Zło - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Zło

Czym dla Was jest zło? Skąd się wzięło?

2 Ostatnio edytowany przez Damiann (2014-02-24 20:33:58)

Odp: Zło

Zło bezosobowe jako istota nie istnieje, może to być zbiorcze pojęcie jakieś/kiś tragedii. 
Zło jest nieodłącznym ubocznym efektem naszych wielu działań, zło powstało razem z nami a konkretniej razem z wyewoluowaniem myślenia.

Traktuj innych tak jak byś chciał żeby ciebie traktowano.

3

tzn: lepiej nie myśleć?

Skąd się wzieło? Z powodu pychy?Bo jedem z aniołów chciał być jak ,Bóg.
Bo Kain zabił Abla?
Zło było zawsze podobnie jak dobro.

4

Zło jest powodem a za razem efektem cierpienia.
Wzięło się ze zbytniego kombinatorstwa z wolną wolą.

Niszczyć swą zdobycz ? kakij smysł?
Na czarne ? ?białe? mówić nada, bo to przemawia do Zapada; na knuty, kaźnie i tortury ?że to gumanne manikiury!
Nada ich przekonywać mudro, że wojna ? mir, że chlew to źródło, że okupacja ? wyzwolenie, a będą cieszyć się szalenie!
A kiedy z wolna, po troszeczku w tej dialektyce się wyćwiczą, to moją staną się zdobyczą.

5

Zło to taki worek do którego można wrzucic wszystko
Zazwyczaj na dole ma dziurę z której wypada ,swietojebliwosc, kumoterstwo ,dulszczyzna szczególnie w przypadku tych dla których wszystko jest złe.

Jedną z nielicznych zalet głupoty jest to , że nie można nią się zarazić.

6

Abizer - moźe gdyby człowiek w pirwszej kolejności, miał świadomość czym jest zło i jakie są jego następstwa- to czy jego wybory były by inne.

7

Zło można zdefiniować jako stan krzywdy, która dotyka człowieka. Problem pojawia się jednak, gdy wiążemy krzywdę człowieka z jego subiektywnym poczuciem obniżonego samopoczucia (a trudno nie doszukiwać się takiej zależności). Przykładem jest tu zachowanie matki, która nie chce kupić kolejnej zabawki swojemu dziecku. Można uznać, że wyrządza mu tym krzywdę - powoduje u dziecka płacz, i to mimo że w swoim postępowaniu kieruje się zdrowym podejściem do wychowania. Nie chce, aby dziecko wyrosło na egoistę, któremu wszystko się należy. 
Przy tym paradoksie trudno o racjonalną ogólną definicję zła.

8

Abizer napisał/a:

Zło jest powodem a za razem efektem cierpienia.
Wzięło się ze zbytniego kombinatorstwa z wolną wolą.

Nie mam tyle pieniędzy ile Kulczyk i jest to powodem mojego cierpienia. Kapitalizm jest złem?

9 Ostatnio edytowany przez Abizer (2014-03-01 10:53:43)

Daria1968- Widać tak musiało być.

tykwer- przyczyn trzeba szukać znacznie wcześniej.

Niszczyć swą zdobycz ? kakij smysł?
Na czarne ? ?białe? mówić nada, bo to przemawia do Zapada; na knuty, kaźnie i tortury ?że to gumanne manikiury!
Nada ich przekonywać mudro, że wojna ? mir, że chlew to źródło, że okupacja ? wyzwolenie, a będą cieszyć się szalenie!
A kiedy z wolna, po troszeczku w tej dialektyce się wyćwiczą, to moją staną się zdobyczą.

10

"miał świadomość czym jest zło" + "Czym dla Was jest zło?" to w końcu co to jest to zło, bo wielu ludzi to inaczej rozumie.
np zastanawiam sie czym jest śmierć, bo dla osoby która traci bliskiego to się najgorszym złem wydaje, a ludzie pocieszają - tam ma lepiej się niż tu się męczyć, a osoby religijne że prawdopodobnie jest już w niebie. W sumie to przecież tu na świecie nie zawsze się męczymy i można odczuwać szczęście, a tam na drugiej stronie to też do piekła można trafić, albo inne np wtórne zesłanie na ziemię jak w reinkarnacji itp w zależności od wiary i światopoglądu... A osoba, która zostaje sama i traci kogoś kogo kocha to cały świat się wali i często twierdzi, że źle się stało i że jej samej ciężko i źle. Przepraszam za przykład, ale tak jakoś mnie na wspomnienia zebrało.

11

ZŁO
To, co jest niezgodne z zasadami moralności, niegodziwe. Słowem tym często określa się szkodliwe, wrogie lub zgubne w skutkach działanie.

Biblia tłumaczy, że zło miało swój początek. Ale to nie Bóg stworzył zło. Źródłem pochodzenia zła jest przeciwnik Boży, który pociągną za sobą ludzi. Bóg zapewnił ludziom doskonały start, ale oni woleli zlekceważyć Boskie wymagania i sami chcieli decydować o tym, co jest dobre, a co złe. 1 Jana 5:19: ?Cały świat podlega mocy niegodziwca?.
Ale tak nie będzie w nieskończoność.

12 Ostatnio edytowany przez Picea (2014-03-01 19:01:45)

nic nic

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018