Jak odzyskać dziewczyne? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Jak odzyskać dziewczyne?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 33 ]

Temat: Jak odzyskać dziewczyne?

Witam, wiem że jest tutaj parę innych podobnych tematów ale każdy przypadek jest inny i chciałbym prosić o każdą pomoc. Z góry dziękuje wszystkim za poświęcony czas.
Jakiś czas temu rozstałem się z dziewczyną po ponad 3 latach bycia razem. Rozstałem to może za dużo powiedziane, poprostu uznaliśmy że zrobimy sobie przerwe. Problem w tym, że ta przerwa trwała troche zbyt długo, jakieś 4 miesiące. Przez ten czas wymieniliśmy kilka telefonów jakiś sms i nic więcej. Ostatnio jak się odezwała dowiedziałem się, że znalazła jakiegoś dobrego kolege, który pomógł jej przetrwać ten trudny czas, gdy powiedziała mi o niej momentalnie zrozumiałem, że ona jest dla mnie najważniejsza i cała ta przerwa była błędem. Postanowiłem, że zrobie wszystko żeby wrócić do niej, napisałem jej list w którym przeprosiłem za wszystko i obiecałem poprawe. Ona po otrzymaniu listu powiedziała, że musi się z tym przespać. Następnego dnia nie wytrzymałem i zalałem ją wiadomościami w stylu ?błagam, wróc do mnie?, ?tak bardzo mi na tobie zależy? i takie tam. Wiem że to był błąd takie żebranie o uczucie. Ona powiedziała, że odezwie się za pare dni. Ja przez ten czas zgodnie z jej życzeniem, żebym jej nie męczył tyloma wiadomościami nie odzywałem się. W poniedziałek napisała mi, że przemyślała sprawę i chce się ze mną przyjaźnić. Ja wtedy zadzwoniłem do niej, i powiedziałem że zrozumiałem że to co zrobiłem było bez sensu. Ze jednym listem i paroma wiadomościami nie naprawie tego c zepsułem i wiem, że nie da się zrobić tak, że zapomnimy o tych 4 miesiącach i jak nigdy nic wrócimy do siebie. Ona przyznała, że moje życzenie by już, teraz, nagle wróciła do mnie jest bez sensu. Ze co ja sobie myślałem w pare dni próbując naprawić to co było zepsute przez tyle czasu. W pewnym momencie zaczęła krzyczeć, że gdzie ja się tyle czasu podziewałem, że czemu się wcześniej nie odzywałem, że nie mam pojęcia co ona przez ten czas przechodziła.  W czasie tej rozmowy spytałem czy jest z tym kolegą ona powiedziała że nie ja spytałem czy chciałaby być ona stwierdziła ?może i bym chciała albo powiem inaczej? chciałam dopóki ty się nie odezwałeś?. Generalnie ta rozmowa stanęła na niczym. Potem napisałem jej tylko smsa, że zrozumiałem wszystko, że wiem gdzie popełniłem błąd, że wiem że straconego czasu nie da się naprawić raz dwa, że nie chce na nią naciskać ale zapewniłem ją że chce odbudować jej zaufanie i jeśli pozwoli to zaczniemy wszystko od nowa. Ona od tego poniedziałku się nie odzywa bo nie ma kasy na koncie (albo przynajmniej tym się tłumaczy).
Moje pytanie co robic? Chce jej dać pare dni, powiedzmy do niedzieli na zebranie myśli i odezwać się do niej z życzliwością. Spytać co słychać, jak samopoczucie i takie tam. Ale nie wiem czy to dobry pomysł. Może lepiej poczekać az ona się odezwie? Tylko jak jej pokazać, że przemyślałem wszystko i że chce odbudować zaufanie nie odzywając się? Jeszcze pomyśli że chce znowu zerwać kontakt.
Z góry dziękuje za wszystkie rady.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak odzyskać dziewczyne?

