Kiszenie ogórków - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1

Temat: Kiszenie ogórków

Czy któraś z Was zna może jakiś fajny przepis na kiszenie ogórków ? Będę je kisiła pierwszy raz i mam małą tremę smile Dlatego potrzebuje sprawdzonego przepisu.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kiszenie ogórków

ja kiszę tak, to sprawdzony sposób przez moją mamę
ogórki przebieram, myję, układam w słoiki najlepiej zielonymi końcami do góry, do słoików wkładam pokrojone ząbki czosnku, obrany chrzan i wsypuję trochę ziaren gorczycy, na górę kładę koper tak by ogórki były przykryte, potem przygotowuję solankę (na 5 litrów wody daję 9 łyżek soli) gorącą solanką zalewam ogórki, zakręcam słoiki - same się zaciągną i nie trzeba ich juz pasteryzować.
Ogórki zawsze wychodzą twarde i pachnące.
To chyba najprostszy sposób smile

Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywistość.

3

Teraz sezon ogórkowy-może podzielicie się przepisami na ogóreczki małosolne?????????

Pod moim sercem twoje serduszko pukało. Teraz twoje rączki otulają mój świat,a dłonie me koją twój cichutki płacz.
                                                                   ALEKSANDRA 20.10.2014
                                                                   FRANCISZEK 26.04.2016

4

Gorka, robiłam wczoraj ogórki małosolne z mamą w ten sposób: umyte ogórki, z poodcinanymi końcówkami układałyśmy w dużym słoju, zalewałyśmy zagotowaną wodą z solą (ok. łyżka soli na 1/2l wody). Do środka wkładałyśmy obrane ząbki czosnku, koper, chrzan. Tak przygotowane ogórki przykryć (np. talerzykiem) i odstawić. Po kilku dniach będą gotowe, ok. 2-3.

5

Inni słyszałam że, jeszcze wsadzają do słoika kromkę chleba ,a  sól typową do kiszenia ogórków.

Zauroczenie Tobą przeistoczyło się nagle w kxxx silną miłość.  ?  Namiętności Jego pocałunku nie da się ubrać w słowa. Za każdym razem jest coraz bardziej niesamowity.  Bez Ciebie nie chcę przeżyć ani jednej chwili, bo nie ma nikogo takiego jak Ty. ONLY GOD CAN JUDGE ME

6

Ja wsadzam koper, chrzan, czosnek (2-3 ząbki). Upychanie ogórków jest zawsze wyzwaniem, bo nigdy nie ma odpowiednich kształtów, a za luźno nie mogą być. Czasami dawałam liść wiśni, ale nie iem czy coś zmieniał. I zalewam wodą - 1 łyżka soli na litr. Na wsi, gdzie jest dobra woda, wodą z kranu, w mieście wolę przegotowaną.

Małosolne tak samo, tylko je trzeba wcześniej wyjąć ;P

7

A czy może mi któraś z was podpowiedzieć dlaczego pojawiła mi się pleśń na moich małosolnych ogóreczkach...? Trzeciego dnia od nastawienia. Czy to dlatego, że dostało się za dużo powietrza?

8

ja na litr  zimnej wody z kranu ,do ogórków kiszonych dodaję łyżkę czubata soli kamiennej,do słoika na dno kładę gałązkę kopru,listki winogrona,porzeczki lub wisni i pocięty duzy ząbek czosnku,potem upycham ciasno ogórki,na wierzch znowu koper,listki i czosnek,zalewam wodą i zakręcam,nie pasteryzuje bo to mają byc kiszone ogórki,aha jak mam korzeń chrzanu to też dodaje albo nawet liście

9

dziku_SKA napisał/a:

A czy może mi któraś z was podpowiedzieć dlaczego pojawiła mi się pleśń na moich małosolnych ogóreczkach...? Trzeciego dnia od nastawienia. Czy to dlatego, że dostało się za dużo powietrza?

Być może masz za słabo zakręcony słoik i dostaje się tam powietrze do środka .

Zauroczenie Tobą przeistoczyło się nagle w kxxx silną miłość.  ?  Namiętności Jego pocałunku nie da się ubrać w słowa. Za każdym razem jest coraz bardziej niesamowity.  Bez Ciebie nie chcę przeżyć ani jednej chwili, bo nie ma nikogo takiego jak Ty. ONLY GOD CAN JUDGE ME

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018