Medycyna? poprawiam maturę ale rodzą się wątpliwości. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Medycyna? poprawiam maturę ale rodzą się wątpliwości.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Medycyna? poprawiam maturę ale rodzą się wątpliwości.

Postanowiłam tutaj napisać, poniewaz zdania moich znajomych i rodziny są podzielone.
Przez cale liceum marzyłam,o tym żeby dostać sie na medycynę. To byl mój życiowy cel. Niestety chemia sprawiała mi zawsze dość sporo problemu i jak mozna bylo sie spodziewać nie dostalam sie... Żeby nie marnować roku na siedzenie w domu poszłam na biologie. Jestem wlaśnie przed pierwszą sesją. Chodzę na drogie korki z chemii i biologii, w miedzyczasie zajecia pochłaniają dużo czasu a wiadomo, ze jak chce zostać na roku to musze sie tez uczyc na studia (dodam że pierwszy rok biologii to sama chemia lekko odstająca od tej maturalnej).. Nie jestem jakimś super geniuszem dlatego uczenie sie czegoś co mnie zupełnie nie kręci jest istną męczarnią. Staram sie na prawdę ale coraz częściej mam ochote rzucić to wszystko. W dodatku zaczęłam mieć ostatnio wątpliwości. Czy medycyna jest dla mnie? Czy sobie poradzę? Czy będę dobrym lekarzem? I czy w ogóle sie dostanę? Dodam ze mam dość słabą pamięć a ponoć medycyna to sama pamieciowka. Kiedyś myślałam powaznie o psychologii, ale mama wybiła mi to z głowy. Jednak powoli myśl o studiowaniu tego wraca do mnie i teraz jestem zupełnie skołowana. Caly czas to we mnie narasta a boje sie podjąć jakąś decyzje bo jej skutki będę odczuwać przez cale życie.
czy ktoś z was był już w podobnej sytuacji? Chciałabym wiedzieć co zrobilibyście na moim miejscu

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez iryd (2013-12-23 03:47:00)

Odp: Medycyna? poprawiam maturę ale rodzą się wątpliwości.

Nie wiem co bym zrobił na Twoim miejscu. Wiem, że nie chciałbym być w przyszłości Twoim pacjentem jeśli miałabyś czegoś zapomnieć w czasie operacji na mnie. Rozumiem ? Ty byś przy słabej pamięci szybko o pomyłce medycznej zapomniała ale ja z jej skutkami może męczyłbym się do końca życia. Ze słaba pamięcią nie pchał bym się na medycynę. Choć pewnie podobni Tobie skończyli ją i są lekarzami. Na studiach pamięć Ci się tak nie poprawi genialnie. Chyba, że studia to dla Ciebie taka samorealizacja, niekoniecznie zbieżna z interesem pacjentów. A czasy się zapowiadają, że lekarze za swoje pomyłki będą coraz bardzie pociągani do odpowiedzialności.

Idź do->Rozmowa o samotności z happy endem
Idź do->Szukam koleżanki z wyobraźnią z okolic W-wy
Jeśli uważasz, że to co piszę to dla mnie prawdy absolutne, to znaczy, że absolutnie mnie nie rozumiesz.

3

Zdaję sobie z tego sprawę. I to nie tak że znowu jestem aż takim sklerotykiem. Ciężko zapamiętuje mi sie teorie ale praktyke pamietam bardzo długo. Ale fakt nie chcialabym być złym lekarzem i nikogo na pewno nie chcialabym skrzywdzić.

4

A ja Ci radzę żebyś się nie zrażała. Marzyłaś o tym i teraz bardzo rozsądnie przygotowujesz się do tych studiów. Pamięć się z czasem wyrobi w razie potrzeby, zwłaszcza gdy będziesz się uczyć tego co lubisz. Dlatego już nie oglądaj się za siebie i idź na medycynę, bo nie ma to jak lekarz z powołania.
    Życzę Ci powodzenia, a jeśli trafię kiedyś do Twojego gabinetu to nie będę miał żadnych obaw, wręcz przeciwnie!

5

Ja bym się nie poddawała, a dalej walczyła o własne marzenia wink
Medycyna ? Psychologia ? Jak najbardziej tak wink
Ciekawe kierunki, choć dość ciężkie.

Najtrudniejszy jest dialog z samym sobą.

6

Ja uważam, że studiować się powinno to, co sprawia przyjemność. I tak na każdych studiach znajdą się prawdopodobnie przedmioty, które będą męką, nie trzeba sobie unieprzyjemniać całej reszty. No i zastanów się poważnie, DLACZEGO chcesz być lekarzem, skoro nie czujesz się mocna w "lekarskich" przedmiotach? Nie zamierzam Ci podcinać skrzydeł, bo o marzenia faktycznie warto walczyć, ale czasem warto się zastanowić ile w naszym marzeniu jest czystej fantazji o tym, jakby to było, gdyby, a w praktyce bywa kompletnie inaczej.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Medycyna? poprawiam maturę ale rodzą się wątpliwości.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021