Klasyczny przypadek psa ogrodnika. Nie wróżę sukcesu, ale raczej tej dziewczynie, bo Tobie może się udać.

pozdrawiam,
Tom
"Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej", Henry Ford
Dla zdradzonych/porzuconych kobiet: http://www.youtube.com/watch?v=8JTPJsxw7uY i http://www.youtube.com/watch?v=OiK2Cs1Ww-E

3

A co dokładnie masz na myśli?
Nie ukrywam, że liczę na wypowiedź którejś z dziewczyn jak to z waszej strony wygląda

4

Z mojej strony to wygląda tak, że nienawidzę cichych dni, problemy, kłótnie, jakie się pojawiają chcę rozwiązywać jeszcze "przed zachodem słońca". Nie znoszę kwestii niedopowiedzianych, bo mnie zwyczajnie męczą. Ze swoim partnerem zerwałam po 3 latach, skrzywdził mnie, okłamał w ważnych kwestiach, na końcu wyznał, że wie, że kocha, ale nie dojrzał do tego i nie jest gotowy do stałego związku. Zgodnie z zasadą "jeśli kogoś kochasz, puść go wolno..." oddałam mu tą jakże cenną dla niego wolność. Jednakże żyłam nadzieją, że wtedy zrozumie co do mnie czuje. Byłabym skłonna mu to wybaczyć, byłabym skłonna spróbować raz jeszcze. Ale nie czekam z utęsknieniem na jego odzew. Uważam, że jest to doskonała okazja i dla mnie, aby odżyć, ponieważ przyznaję, że uzależniłam się od niego.
Moim zdaniem daj jej czas, niech zobaczy jak to jest żyć bez Ciebie, kiedy już nie ma Cię na każde zawołanie. Niech się przekona, czy życie bez Ciebie jest dla niej lepsze, niż trwanie z Tobą. Odczekaj trochę aż doładuje to konto i da znać. Jeśli nie da znać napisz jakiegoś zwykłego smsa bez uśmieszków, buziaczków, błagań...tylko zwykłe "co u ciebie? jak się dziś czujesz" jak podłapie, umów się na spotkanie i wyjaśnij wszystko podczas rozmowy.

5

Bardzo Ci dziękuje za odpowiedź, dużo ona dla mnie znaczy

JA_skółka napisał/a:

Moim zdaniem daj jej czas, niech zobaczy jak to jest żyć bez Ciebie, kiedy już nie ma Cię na każde zawołanie. Niech się przekona, czy życie bez Ciebie jest dla niej lepsze, niż trwanie z Tobą. Odczekaj trochę aż doładuje to konto i da znać. Jeśli nie da znać napisz jakiegoś zwykłego smsa bez uśmieszków, buziaczków, błagań...tylko zwykłe "co u ciebie? jak się dziś czujesz" jak podłapie, umów się na spotkanie i wyjaśnij wszystko podczas rozmowy.

Właśnie taki mam zamiar, żadnych błagań próśb, nalegań tylko zwykłe zainteresowanie nią ale to za parę dni najwyżej.
Myślę tylko o jednej rzeczy:

JA_skółka napisał/a:

Niech się przekona, czy życie bez Ciebie jest dla niej lepsze, niż trwanie z Tobą.

Ona już wie jak to jest bo przecież nie mieliśmy kontaktu i jeśli teraz dalej nie będe się kontaktował to czy nie uzna że tamten układ mi bardziej odpowiadał?
Jeszcze zastanawia mnie jak odebrać jej stwierdzenie że możemy sie tylko przyjaźnić. Bo jak zadzwoniłem i powiedziałem, że rozumiem że tak sie nie da zapomnieć odrazu to przyznała, że chciała z nim być do czasu aż odezwałem się ja.

6

Jestes zalosny. Przez 4 miesiace nie czules, ze ja kochasz a w momencie jak dowiedziales sie o jakims typie nagle jak grom z jasnego nieba zdales sobie sprawe, ze ja kochasz? Zwykly pies ogrodnika - klasyczny przyklad. Nie trawie takich ludzi jak ty. Jedna Ci moge powiedziec, nie bedzie ani z Toba ani z nim.

