jak udowodnić przed sądem psychiczne znecanie się? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » jak udowodnić przed sądem psychiczne znecanie się?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: jak udowodnić przed sądem psychiczne znecanie się?

Witam.
Mąż od co najmniej 10 lat ma problem z alkoholem. Pracy w miarę pilnuje ale życie rodzinne legło w gruzach. dwa razy miał zabrane prawo jazdy za alkohol. Jest agresywny w stosunku do mnie, do dzieci ( choć są już dorosli prawie 17,19 i 22) Dwa razy doszło do rękoczynów i wiele razy do szarpania.....jednak jest mistrzem w kwestii psychicznego mnie dręczenia i nie tylko mnie bo dzieci też. Obecnie wyprowadziłam się z córką bo nie mogłam już znieśc alkoholu i psychicznego zamęczania. Od 3 lat mówiłam mu, że odejdę ale myslał, że żartuję. Manipuluje dziećmi, robi z siebie ofiarę. Są dni kiedy jest ok.....i wtedy wydaje się że mozna jakoś zyć ale zaraz potem są dni kiedy jest wulgarny, wyzywa, lekceważy, przedrzeźnia. Lubi mieć kontrole nad wszystkim, nie wolno mi mieć własnego zdania tym bardziej jesli jest ono inne od Jego zdania. Przeszukuje moją torebke, zabiera telefon. Stosuje szantaż finasowy. Grozi mi, że doprowadzi do tego, że zwolnią mnie z pracy, grozi, że zmieni zamki w drzwiach w domu. Pod wpływem alkoholu groził, ze się powiesi itp. Bywa władczy i uważa, ze wszystko wie najlepiej. Inni ludzie są gorsi od niego. Ma przerośnięte Ego . Oskarża mnie, że to ja jestem wszystkiemu winna, za to, że taki jest, za to że pije itp. Ta sytuacja trwa już wiele lat i brakowało mi odwagi by coś z tym zrobić, czasami myslałam, że może faktycznie coś robie nie tak. Kilka miesięcy temu poznałam kogoś. Wreszcie poczułam, że bliskie relacje z drugim człowiekiem mogą wyglądać zupełnie inaczej, że milość można okazywac zypełnie inaczej. Już dawno myślalam o rozwodzie ale teraz gdy mąż dowiedział się o mojej znajomości postanowilam, ze to już konieci chcę odejść. Tylko, ze mąż teraz stał się jeszcze gorszy......wyprowadzilam się z córką ale on neka mnie telefonami, dzwoni po nocach, straszy, grozi, chwyta się wszystkiego byle tylko osiągnąć swój cel. Neka tez telefonami i smsami mojego znajomego. Grozi mu, straszy ze spali, nęka, że nie da mu spokoju do końca zycia. Co mogę zrobić by wreszcie zrozumiał, ze w ten sposób nic nie osiągnie. Żąl mi czasami ale tylko wtedy gdy zachowuje się normalnie, wtedy czasami mysle, ze możena by jeszcze coś uratować.....ale zaraz potem znów się zmienia i wtedy go nawet nienawidzę i mam dość jego zachowania. Gdyby była potrzeba jak mogę udowodnić, ze znęca się psychicznie nad rodziną od lat i ze tak naprawdę to z jego powodu doszło to rozpadu małżeństwa? Proszę doradźcie co robić?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: jak udowodnić przed sądem psychiczne znecanie się?

Proszę złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 207 kk (znęcanie się) przez Pani męża. Zawiadomienie można złożyć w każdej jednostce prokuratury albo policji - w przypadku wszczęcia dochodzenia/śledztwa (w zależności jak czyn zostanie zakwalifikowany) - organ prowadzący postepowanie będzie prowadził postepowanie dowodowe,  dodatkowo Pani jako osoba pokrzywdzona będzie mogła składać wniosek o przeprowadzenie konkretnej czynności dowodowej jeżeli według Pani taka potrzeba będzie zachodzić.

W przypadku pozwu o rozwód - to Pani jako powódka będzie musiała w sądzie wszystko udowodnić.

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » jak udowodnić przed sądem psychiczne znecanie się?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018