Co pod choinkę dla teściow?? :/ Kiedy dla mnie nigdy nic:P - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Co pod choinkę dla teściow?? :/ Kiedy dla mnie nigdy nic:P

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 25 ]

Temat: Co pod choinkę dla teściow?? :/ Kiedy dla mnie nigdy nic:P

Hej.

Wybieramy się w tym roku do PL na święta Bożego Narodzenia.Oczywiście zaczęło się już rozmyślanie nad prezentami,w mojej rodzinie nigdy nie było z tym problemu,wszyscy zawsze mieli jakieś pomysły na fajne i niekoniecznie drogie prezenty.Tak jest też w tym roku. Ja już mam pomysły na upominki dla mojej rodzinki ( rodzice,siostra młodsza, siostra starsza z narzeczonym i babcia). Oni także mają już powybierane prezenty dla mnie i męża...rodzice mają dla nas podobno wspólny.
Ostatnio moja mama spotkała moją teściówkę w mieście i temat zszedł na prezenty. Podobno teściowa tez chce nam kupić coś wspólnego.
Nie mam zielonego pojęcia co, nie będę ukrywać,że z mężem wszystko mamy.Nie ma rzeczy,której byśmy potrzebowali.

No i tu pojawia się problem bo nie mam pojęcia co kupić dla teściów-oczywiście prezent od męża i ode mnie...nie ukrywam,że nie miałam zamiaru nic kupować, choćby z tego względu,że sama od nich nigdy nic nie dostałam.No ale nie chce czuć się głupio gdy oni NAGLE wyskoczą z prezentem dla nas a my nic...

Dwa lata temu mój mąż dostał...skarpetki i jakąś wodę po goleniu ( od całej rodzinki tj.rodzice i dwie siostry)  a ja nic nie dostałam:)  Za bardzo się tym nie przejęłam bo wtedy jeszcze nie byliśmy małżeństwem itp...Choć prezenty dla nich były też ode mnie,nie tylko od męża.Kupiliśmy dla każdego coś.
No i mój ( wtedy) narzeczony dostał prezenty od moich rodziców i sióstr-oczywiście nie były to nie wiadomo jakie prezenty bo nie o to w tym wszystkim chodzi prawda.Ale liczył się gest. Widzimy się dwa razy w roku,czasem raz,więc...na święta można się obdarować:)

W zeszłym roku nie dostaliśmy od teściów nic, nawet kartki z życzeniami. Od mojej rodzinki były prezenciki i my oczywiście odwdzięczyliśmy się tym samym.

I co tu teraz robić?
Kupić coś czy nie?? Jeśli tak, to co?? Pytałam siostry męża czy coś potrzebują rodzice-to napisała,że nie i że mamy nic nie  kupować.Że Ona też nic nie chce.
Jechać bez niczego? hmm

Dodam,że mieszkamy w Niemczech i niektóre osoby z rodzinki męża myślą,że jak ktoś przyjeżdża z DE to PREZEEEENTYYYYY TAKIE SĄ ŻE SZOK.

Kurde,niby nic ale weź tu wymyśl coś.
Czy powiedzieć mężowi żeby on się tym martwił?-chociaż to też nic dobrego,bo pewnie nic nie wymyśli a na koniec powie,że ja myślałam tylko o swojej rodzinie tongue

"Minuta, w której zaczynasz myśleć o tym jak inni Cię odbierają, jest minutą w której przestajesz być sobą... "-Meryl Streep.
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Emilia (2013-11-22 14:58:00)

Odp: Co pod choinkę dla teściow?? :/ Kiedy dla mnie nigdy nic:P

Tak, niektórzy myślą, że jak mieszka się w Niemczech, to się zarabia kokosy i pływa w luksusie. To ma związek z poprzednią epoką, kiedy w PL była głęboka komuna i dostawała się paczki z zagranicy z używanymi ciuchami, których tu nie było, nie mówiąc już o słodyczach i pomarańczach.

Ja bym się nie sugerowała tym, co mówi szwagierka - zawsze się tak mówi "nic mi nie kupujcie", a potem jak nic się nie dostanie to jest łyso big_smile.

Ja bym kupiła jakiś drobiazg, typu kilka czekolad, kawkę, jakąś małą flaszkę, bibelot typu dzwoneczek, bieżnik na stół z motywem Bożego Narodzenia, kubeczki na herbatę z reniferami, a do tego fajna rozgrzewająca herbatka. Zapakowałabym to do pudełka i dołączyła kartkę z napisem "Rodzice". Nic zobowiązującego, a będzie im na pewno miło.

To że kiedyś przyszła teściowa nie dała ci prezentu, to tylko jej manierach świadczy.

Jeśli nawet dostaniecie od teściów coś, co już macie, to zawsze możecie przekazać prezent dalej albo po prostu wystawić go na allegro.