7

Powiem Ci szczerze, że też się zastanawiałem nad tym czy nie wystąpił u mnie syndrom psa-ogrodnika. Ale stwierdzam że nie, gdyby tak było nie szukałbym pomocy u psychologa, nie zakładałbym tematów na forum, nie czytał książek nt psychiki i emocji, spałbym normalnie w nocy i normalnie jadł a nie do końca tak jest. Być może wczesniej jej nie doceniałem, ona jest moją pierwszą dziewczyną i musiałem dostac kopa w d... żeby to do mnie dotarło

8

Pies ogrodnika to stan ducha, którego CELEM jest odebranie komuś czegoś czego sam naprawdę nie potrzebujesz (nawet jeśli teraz tak czujesz). Z kolei psycholog, forum, książki itp. to NARZĘDZIA do osiągnięcia postawionego celu.

pozdrawiam,
Tom
"Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej", Henry Ford
Dla zdradzonych/porzuconych kobiet: http://www.youtube.com/watch?v=8JTPJsxw7uY i http://www.youtube.com/watch?v=OiK2Cs1Ww-E

9

Być może z zewnątrz to tak wygląda. Ale przez ten ostatni czas zajrzałem wgłąb siebie i wiem co czuje. I napewno nie powiedziałbym, że Ona jest osobą której "sam naprawde nie potrzebuje"

10

Aaa wglab siebie... Skoro byla twoja pierwsza to nie daje ci spokoju to, ze jakis innych facet moze "zajrzec wglab" twojej eks.

11

Niestety ale wydaje mi się, podobnie jak większości, że wystąpił u Ciebie syndrom psa-ogrodnika.

A wiesz co jest najgorsze, że najprawdopodobniej nieziemsko jej namieszałeś teraz w głowie. Współczuje jej. Pewnie się teraz zastanawia, którego z Was wybrać, czy jak wybierze Ciebie to za parę tygodni znów nie będziesz chciał przerwy, czy naprawdę zrozumiałeś że ją kochasz, czy najzwyczajniej w świecie jesteś zazdrosny i przejdzie Ci jak tylko  "wygrasz". Czy w ogóle sens "wchodzić drugi raz do tej samej rzeki" i czy przypadkiem ten kolega nie będzie dla niej lepszy. Nie ma co, ma dziewucha teraz o czym myśleć.

12

troublemaker napisał/a:

czy jak wybierze Ciebie to za parę tygodni znów nie będziesz chciał przerwy, czy naprawdę zrozumiałeś że ją kochasz, czy najzwyczajniej w świecie jesteś zazdrosny i przejdzie Ci jak tylko  "wygrasz". Czy w ogóle sens "wchodzić drugi raz do tej samej rzeki" i czy przypadkiem ten kolega nie będzie dla niej lepszy. Nie ma co, ma dziewucha teraz o czym myśleć.

Dokładnie troublemaker, dlatego napisałem, że nie wróżę sukcesów, ale tej właśnie dziewczynie. Miejmy nadzieję, że jest rozsądna i byle czym się nie da omotać.

pozdrawiam,
Tom

13

Jesli już 3 kolejna osoba pisze, że wystąpił syndrom psa-ogrodnika to faktycznie może macie racje. Oceniając tak z zewnątrz tak to może dla was wyglądać. Zapewne słusznie, ale ja się z tym zgodzić nie mogę. Ten sydnrom występuje gdy się kogoś straci a my tak naprawdę nigdy sie w pełni nie rozstaliśmy. Nie padły słowa to już koniec, nic z tego nie będzie. Nie było żadnych kłótni ani awantur. Dlatego nie uważam żeby miał tu wystąpic syndrom psa ogrodnika.
Zdaje sobie sprawe, że kompletnie namieszałem jej w głowie. Zresztą sama mi o tym powiedziała, ale jeśli istnieje szansa odbudowania tego co było to ja z tej szansy skorzystam

14 Ostatnio edytowany przez troublemaker (2013-09-11 14:06:02)

Słuchaj a nie wpadło Ci do głowy, że jak usłyszałeś o koledze to poczułeś, że ją tracisz? że zamyka ci się furtka, którą do tej pory miałeś w zanadrzu? Dodatkowo przypominam, że ona miała plan być z tym chłopakiem i ci o tym powiedziała.

