terminy w ogłoszeniach rekrutacyjnych na wesoło:) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » terminy w ogłoszeniach rekrutacyjnych na wesoło:)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

1 Ostatnio edytowany przez avo1239 (2013-09-17 19:39:27)

Temat: terminy w ogłoszeniach rekrutacyjnych na wesoło:)

ściągnięte z innego forum:)Praktyczny słownik terminów używanych podczas rekrutacji:

->międzynarodowe środowisko pracy ? oddziały lub partnerzy w wielu krajach, różnice stref czasowych, a zwłaszcza kulturowych. Ujawniają się m.in. zaszłości historyczne oraz konflikty narodowościowe i rasowe. Mówiąc krótko: ogólny burdel. Dotyczy to zwłaszcza firm francuskich i włoskich.

->młode, dynamiczne środowisko pracy ? banda butnych gówniarzy bez doświadczenia, pod przywództwem największego sk...syna, smagana menedżerskim batem.

->kreatywność ? umiejętność tworzenia czegoś z niczego. W wolnym tłumaczeniu oznacza to samo co "praca pełna wyzwań".
praca pełna wyzwań ? brak narzędzi do pracy, brak informacji, presja czasu i wyników, nieustanne wizytacje różnych bossów, do których oczywiście trzeba się przygotować tracąc cenny czas na bezproduktywne mielenie w miejscu i tworzenie raportów (vide: "raportowanie").

->raportowanie ? tworzenie i dystrybucja zestawień mających udowodnić pewną z góry ustaloną tezę. "Z góry" oznacza osobę do której raportujesz, czyli twojego szefa. Przyniesione w zębach przez pieski dane zostają poddane dalszej obróbce i służą szefowi do sporządzenia raportu z jego pracy. Gdy posiada asystenta, często się nim wyręcza (bez niego zresztą też - podwładnymi). Jak głosi Reguła Biurokracji Achesona: "Raport ma służyć nie poinformowaniu czytelnika, lecz ochronie autora." Jeśli szef nie jest szefem wszystkich szefów, to występuje w podwójnej roli: z jednej strony jako przełożony, z drugiej - jako piesek dostarczający dane swojemu przełożonemu. Iteracja może mieć licznik większy niż 2 i często posiada.

->atrakcyjne wynagrodzenie ? płaca w okolicach przeciętnej (a często poniżej parametrów danego stanowiska).

->wynagrodzenie uzależnione od wyników ? pensja podstawowa nie wystarczy na jednorazowe zakupy, resztę dostaniesz jeśli wypracujesz wyśrubowane normy.

->wymagane prawo jazdy ? niebezpieczna, szybka i brawurowa jazda jest konieczna jeśli pracownik chce spróbować osiągnąć wymagane normy.

->wymagany własny samochód ? jak z prawem jazdy, dodatkowo trzeba go będzie za własne pieniądze kupić, utrzymywać i naprawiać, opłacić zarówno różnego rodzaju podatki i akcyzy, jak również opłaty za parkowanie, przejazd autostradami, itd. Oczywiście na zwrot kosztów amortyzacji (utrata wartości danego przedmiotu z czasem) nie masz co liczyć. Dostaniesz jedynie na paliwo, a i to policzone, jakbyś jeździł na wodę.

->możliwość realizacji ambitnych wyzwań zawodowych ? oznacza po prostu zapier...ol

->udział w realizacji ambitnych planów firmy ? zapier...ol za friko (niepłatne nadgodziny)

->doskonała/biegła znajomość angielskiego ? na tyle, abyś raz na ruski rok umiał się dogadać w j. angielskim, byle nie lepszym od szefa! Dokumenty aplikacyjne należy wysłać po angielsku (bo tak) oraz po polsku (bo pani w kadrach nie umie przeczytać wersji angielskiej, a szef jedynie kaleczy). Używanie Ponglish (?polish-english? w tej firmie należy do dobrego tonu.