Nie wiem jak ty, ale ja bardzo lubię wymyślać, co dać w prezencie i je dawać smile. Fajnie jest widzieć radość w oczach obdarowanego i samemu dostawać prezenty big_smile.

3

Emilia ja uwielbiam dawać prezenty! Dlatego już od kilku dni siedzę i wymyślam i zamawiam w necie jakieś oryginalne upominki.

Wiesz problem jest też taki,że mamy tu sporo znajomych i rodziny od strony męża... i zawsze ale to zawsze jak ktoś wybiera się do PL to mąż daje jakąś paczkę dla rodziców...własnie takie rzeczy typu,kawa,czekolady i inne słodycze... dając im też taką paczkę na święta będzie to dla nich na pewno " oklepane" o ile inaczej tego nie nazwą hmm

"Minuta, w której zaczynasz myśleć o tym jak inni Cię odbierają, jest minutą w której przestajesz być sobą... "-Meryl Streep.

4

Sandro, ja na Twoim miejscu, kupiłabym jakiś typowo świąteczny upominek. Jakąś ozdobę świąteczną. Są ładne świeczniki, takie na "tealighty". Są przeróżne, małe, duże. Będą miłym prezentem, niedrogim a i przydatnym. Wspomniany obrus, czy tez bieżnik na stół, to równie dobry pomysł.

"Mądrego widać, głupiego słychać."

5

Dużo teraz tych wszystkich świątecznych rzeczy itp.... ale chyba macie rację,wybiorę jakiś skromny upominek...skoro Oni wszystko mają.
Obrus zawsze się przyda smile

6

Hm... to może coś, czego w PL nie ma, a u was jest? Coś lokalnego, zależnie od landu, w którym mieszkasz. Od znajomych z południowej części Niemiec dostałam kiedyś pyszną ziołową nalewkę w kamionkowej butelce, dzwonek ceramiczny z flagą Bawarii, duże serce piernikowe ze śmiesznym napisem, trochę kiczowate, ale w sumie fajne smile, kryształowy wazonik i pudełeczko z huty kryształu, wodę kolońską 4777 (czy jakiś inny podobny nr), prawdziwy niepodrabiany Persil i Ajonę big_smile. A może jakieś kosmetyki dla teściowej? Takie, które w PL są dość drogie, np. Yves Rocher? Kurcze ja jakbym dostała 5 czekolad Ritter to bym się cieszyła, a twoja teściówka by pewnie kręciła nosem big_smile.

7

sandra9011 napisał/a:

Dużo teraz tych wszystkich świątecznych rzeczy itp.... ale chyba macie rację,wybiorę jakiś skromny upominek...skoro Oni wszystko mają.
Obrus zawsze się przyda smile

Hej Sandra smile

No jasne że coś przydatnego w domciu i nie ważne czy się podoba czy nie. Ja to bym z kawy i czekolady się cieszyła , a w sumie nigdy nie wymagałam czy też oczekiwałam prezentów.
Owszem lubię robić niespodziewajki,ale że czas nieciekawy i budżet się skurczył , dlatego też
powinni troszkę pogłówkować......  w sumie jak pracowałam jeszcze jako dekorator bombek
to malowałam bombeczki,talerzyki tak świątecznie.....dobrze że się podobało. tongue
Pomijajac  to każdy  człowiek coś tam potrafi i może własnoręcznie wykonać prezencik no nie?

Pozdrawiam smile

8

Milionek
Gdybym miała tyle cierpliwości i wyobraźni to bym pewnie robiła prezenty własnoręcznie tongue

Emilia
Właśnie wyciągnęłam z mojej mamy,że teściówka chce kupić zestaw obiadowy...grrr.... była u nas tydzień temu w odwiedziny i powiedziałam,że muszę kupić z 10 dużych talerzy...pewnie dlatego  wymyśliła taki prezent..a ja jutro miałam jechać do sklepu i kupić sobie,wypatrzone.
Nie chciałam całego zestawu tylko 10 tych dużych talerzy...mam multum małych tal. misek, talerzyków na ciasta,filiżanek itp.

Stwierdziłam,że dla młodszej szwagierki kupię kosmetyki jakieś,wiem nawet jakie chce,bo niedawno pytała czy są u nas takie.
A dla teściów to już niech się mąż martwi,najwyżej powiem,że to On miał coś wymyślić.

Emilia wiem,że niektórzy by się cieszyli nawet z tych czekolad...ale uwierz mi, nie oni.