Nie musisz się z kimś kłócić, żeby czuć że tego kogoś tracisz.

Amarant a ile masz lat?

i uważaj bo może CI się wydawać, że jest szansa...i możesz zrobić coś, co zaprzepaści jej szansę.

15 Ostatnio edytowany przez amarant276 (2013-09-11 14:24:37)

troublemaker napisał/a:

Słuchaj a nie wpadło Ci do głowy, że jak usłyszałeś o koledze to poczułeś, że ją tracisz? że zamyka ci się furtka, którą do tej pory miałeś w zanadrzu?

Tak, coś w tym jest. Być może ja wcale nie czułem wtedy, że ją straciłem. ze to jest taka separacja a nie rozstanie. I gdy usłyszałem o nim to poczułem że ja trace

troublemaker napisał/a:

i uważaj bo może CI się wydawać, że jest szansa...i możesz zrobić coś, co zaprzepaści jej szansę.

Co masz na myśli mowiąc że mogę zrobić coś co zaprzepaszcze szanse? Mam w miare okreslony plan i chce się go trzymać, nie wiem czy jest dobry dlatego proszę o rade i ocene na tym forum
Mam 23 lata, tyle samo co Ona

16

Chodziło mi o to, że jeśli rzeczywiście włączył Ci się pies-ogrodnika i za wszelką cenę będziesz próbował ją odzyskać to prawdopodobnie Ci się uda. Z tym, że jak już ją odzyskasz to pewnie wasz związek jakoś długo nie potrwa.  Tym samym niszczysz jej szansę na nowy, udany związek z tym kolegą.

Uważam, że powinieneś bardzo mocno się zastanowić czego naprawdę chcesz. Bo chyba nie chcesz jej zrobić krzywdy co?

17

Rozmawiałem na ten temat z naszymi znajomymi a także koleżanką z liceum i wiem czego chcę. Ostatnia rzecz jaką bym chciał to zrobić jej krzywdę. Nie wiem czy mój sposób jest dobry ale narazie innego nie widzę. Wiem, że musze jej dac dojść do siebie, dać jej ze spokojem to wszystko przemyśleć i następnie pokazać, że nadal mi zależy, że nic innego się nie liczy

18

ahh nie no to jak koleżanka i znajomi Ci powiedzieli czego chcesz to ja już nie mam słów.

Mam nadzieję, że rzeczywiście jest tak jak Ci się wydaje.

Życzę powodzenia. Jej.

19

Hej, chyba się nie zrozumieliśmy. Znajomi wcale mi nie powiedzieli czego chcę, sam to rozumiem. Rozmawiałem z nimi na ten temat bo potrzebowałem pomocy i spojrzenia innych osób. Te osoby znają i mnie i Ją jeszcze sprzed czasu jak byliśmy razem. Wiedzą jak nam się układało i jak wyglądał nasz związek. Wiedzą jak się obydwaj zachowywaliśy i gdzie popełnialiśmy błędy. Dlatego uznałem, że warto zasięgnąć ich opinii i przemyśleń. Opinii ale nie rady czy decyzji.  Na tej podstawie wiem czego chcę a jest to powrót do dziewczyny

20

Panna ma innego, Ty się jej znudziłeś i nic nie zepsułeś. Chciała Cię rzucić wcześniej po prostu wykorzystała okazję żeby móc zwalić winę na Ciebie. Panna zachowała się jak ostatnia suka a to znaczy ze ma Cię gdzieś, nie odzyskasz, nie odbudujesz, nie naprawisz.