->atrakcyjne szkolenia ? oznacza przyuczenie do pracy na danym stanowisku. Najczęściej musisz nauczyć się sam, dobrze jeśli dostaniesz do tego materiały (w "międzynarodowych" firmach często tzw. e-szkolenia), o jakichkolwiek certyfikatach zapomnij.

->elastyczna forma zatrudnienia ? stawianie się w robocie w ciągu 2 godzin od telefonu, który należy odbierać o każdej porze dnia i nocy. Umowa skonstruowana w ten sposób, że nawet PIP rozłoży ręce. Może również oznaczać samozatrudnienie (vide: "gotowość do założenia własnej firmy")

->gotowość do założenia własnej firmy ? pośrednio to samo, co samozatrudnienie, dodatkowo w każdej chwili mogą ci podziękować, gdyż współpraca nie odbywa się na podstawie kodeksu pracy, a na zasadzie rozliczenia pomiędzy twoją jednoosobową firmą, a firmą pracodawcy. A co najważniejsze, ZUS musisz płacić sam.

->zaplecze socjalne ? ciasna kanciapa z automatem do kawy. Luksusem jest wyposażenie jej w czajnik i mikrofalę ? nazywana jest wówczas dumnie "kuchnią". O wiórach za firmowe pieniądze (zwanych żartobliwie "kawą") lub stołówce można powiedziec "zbytek łaski".

->lokalizacja firmy: miasto ? tzn. w odległości niekiedy 20km od granic podanego miasta.

->zarządzanie ? zależnie od stanowiska. Jeśli dotyczy kierowniczego, oznacza stosowanie całej gamy chwytów poniżej pasa w celu zapobieżenia buntowi na pokładzie oraz zatrzymania ucieczki pracowników. Jeśli dotyczy stanowiska samodzielnego, oznacza nie tylko odwalanie brudnej roboty, ale również własnoręczne planowanie jej wykonania oraz raportowanie wyników czyli kręcenie bicza na samego siebie.

->samodzielne stanowisko ? jesteś na samym dole piramidy. Wszyscy cię kopią, ale ty kopać nie masz kogo .

->odporność na stres ? umiejętność stwierdzenia z uśmiechem, że pada, gdy przełożony splunie ci w twarz i zażąda podziękowania w trybie natychmiastowym oraz raportu na ten temat "Na wczoraj!"

->praca zespołowa ? marnotrawienie połowy czasu na przekonywanie ludzi, że są w błędzie. Koniecznie musi to być poparte dodatkową stratą czasu na pisanie stosownych raportów/notatek z każdej bezsensownej nasiadówy.

->menedżerskie wsparcie ? klepanie po ramieniu przez menedżera jako zachęta do odwalania brudnej roboty. Słowo "klepanie" oznacza np. mówienie "Masz moje wsparcie".

->dla najlepszych możliwość kontynuowania zatrudnienia po odbyciu stażu ? największym frajerom staż będzie przedłużany przez następne 2 lata w okresach miesięcznych, a najchętniej w nieskończoność. Oczywiście na umowę zlecenie lub podobną, która nie daje pracownikowi żadnych praw. Sprytni, niepokorni i nie dający się w ten sposób wykorzystać zostaną zwolnieni tak szybko, jak to tylko będzie możliwe

->minimalne doświadczenie ? poszukiwany frajer ze specjalistyczną wiedzą, doświadczeniem praktycznym i kompetencjami, któremu zaoferuje się wynagrodzenie minimalne na danym stanowisku

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: terminy w ogłoszeniach rekrutacyjnych na wesoło:)

Świetne. I jakże prawdziwe....
Dodam na razie jedno (może więcej mi się przypomni smile )

-skontaktujemy się z Panią - dobra idź już, już dość czasu zmarnowaliśmy, następni czekają

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » terminy w ogłoszeniach rekrutacyjnych na wesoło:)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2024