Czy nie uważacie, że z tym ADHD to przesada? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Czy nie uważacie, że z tym ADHD to przesada?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 19 ]

Temat: Czy nie uważacie, że z tym ADHD to przesada?

witam, moja kasia ma już 4 lata i jest dzieckiem bardzo aktywnym i ruchliwym, wszędzie jej pełno, ma wiele zainteresowań, szybko się nudzi taki charakter sprawia że nie jest łatwo ja wychowywać ale to miłe wyzwanie i musze przyznać  że widać efekty wprowadzanie prostych jasnych zasad pozwala okiełznać chaos który kasia próbuje wokół siebie stworzyć a sport (chodzi na tańce) sprawia że wykorzystuje z pożytkiem dla siebie nadmiar energii. niektóre dzieci w przedszkolu nie są jednak tak dobrze wychowane: wczoraj Chłopic z grupy zaczął bic kasie i gryźć!!!!bo nie chciała mu dac zabawki!!!! na spotkaniu z rodzicami, matka chłopca powiedziała: ale on ma ADHD czasem jest troszke agresywny, należy go chwalić za małe rzeczy, to bardzo ważne wyobrażacie sobie??????czy to nie przesada z tym ADHD??? rozumiem, że to nie wymysł lekarzy ale za dużo zwykłych niegrzecznych zachowań za które dziecko powinno dostac karę tłumaczy się ADHD po przyjściu ze spotkania znalazłam dyskusje o tym zespole http://smyk.com/index.php?option=com_fo … p;Itemid=0
znacie dzieci z takim problemem? czy to da się odróżnić od zwykłego braku wychowania? ja nadal jestem oburzona, i uważam, że to przesada. chłopak, który pogryzł!!!!!! moja córkę nawet nie został ukarany, bo ma ADHD! co o tym sądzicie?czy to jest w ogóle choroba?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy nie uważacie, że z tym ADHD to przesada?

witaj, rozumiem twoje zdenerwowanie. uwazam jednak, ze nieco przesadzasz- ADHD to nie nowość, cierpi na to ponad 3% dzieci, niektore przypadki wymagają leczenia farmakologicznego? rodzice dzieci z ADHD mają naprawde trudne zadanie do wykonania, więc nie pastwmy sie nad nimi nadmiernie. z drugiej strony, nie wiem czy chłopak, ktory zaatakował kasie ma rzeczywiście ADHD potwierdzone przez lekarza, czy tylko jego mama sobie tak wymysliła- wtedy byłoby to paskudne.

3

Odp: Czy nie uważacie, że z tym ADHD to przesada?

ja uważam że jest to wymysł 21 wieku.. rodzicom jest łatwiej wmówić innym że ich dziecko jest chore niż przyznać że jest rozpuszczone!!! znam osobiście jedno dziecko które ma ADHD a dla mnie jest rozpuszczonym, chłopcem, któremu rodzice pozwalają na wszystko!!
pomyślcie o tym z perspektywy czasu-czy kiedyś dzieci miały ADHD? były po prostu łobuzami!! a co z dziećmi w gettach? czy któreś płakało, skakało wszystkim po głowach itd?nie!!!! może to brutalny przykład ale taka jest prawda i uważam że ta choroba to wymysł rodziców!

4

Odp: Czy nie uważacie, że z tym ADHD to przesada?

hej,uwazam ze ADHD nie jest usprawiedliwieniem dla zlego zachowania,  w dyskusji,która przytoczyłaś misiaka.84 mamy takich dzieci tlumacza ze wazne jest wprowadzenie zasad,czyli systemu nagrod i kar- to samo,co ty stosujeszwobec swojej energicznej kasi. Dlatego dziwne wydaje mi się ze ktos się w ogole zaslania ta choroba- tak samo ukarane powinno być dziecko zdrowe jak i chore.

5

Odp: Czy nie uważacie, że z tym ADHD to przesada?

