ciąża i zwolnienie lekarskie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » ciąża i zwolnienie lekarskie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: ciąża i zwolnienie lekarskie

Zawsze byłam zwolenniczką poglądu, że ciąża nie choroba i póki można, lepiej chodzić do pracy, a tu dziś lekarz wystawił mi zwolnienie .Nie wiem jak wytrzymam tą bezczynność ,ile można sprzątać itp.
Ciekawi mnie jak to jest z Wami, do którego miesiąca chodziłyście do pracy ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: ciąża i zwolnienie lekarskie

Witaj!!!
mój synek ma półtora roku obecnie a na zwolnieniu lekarskim byłam od pierwszego miesiąca ciąży aż do porodu-należę do osób które żyją dość intensywnie i bardzo mnie przygnębił fakt że jestem zmuszona siedzieć w domu-faktycznie ile można sprzątać,kompletować ubranka i składać wyprawkę!!!!
Mnie spotkała dolegliwość kręgosłupa-już od pierwszego miesiąca nie mogłam chodzić swobodnie a później było tylko gorzej ale nauczyłam się za to wypoczywać-często gadałam z maluszkiem,koncentrowałam się głównie na swoim odmiennym stanie i powiem ci że po trzech-czterech miesiącach przestało mi przeszkadzać to że jestem sama w domu.Pozdrawiam!!!!!!!

3

Pierwszą ciążą na zwolnieniu byłam od 4 miesiąca i to tylko dlatego, że pracowałam w ośrodku dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Nasi podopieczni (niektórzy) często przebywali w szpitalu psychiatrycznym i zdarzały się zepchnięcia ze schodów czy pobicia. Kiedy brzuszek zaczął już być widoczny wtedy postanowiłam pójść na zwolnienie. Ja czułam się rewelacyjnie ale dzidzia i jej bezpieczeństwo przecież było najważniejsze.
Drugą ciążą, pracowałam już w szkole, i na zwolnienie poszłam dopiero w 9 miesiącu. Zaczęło się zatrucie ciążowe więc musiałam znacznie zwolnić tępo. Wszystko skończyło się dobrze a córcia urodziła się  w 41 tyg. A teraz jestem już 2 rok na wychowawczym i dostaję kręcioła smile

"Szczęście jest jak motyl. Ścigaj je, a umknie ci. Usiądź spokojnie, a spłynie na twoje barki."
                                                                                                                     -Anthony de Mello

4

Ja też siedzę w domu już 2,5 roku nie ma dnia żebym nie czepiała się domowników-a najbardziej mnie szlag trafia jak słyszę od starszej córki(16lat):mamo,wychodzę będę wieczorem,i od męża:kochanie idę do pracy-będę wieczorem-a ja co?.....zostaje sama z moją 16 miesięczną pociechą i dostaję również jak to określiłaś Magdo-kręcioła!!!!!pocieszam się tym że jeszcze 1,5 roku i mały pójdzie do przedszkola i powiedziałam już mężowi że jak wydrę do pracy to po 16 będę pracowała ze szczęścia.
Oczywiście po 2 godzinach już będę marzyła żeby wtulić się w te małe rączki mojego synka-ale dam radę chociaż na pół etatu na początek

5

ja pracowałam do 4 miesiaca potem wzielam l4 bo wstatwanie po 4 nad ranem dojazdy i praca na produkcji mikserow nie byla najlepsza dla dzidzi .tak zapytam kochane net kobietki jak sobie radzicie finansowo bedac na wychowawczym... ja glowe zachodze co zrobie od stycznia gdy skonczy sie macierzynski 450 zl to 1/3 tego co mam dzis... nie chce byc na utrzymaniu meza... on tez duzo nie zarabia...

6

ja poszłam na zwolnienie miesiąc po zajściu w ciąże, jak tylko się dowiedziałam o tym fakcie, ale to nie dlatego że chciałam tylko zakład pracy gdy się o tym dowiedział, (takie informacje szybko się roznoszą w dużych skupiskach ludzi!), powiedzial wprost że za dwa dni nie mam po co przychodzić do pracy, bo nikt mnie do niej nie dopuści, chodziło o prace w nocy, praca fizyczna także w kontakcie z różnymi niebezpiecznymi substancjami. Z jednej strony chciałam jeszcze pracować z 2 mieiące ale może to i lepiej że tak się stało, najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecko. I bez tego miałam problemy z ciążą ale wynikające już ze stanu zdrowia.
Także dziewczyny jeśli możecie to jak najbardziej idźcie na zwolnienie, mnie na początku też było trudno z nawałem wolnego czasu ale szybko sobie znalazłam zajęcie, wkońcu nadrobiłam wszystkie zaległości towarzyskie a resztę czasu spędziłam na lekarzach, szpitalach, badaniach, zakupach dla maluszka, itp Jeśli ktoś chce zajęcie sobie znajdzie smile

Co do środków do życia na urlopie wychowawczym to jest jakaś paranoja!!!!!! Polski rząd i polskie prawo pozostawia sobie dużo do życzenia............. mnie jest bardzo ciężko zwłaszcza że jestem samotną mamą, jestem na utrzymaniu rodziców i ich rent, a powrotu do pracy narazie nie widać bo nie mam z kim zostawić maluszka, mimo że skończył już rok..... sad

Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywistość.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » ciąża i zwolnienie lekarskie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018