W niewoli... niewoli swojego chłopaka, matki... Wyjazd na studia jest jedyną deską ratunku -- trzymaj się tej deski, bo jak ją puścisz, to się zaczniesz dusić i nie wiadomo, czy z tego żywa wyjdziesz.

Tak, ale on nie daje mi spokoju.

No i co z tego? Realizuj swój plan... Jesteś wolna czy w niewoli? Decydujesz o swoim życiu, czy inni decydują?

Przesyła mi zdjęcia, na których usunął już wspólne pamiątki i łączące nas rzeczy.

Czyli z nim planujesz spędzić całe życie? Tak chcesz całe życie przejść? W niewoli?

Dzisiaj pięć razy już nie płakałam, a wyłam.

??? Dlaczego płakałaś? Bo chcesz aby on był inny? Dlaczego pytam? Dlatego, że on zlikwidował pamiątki po Tobie? A Ty chciałaś aby on te pamiątki zachował?

Jestem malutka i drobniutka, wrażliwa, nie zasłużyłam sobie na takie cierpienie.

Zasłużyłaś, bo się chowasz za obrazem "jestem malutka, drobniutka i wrażliwa", a masz być twarda i samodzielna, co nie znaczy, że masz przestać być kobietą. Weź się dziewczyno w garść i zacznij zarządzać swoim życiem. Malutka i drobniutka i wrażliwa to bądź w zaciszu domowym u boku kochającego faceta, a nie w życiu.

Obawiam się, że mi dał chwilowe szczęście, ale innym w obawie że je straci, da je na zawsze...

Jak budujesz swoje szczęście w oparciu o kogoś, to zawsze będziesz drżeć... czy on nie umrze? czy nie zdradzi? czy się nie upije, nie pobije, nie odejdzie?

Lektura dla Ciebie -- "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy".

14

Tak czytam i jakbym widziała siebie w Twoim wieku Heartxx. Też nasłuchałam się od ówczesnego chłopaka (5 lat starszego ode mnie) że jestem karierowiczką bo chcę iść na studia, że powinnam założyć rodzinę zaraz po maturze, niemal zupełnie straciłam kontakt ze znajomymi, bo przecież powinnam spotykać się tylko z nim... ech z resztą znasz to.
Zerwałam z nim, poszłam na studia i równocześnie do pracy, odżyłam, poznałam mnóstwo nowych ludzi, odnowiłam stare znajomości i mim że przez pierwsze tygodnie po rozstaniu byłam przygnębiona i rozpaczałam, to niedługo później wiedziałam że to była najlepsza z możliwych decyzji.

Jeszcze w trakcie studiów poznałam chłopaka, który mnie wspierał we wszystkim i był dumny z mojej niezależności i ambicji. Mimo że początkowo nie mieliśmy dla siebie zbyt dużo czasu, ta znajomość nie ograniczał mnie i nie tłamsiła, a dodawała skrzydeł. Teraz jesteśmy małżeństwem.

Dostałaś same słuszne rady od moich przedmówców. Wiem że teraz jest trudno, ale można być drobnym, wrażliwym i twardym zarazem. Nie daj się manipulować, najlepiej zupełnie zerwij kontakt i konsekwentnie rób swoje. Z czasem będzie łatwiej.

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » zazdrosny i dominujący chłopak nie pozwala iść na studia

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024