Dziewczyny, troszeczkę to upraszczacie. Inicjatorka watku podjęła w swoim poście kilka problemów, nawet trochę nieświadomie. Może kilka spraw wyjaśnię...
1. Dziś rzeczywiście mamy więcej dzieci z ADHD. Powód: podobno chemia w jedzeniu. Naukowcy angielscy podejrzewali, a teraz stwierdzili, że u podłoża ADHD leżą przede wszystkim barwniki spożywcze, czyli to, co mamy w soczkach, kisielkach, budymiach, drzemikach, lizakach,....Przyznacie, że jemy ich wiecej niż przed laty? Dlatego trudno tu porównywać dzieci z tamtych czasów do naszych.

2. Mamy dziś dzieci ruchliwe, nadpobudliwe "zwyczajnie", głosne, wrzeszczące, mówiące do siebie krzykiem...ALE I W NASZYCH DOMACH TELEWIZORY GADAJĄ BEZ PRZERWY, SŁUCHACIE GŁOSNEJ MUZYKI, MÓWICIE DO PLECÓW SWOICH DZIECI, A NIE DO ICH TWARZY....sorry z cl!Żyjecie nerwowo, więc nerwowe sa Wasze dzieci. Takie dzieci przychodza do przedszkoli a potem szkół, te zachowania udzielaja się innym, potęgują....Jedno w domu takie, to kłopot - a kilkoro w grupie?? Masakra.

3. Każdy rodzic uważa, że jego dziecko jest naj.....inne beeee...W konflikcie zawsze wybiela sie własne, takie zreszta było i jest prawo rodziców. Zobacz, napisałaś "pobił, a ona TYLKO nie dała mu zabawki". A dlaczego nie dała??   Oczywiście jest róznica miedzy daniem zabawki a pobiciem, ale to my, dorośli rozumiemy. Dzieci nie bardzo zdaja sobie z tego sprawe. Dla dziecka w tym wieku złe jest to, co DLA NIEGO jest złe. Jacek jest zły, bo nie dał mi cukierka. Ja jestem dobra, bo zostawiłam cukierka dla siebie. Niestety, rodzice bardzo często rozumiuja w ten sam sposób. Maja tendencje do zapominania o wadach swoich dzieci, a juz w ogóle nie uważają, że popełnili jakis błędy w wychowaniu.

4. Oczywiscie nie ulega watpliwości, że dziecko z ADHD nie może bić!!! Ono nie jest zwolnione z rozpoznawania, co jest złe moralnie a co jest dobre! Dziecko z ADHD to nie dziecko niedorozwinięte umysłowo! Szkoda, że rodzice takiego dziecka tego nie wiedza. Powinno byc wychowywane pod tym względemnormalnie, z zachowaniem norm, bo takie dziecko podobnie jak inne powinno mieć umiejętnośc rozpoznawania z czasem zachowań niewłasciwych.

Podobno ADHD ma Owsiak - czy to człowiek źle rozpoznający, co dobre a co złe????

6

Odp: Czy nie uważacie, że z tym ADHD to przesada?

Jestem psychologiem dziecięcym i pracuję z dziećmi z ADHD.

ADHD wymysłem absolutnie nie jest - o tym, że jest to choroba wiedzą doskonale rodzice chorych dzieci. Diagnozy nie może jednak wystawić rodzic czy przedszkolanka, a objawy muszą utrzymywać się co najmniej kilka miesięcy, by można było mówić o problemie wartym wizyty u psychologa. Tak więc za każdym razem, gdy rodzic mówi "Moje dziecko ma ADHD", należy spytać, kto postawił taką diagnozę, ponieważ rzeczywiście nie zaprzeczam, że wielu wychowawców/rodziców/nauczycieli nadużywa tego terminu.

