"Po prostu, bądź sobą" - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » "Po prostu, bądź sobą"

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

1

Temat: "Po prostu, bądź sobą"

Witam was wspaniałe forumowiczki, to mój pierwszy temat i pewnie ostatni na tym forum. Temat zakładam nijako z ciekawości, aby się dowiedzieć, czy bycie sobą wystarczy, aby zdobyć kobietę, żeby mogła ona zdecydować "tak to ten" lub "nie to nie on". Wszystkie kobiety przeważnie właśnie to powtarzają "bądź sobą". To znaczy, że gdy będę sobą to wystarczy? Nie trzeba wychodzić z jakimiś propozycjami? Np do koleżanki z pracy którą mnie zna i której się podobam? Czy gdy facet jest sobą i się wam podoba to przejmujecie inicjatywę, czy czekacie, lub dajecie sygnały, żeby on wziął sprawy w swoje ręce? Jak to jest?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez rycerzowa (2013-12-02 17:45:21)

Odp: "Po prostu, bądź sobą"

co do bycia sobą ma to czy Ci zależy i się starasz? Jak masz dziewczynę w 4 literach i to dla Ciebie jest "bycie sobą" to powodzenia, ale tak to nie działa...

chodzi o to, że jeśli jesteś np. skąpy to na etapie zalotów nie udawaj rozrzutnego, proste

Das ist ein Akt in dem in Kürze ein Schäfchen den Wolf frisst

3 Ostatnio edytowany przez wien (2013-12-02 17:52:03)

Jest to dyskusyjne, że nie które kobiety nie będą zadowolone z faceta, jeśli ten nie będzie ich olewał, ale kto by taką chciał? Nie o to mi chodziło, tylko czy zachowywanie się tak jak zachowuje się na co dzień czy to wystarcza?

Dla ścisłości takie pytanie naszło mnie po kilku wypowiedziach kobiet i obejrzeniu tego wystąpienia http://www.youtube.com/watch?v=Z9BBszF7VxQ

4

Witaj Wien

A możesz to przetłumaczyć  co on mówił... pewnie się uśmiejesz że oto proszę,no cóż nie wszyscy umiemy język angielski.

5

wien napisał/a:

Jest to dyskusyjne, że nie które kobiety nie będą zadowolone z faceta, jeśli ten nie będzie ich olewał, ale kto by taką chciał?

o co Ci teraz chodziło?

Po prostu chodzi o to żeby nie udawać kogoś kim się nie jest. Ja to przynajmniej tak odbieram. Jeśli ona ma hobby a Ty udajesz, że Ciebie to kręci to raczej nie wypali.

6

Milionek, w skrócie facet mówi o tym, żeby na spotkaniu z dziewczyną (i w ogóle z kobietami) być szczerym i autentycznym sobą. W ten sposób faceci dają kobiecie wybór (wybór Hobsona), który kolokwialnie rzecz biorąc brzmi tak - bierzesz mnie takim jakim jestem, albo szukaj dalej. I chciałem wiedzieć, czy na tej podstawie kobieta już może dokonać faktycznie wyboru czy chce z tym facetem być, czy nie?

Rycerzowa, pisałaś coś o olewaniu kobiety przez faceta więc odpowiedziałem smile

7

wien napisał/a:

Nie trzeba wychodzić z jakimiś propozycjami?

No bo jak facet by miał mnie totalnie gdzieś, nie wychodził z propozycjami tylko dlatego że taki jest no to wybacz ale nic z tego...

8

Uważam, że bycie sobą to najlepszy sposób na zainteresowanie i znalezienie kogoś odpowiedniego dla nas. Po co Ci kobieta, która leci na kogoś, kogo tylko udajesz? czy nie lepiej już od razu pokazać jaki jesteś? Tak samo z kobietami, dlaczego mamy udawać, by zwrócić czyjąś uwagę?
Mi osobiście zależy na tym, by mój Mężczyzna pokochał MNIE, a nie jakiś twór kobiecych poradników typu 'jak go uwieść'.

Rycerzowa, jeśli facet miałby Cię totalnie gdzieś, to znaczy, że ma Cię gdzieś, nie ma co się oszukiwać smile prawdą jest, że jeśli mężczyzna jest zainteresowany kobietą, to nie bawi się w gierki typu 'poudaję niedostępnego, może na mnie zwróci uwagę' (przynajmniej ten dojrzalszy, nie mówimy tu o poziomie gimnazjum wink )

9

JA_skółka napisał/a:

'poudaję niedostępnego, może na mnie zwróci uwagę'

A jeśli jest introwertykiem? I nie udaje niedostępnego, tylko po prostu ma taki temperament?