9

Ja bym na Twoim miejscu symbolicznie, bo symbolicznie, ale coś kupiła. Nawet po prostu jakieś słodycze, czy kawę.. Ja miałam podobny problem ze swoimi teściami, bo to będą pierwsze wspólne święta po ślubie i wypada jakiś prezent jednak dać. My na szczęście mamy to już z głowy i mam nadzieję, że się teściom prezenty spodobają. Teściowa dostanie dzbanek filtrujący wodę Dafi z kompletem filtrów na 3 miesiące, a teść belgijską czekoladę i whisky. Prezent najlepiej dobierać po charakterze osoby.. Moja teściowa mieszka w kuchni tongue prowadzi zdrowy tryb życia i takie rzeczy jej się przydadzą, bo dużo gotuje i kupuje wodę w szklanych butelkach itd, a tak to może pić filtrowaną i sporo zaoszczędzi, bo woda w szklanych butelkach jest droższa, a teść lubi dobry alkohol i słodycze smile więc będzie myślę zachwycony.

10

Problem jest mniejszy jak teściowie mają jakieś ulubione zajęcia...typu gotowanie właśnie...gorzej jak jedno z nich nie robi i nie lubi kompletnie nic...

11

a ja bym nic nie kupowała, oni nic Ci wcześniej nie dawali, to ja bym im tez nic nie dała. Chodzi o zasady, nie o pazerność. A jakby wielce zdziwieni byli, ze jak to przecież w tym roku dostałaś prezent, co prawda wspólny z mężem, to bym odpowiedziała, że myślałam, ze u nich taka tradycje, ze nie dają sobie prezentów skoro mi wcześniej nie dawali i że nie chciałam odstawać od nowej rodziny. No, ale ja mam w nosie co o mnie mówią i myślą inni, poza tym jestem zwolenniczką zasady oko za oko.

Odrodziłam się na nowo, miałam duszę kryształową
Lecz znów, i znów i znów kolorów szukam

12 Ostatnio edytowany przez moniaCo (2013-11-26 15:53:18)

Nirvanka87 napisał/a:

............. jestem zwolenniczką zasady oko za oko.

fajnie to brzmi w kontekście świąt, które podobno sa symbolem miłości, pojednania przy wigilijnym stole big_smile

13

Balkonik i viagre! tongue

14

ostatni mam ten sam problem,zreszta jak co roku.Znalazłam jednak fajne miejsce gdzie można dokonac zakupów http://iprezenty.pl/dla-niego  jest tam dosknały wybór,jest sporo różnorakich kategorii,zarówno dla młodych jak i tych troche starszych.Ceny sa do przyjęcia,a produkty stylowe i wyrafinowane.

15

moniaCo napisał/a:
Nirvanka87 napisał/a:

fajnie to brzmi w kontekście świąt, które podobno sa symbolem miłości, pojednania przy wigilijnym stole big_smile

Nie mam zamiaru się pojednywać z kimś kto ma mnie w odwłoku.

16

Nirvanka87 napisał/a:
moniaCo napisał/a:
Nirvanka87 napisał/a:

To po co siadać z nimi do stołu wigilijnego? Też miej ich w odwłoku. Po co udawać?

17

no jak już bym musiała bo to męża rodzina i tak to nie miałabym z kim spędzić wigilii, a chciałabym z mężem to bym usiadła, ale byłabym tak samo miła jak oni dla mnie

18

moniaCo napisał/a:
Nirvanka87 napisał/a:

To po co siadać z nimi do stołu wigilijnego? Też miej ich w odwłoku. Po co udawać?

Dla partnera.
No, chyba, że on też ma ich w odwłoku, wtedy nie siadać.

http://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201308/1376775954_by_knowingnothing_600.jpg

19

Dokładnie, jak partner tez nie chce, to tylko cieszyć się można.

20

Zawsze sprawdzi się coś do czytania jak brak pomysłu na prezent.

21

Chyba jednak nic nie kupię... najpierw ze strony teściowej była mowa " wspólny prezent" a teraz słyszę tylko pytania kierowane do męża,co by chciał pod choinkę.

22

Niech maz sie tym martwi skoro tesciowa sie pyta co by chcial dostać, szok. Jakas nie mila ta tesciowa.

23

sandra9011 napisał/a:

Chyba jednak nic nie kupię... najpierw ze strony teściowej była mowa " wspólny prezent" a teraz słyszę tylko pytania kierowane do męża,co by chciał pod choinkę.

Kup może malutki drobiazg, coś co przydatne. Opakuj to w wielkie pudło, w srodku kolejne i kolejne. Osoba otwiera i otwiera a na końcu pilnik do paznokci smile

Raz się żyje, więc przestań patrzeć, na to co powiedzą inni tylko :
Rób to co uważasz za stosowne !

24

Heh Remi trafiłeś z tym pilniczkiem ;P

Posty [ 25 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Co pod choinkę dla teściow?? :/ Kiedy dla mnie nigdy nic:P

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018