Do dziecka nadpobudliwego trudniej jest trafić z uwagami i pogadankami wychowawczymi między innymi dlatego, że dziecko takie nie potrafi utrzymać uwagi przez dłużej niż... Niekiedy pół minuty. I psycholodzy pracujący z takimi dziećmi uczą rodziców, jak konstruować krótkie komendy (np. "Żółta kredka z szufladki" zamiast "Idź do drugiego pokoju, otwórz szufladkę i przynieś żółtą kredkę").
Oczywiście nie zmienia to faktu, że dziecko nadpobudliwe również wymaga zasad, może nawet bardziej niż inne dzieci. I oczywiście, należy reagować na bicie czy gryzienie maluchów w przedszkolu, ponieważ ignorowanie problemu z pewnością go nie rozwiąże. Wiele przedszkoli nie współpracuje jednak z psychologiem, a już na pewno nie przy szkoleniu wychowawców, co skutkuje tym, że przedszkolanka często gęsto nie umie efektywnie zwrócić uwagi i na przyszłość przestaje reagować w ogóle.

7

Odp: Czy nie uważacie, że z tym ADHD to przesada?

A ja strasznie podziwiam rodziców z dziecmi ADHD..MAM sasiadke  co ma córeczkę 12lat jest w fazie dojrzewania córka...potrafi z obcy czlowiekiem isc gdzie kowlwiek(niestety jest pilnowana),chłopcy w jej wieku co powiedza toby wszystko zrobiła ,kiedys jak była mniejsza to pilnowałam ja 3 godzin i jak poszla do domu to byłam strasznie zmeczona ,nie usiedziala na miejscu ,ciage było jej nudno...i jak tylko zamknely sie drzwi za nia poleciałam na internet przeczytac o tej chorobie ..naprawde podziwam rodziców tych dzieci..to jest ciezkie by wychowac te dzieci na fajnych ludzi ..ale sie udaje jak widac po sławnych ludziach

8

Odp: Czy nie uważacie, że z tym ADHD to przesada?

Bolączką naszych czasów jest to, że wielu rodziców bez fachowej wiedzy, ale dla własnej wygody próbuje tłumaczyć zachowanie własnych dzieci. Rzeczywiście, aby stwierdzić ADHD, objawy (nie tylko agresywne zachowanie!) muszą utrzymywać się przynajmniej 6 miesięcy. Dziecko powinno być poddane badaniom i terapii, w którą włącza się rodziców i nauczycieli. I na pewno nawet po stwierdzeniu ADHD nie można takiemu dziecku na wszystko pozwalać, jak to niestety zdarza się słyszeć:"bo on ma ADHD".
Natomiast brak konsekwencji w wychowaniu, ostatnie cudo czyli tzw. wychowanie bezstresowe lol, prowadzą do tego, że coraz więcej jest dzieci niegrzecznych, aroganckich itd. to już inna bajka, jeszcze gorsza.

Odp: Czy nie uważacie, że z tym ADHD to przesada?

Kiedys ADHD nazywalo sie "Łobuz" wink smile

10

Odp: Czy nie uważacie, że z tym ADHD to przesada?

Mój synek ma zdiagnozowaną nadpobudliwość ale nie ma ADHD ponieważ bardzo dobrze się skupia na wszystkim co robi- tak mi powiedziała psycholog. Jest bardzo ruchliwy od urodzenia. Jezdzimy z nim do psychologa na zajęcia wyciszające i to daje pomyślne skutki. Nigdy go  nie rozpieszczałam ani tata tym bardziej tego nie robi. Ciężko jest wychować takie dziecko ponieważ każdy myśli ze jest rozpieszczony a to nie prawda!!!!!! Psycholog mówi mi że mam bardzo bystre dziecko bo sam w szybkom tempie rozwiązuje układanki i to trudne . Od małego wszystkie zabawki niszczył i nadal to robi a tłumaczenie i kary na nic się nie zdają bo on i tak nie pamięta tego że obiecywał  , to czego mu nie wolno .Wierzcie mi że moje życie nie jest zwyczajne bo codziennie muszę mu przypominać o zasadach jakie są a on nadal o nich zapomina . Potrafi przeprosić za brzydkie zachowanie a za chwilę robi to samo .