10

JA_skółka napisał/a:

Rycerzowa, jeśli facet miałby Cię totalnie gdzieś, to znaczy, że ma Cię gdzieś, nie ma co się oszukiwać smile prawdą jest, że jeśli mężczyzna jest zainteresowany kobietą, to nie bawi się w gierki typu 'poudaję niedostępnego, może na mnie zwróci uwagę' (przynajmniej ten dojrzalszy, nie mówimy tu o poziomie gimnazjum wink )

No właśnie... więc Wien, po prostu Twoja osobowość może być odbierana jako brak zainteresowania. Wiem co mówię bo to przeżywam z moim. Z tym że na początku latał jak głupi, więc jeśli Ci się tak koleżanka z pracy nie podoba to lepiej nic na siłę, bo tylko dziewczynie serce złamiesz.

i zgadzam się z JA_skółka, bo szczerość to podstawa związku

11

Wiecie, miłość to tak na prawdę bezwarunkowa akceptacja drugiego człowieka takim jakim on jest, a szczerość w związku owszem jest ważna (o ile nie najważniejsza, bo wtedy rodzą się dwie kolejne wartości, zaufanie i szacunek - chociaż szacunek należy się każdemu od samego początku), ale także ważne jest bycie szczerym sam ze sobą. Skoro ja jestem introwertykiem to tego nie zmienię. Czyli wszystko sprowadza się do tego, czy ona będzie potrafiła zaakceptować mnie takiego jakim ja jestem.

12

jak będzie kochać to zrobi wszystko z miłości żeby zaakceptować Ciebie takiego jakim jesteś. Ale... w związku trzeba isć na kompromisy. Jeśli będziesz twardo stał przy swoim to odpuści i odejdzie

13

Wien dziękuję za tłumaczenie smile

Wiesz co do wyboru Faceta,Wybranka itd... Zależy to od tego,kogo powiedzmy byśmy sobie życzyły.Akurat dla mnie ważną jest szczerość,naturalność ...właśnie to "Być Sobą"
Aby poznać tego i takiego Faceta potrzeba czasu,choć i z tym różnie być może,ponieważ ludzie bywają ze sobą ponad 10 lat i więcej i dopiero po tym okresie okazuje się że ów kochany wybraniec ...........jest kłamcą itd . Ważne są rozmowy,dyskusje na różne tematy,a i sytuacje pokazują jak człowiek się zachowuje  w różnych momentach. Oczywiście  początki poznania to troszkę "skrzywiony obraz" a to ze względu na zauroczenie,pokazanie się z jak najlepszej strony.....no i nie widzimy wad.

14

wien napisał/a:

Milionek, w skrócie facet mówi o tym, żeby na spotkaniu z dziewczyną (i w ogóle z kobietami) być szczerym i autentycznym sobą. W ten sposób faceci dają kobiecie wybór (wybór Hobsona), który kolokwialnie rzecz biorąc brzmi tak - bierzesz mnie takim jakim jestem, albo szukaj dalej. I chciałem wiedzieć, czy na tej podstawie kobieta już może dokonać faktycznie wyboru czy chce z tym facetem być, czy nie?

Tak, może, jeśli oczywiście mówimy o świadomej kobiecie, która nie stawia sobie za zadanie zmieniania faceta, żeby pasował do jej ideału.

Osobiście biorę z całym dobrodziejstwem inwentarza, ale wcześniej, oczywiście skrupulatnie ten inwentarz przeglądam i się zastanawiam czy mi to pasuje. Tylko tego wszystkiego nie mylić z "jakiego mnie Panie Boże stworzyłeś, takiego mnie masz", ta postawa odtrąca.

Jeśli jesteś introwertykiem, to zainteresuje się Tobą kobieta o podobnym temperamencie, która nie będzie miała pretensji, że siedzisz całymi dniami w domu, a ona by ciągle gdzieś wychodziła i poznawała nowych ludzi. Jednak jak ktoś już wcześniej napisał, związek to sztuka kompromisów. Oczywiście nie "pomimo wszystko dla dobra związku", ale jednak kompromisów. Wszystko da się zgrać i wszystko ułożyć, ale obie strony muszą chcieć i się rozumieć, dlatego szczerość przede wszystkim, od pierwszych minut spotkania.

15

Dokładnie tak Rycerzowa! smile też nie rozumiem początkowego uganiania się za kobietą tylko po to, by potem chować głowę w piasek, namotać w serduchu i jednak odpuścić.

Wien, temperament, a bycie dla kogoś niedostępnym... dla mnie to dwie różne kwestie. Jeśli interesuje Cię kobieta, to zamykasz się, odcinasz od niej? nie szukasz kontaktu, ani okazji do pobycia chociaż obok niej?

Poza tym już nie przesadzajmy, introwertycy nie są skażonymi odludkami, tylko bardzo interesującymi ludźmi (według mnie). Tak, jak napisała Teo, najpewniej zainteresujesz kobietę z podobnym temperamentem, a uważam, że to jest droga do błogiego szczęścia, by właśnie temperamentem się dobrać smile

16

No a po co byś miał nie być sobą? Żeby się dziewczyna zakochała w wykreowanym wyobrażeniu na Twój temat, a potem rozczarowała? Przecież to się kupy nie trzyma.

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » "Po prostu, bądź sobą"

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018