11 Ostatnio edytowany przez Kobieta (2009-08-08 17:55:48)

Odp: Czy nie uważacie, że z tym ADHD to przesada?

Moim zdaniem wg ludzi ADHD ma każdy rozpieszczony bachor, co obraża dzieci naprawdę chore na tą chorobę i ich rodziców. Zawsze głupie tłumaczenie, on już taki jest i takie inne bzdety. Tak szczerze mówiąc to jeśli słuchać rodziców zapatrzonych w swoje pociechy jak w obrazki to co 5 ma ADHD. Rodzice są w stanie wiele wymyśleć aby obronić kochanego syneczka przed karą, aby usprawiedliwić nawet najbardziej rażące zachowanie. Nie wydaje mi się aby ten chłopiec miał ADHD, to była zwykła agresja, może wyniósł ją z domu, może jest jedynakiem a w domu, skoro jedynak, skoro jedyne dziecko to ma wszystko co sobie zażyczy. Rodzice mu usługują i spełniają wszystkie zachcianki a tu trafiła się Kasia która nie ustąpiła i masz problem... Znam takich wiele przypadków, tylko jakoś żaden z nich nie pasuje mi do opisu tej choroby. Każdy teraz broni małego, a co z tą dziewczynką, niby głupia sytuacja ale później na przyszłość może się już bać podobnych sytuacji, może bardziej ulegać. Różne dzieci, różnie reagują. Jeśli faktycznie ma ADHD to przedszkolanki powinny być o tym powiadomione, pilnować i zwracać uwagę na wszystko co robi cały czas, a nie chce mi się wierzyć że tak było. Pamiętam ilekroć taki mały potwór się trafiał, jego rodzice lub nawet rodzice "poszkodowanych" dzieci wmawiały im on już taki jest, trzeba mu ustąpić, zrezygnuj z tego co chcesz bo on chce tego bardziej i takie tam bzdety.

12

Odp: Czy nie uważacie, że z tym ADHD to przesada?

Też mam dziecko w wieku 10 lat zADHD.Jestem już załamana.Chodzi mi o szkołę.Jeżdże z nim do poradni od 3 lat,kilka razy byłam też u psychiatry dziecięcego.Mam opinię,rozmawiam z nauczycielami i mam wrażenie,że ja opisuję im sytuację a oni i tak traktują mojego syna jak "niegrzecznego". Chociaż jest mily i bardzo uczynny.Jednak dla niego szkoła to nie nauka czy wykształcenie, ale spotkanie z kolegami i zabawa.W szkole najważniejsze są przerwy między lekcjami.Natomiast na zajęciach w klasie nie skupia się nie pisze,nie wykonuje wszystkich poleceń,nie zaznacza prac domowych,żeby niemusial uczyć się w domu.A ja co mam robić,już nie wiem!W opini pisze jedno a nauczyciel wymaga swoje,jak nie zaznaczy pracy domowej to jej nie odrobi bo skąd ja mam wiedzieć?A na drugi dzień przynosi uwagę.Muszę poświęcać mu dużo czasu.Wieczorami aż płakać się chce.Cieszę się,że znalazłam to forum.Uważam,że ADHD kiedyś też było ale nie było tak nagłośnione jak teraz.Teraz nie wolno dziecku dac klapsa,bo...A ja pamiętam jak nauczyciele za moich czasów mieli kijka i ... i nie było takiego nieposłuszeństwa w klasie jak jest obecnie.

13

Odp: Czy nie uważacie, że z tym ADHD to przesada?

Gosiu, ogromnie Ci współczuję. Pracuję na co dzień z rodzicami dzieci chorych na ADHD i wiem, jak wygląda Wasze życie, nikomu tego nie życzę. To normalne, że czujesz się załamana, ale nie ustępuj - zwłaszcza w szkole. Nauczyciel powinien być świadomy, jak pracować z nadpobudliwymi dziećmi, taką samą świadomość powinien mieć i przekazywać szkolny pedagog oraz dyrekcja - domagaj się ich kompetencji!

14 Ostatnio edytowany przez harmony11 (2009-09-11 12:40:35)

Odp: Czy nie uważacie, że z tym ADHD to przesada?

ADHD nie jest wymysłem i istnieje. To, że kiedyś termin nie istniał nie oznacza, że to wymysł. Równie dobrze można powiedzieć, że depresja to lenistwo... Uważam natomiast, że niesłusznie tamto dziecko nie zostało ukarane. Jedno to jest choroba, a drugie to wpajanie jakiegoś systemu wartości. Jeśli chłopczyk był zły to mógł się wyżyć np. na jakiejś zabawce, a nie na koleżance. I tego jego mama powinna go nauczyć (albo sama albo za wskazówkami i z pomocą specjalisty). No i nade wszystko powinna przeprosic. Choroba to nie usprawiedliwienie, to zobowiązanie do tego by coś z nią zrobić. Dziecko samo sobie z tym nie poradzi.

15

Odp: Czy nie uważacie, że z tym ADHD to przesada?

Niedawno po raz pierwszy zetknęłam się z tym schorzeniem "osobiście".Jechałam z córką pociągiem nad morze.Przed nami 10-godzinna podróż.Oprócz nas w przedziale matka z dwoma synami.Jeden z nich cierpiał na ADHD.Jego zachowanie było naprawdę męczące.Cały czas zaczepiał brata,bił go,skakał,biegał,nawet kanapki nie zjadł w spokoju tylko uporczywie walił nogą w siedzenie w tym czasie.Kręcił się niemiłosiernie,naprawdę "dał w kość".Jednak przy tym wszystkim był niesamowicie inteligentny,łatwo nawiązywał kontakt.Był niezwykle pomocny...powiem szczerze,że mnie zauroczył w jakiś sposób.Mama jego ma naprawdę nie lada zadanie w wychowywaniu bowiem musi mieć "oczy dookoła głowy".Nadmiar energii u dziecka może uprzykrzyć życie ,bądźmy jednak wyrozumiali...to naprawdę ciężka choroba.

16

Odp: Czy nie uważacie, że z tym ADHD to przesada?

To naprawdę nie jest łatwe wychować małego ADHD-owca na lepszego człowieka , ja mam właśnie taki problem . Mój synek ma tę chorobę i niestety muszę jakoś sobie z tym radzić . Adrianek został zdiagnozowany u psychiatry i to nie jest tak jak niektórzy myślą że nie ma dla niego kary czy też wolno mu wszystko , ma postawione zasady , dostaje nagrody ale tylko za coś dobrego a kary ma za złe zachowanie . Jest co prawda nadzwyczaj inteligentny ale jego zaburzenia są czasem męczące , dlatego będzie musiał brać leki na uspokojenie dopiero gdy zacznie chodzić do szkoły .

17

Odp: Czy nie uważacie, że z tym ADHD to przesada?

mam pytanie do mam dzieci z ADHD,czy masze dzieci,glownie chodzi mi o te mniejsze ,potrafia usiedziec spokojnie podczas dluzszego ogladania bajek?czy udaje im sie skupic uwage na tym ,,zadaniu ,,dluzej?

18

Odp: Czy nie uważacie, że z tym ADHD to przesada?

Mój synek akurat potrafi się skupić na oglądaniu bajek ale tylko na nie więcej jak 5 minut bo on ciągle coś robi i strasznie szybko nudzi mu się jedna zabawa więc muszę mu coś wymyślać żeby się nie nudził bo inaczej zaczyna wariować - męczy pieska albo kotka . Jeżeli chodzi o skupienie na dłużej to jeszcze nigdy mu się to nie udało .

Posty [ 19 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Czy nie uważacie, że z tym ADHD to przesada?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024