21

Cześć. Widzę że się zreflektowałeś w porę i chcesz odzyskać jej uczucia. Ona Cie teraz zwodzi, ale musisz być cierpliwy. Idź do jakieś pracy i pracuj z myślą, że kupisz jej coś za te pieniądze, po prostu może takim widocznym gestem ją odzyskasz i wkupisz się znów w jej łaski. W każdym razie zachwiałeś jej zaufanie i ona się zwyczajnie boi, że znów wpadniecie w rutynę itd. Bardzo Cie podziwiam, że szukasz tutaj rady, bo kobiety rozumieją jedna drugą...Pozdrawiam

Nie wegetujmy - żyjmy !

22

czasymira napisał/a:

Cześć. Widzę że się zreflektowałeś w porę i chcesz odzyskać jej uczucia. Ona Cie teraz zwodzi, ale musisz być cierpliwy. Idź do jakieś pracy i pracuj z myślą, że kupisz jej coś za te pieniądze, po prostu może takim widocznym gestem ją odzyskasz i wkupisz się znów w jej łaski. W każdym razie zachwiałeś jej zaufanie i ona się zwyczajnie boi, że znów wpadniecie w rutynę itd. Bardzo Cie podziwiam, że szukasz tutaj rady, bo kobiety rozumieją jedna drugą...Pozdrawiam

Robisz sobie jaja, prawda?

23

Ej sorry ale co Wy w ogóle za pierdoły piszecie co?

czasymira ogłupiałaś? To trzeba kupę forsy wydać, żeby wkupić się w czyjeś łaski? Niezłe podejście. Powiało materializmem.

Seydlitz wybacz, ale według mnie Ty też chyba nie wczytałeś się uważnie. Zrobili sobie przerwę. Podczas tej długiej przerwy chłopak totalnie dziewczynę olewa, potem gdy dowiaduje się, że ta ma kolegę w magiczny sposób uświadamia sobie, że szalenie ją kocha. Nazywanie tej dziewczyny s*&ą to chyba jakieś nieporozumienie.

24

Nie wiem nie czytaliście nigdy o romantycznej miłości itd. Seydlitz  nie robie sobie jaj , no bo i po co.....Ktoś tam powiedział że On ma syndrom ogrodnika, nie wiem kim jest ten chłopak i co on tam przeskrobał itd.....ale uświadomił sobie, że kocha tę dziewczynę itd..chce ją odzyskać....Męczy się z tym , chce naszej pomocy...Ogólnie ten świat jest dziwny, wiem o tym , bo sama też się miotam, ale poznałam też smak miłości szczerej , prawdziwej, bynajmniej tak mi się tak wydawało, i cały czas tez chce do niej wrócić...ale już nie jest tak samo, bo wracałam, mój facet przygasł, nie mogę go wrócić do żywych.....nie chce już 2 lata pracować....no i wszystko szlak trafił...nie stara się..jakby tak , jak bohater tego posta, chciał mnie odzyskać to serce by urosło z dumy i w ogóle, ale on nie ma tyle odwagi, żeby tutaj rozwlekać , wywlekać swoje żale, bo faceci maja inną psyche i niby za to je kochamy. Powstało tony książek, tony czasopism o miłości..można o niej gadać i pisać bez końca, ale życie składa się z prozaicznych tematów, typu: zarobienie na chleb, zerwanie owoców, robienie przetworów na zimę, prania, sprzątania, układanie, przekładania, spania i po prostu tak jest. Pozdrawiam.

Nie wegetujmy - żyjmy !

25

Czasymira dzięki za odpowiedź. Chciałbym, żeby Ona miała takie podejście jak Ty. Żeby serce urosło jej z dumy widząc jak się staram. Tylko nie bardzo wiem jak to zrobić. Może masz jakiś pomysł w jaki sposób pokazać jej, że zrozumiałem że popełniłem błąd, że chce odbudować zaufanie i że chce zacząć nasz związek od nowa. Wiem, że czasu nie cofnę, chociaż bardzo bym chciał

26

Dałam Ci rade ale zostałam obśmiana przez resztę. Daj jej podarek, prezent, tudzież skarb. Jak to zobaczy przypomni sobie o Tobie. Jak Cie nie stać idź do pracy, jak nie chcesz iść do pracy, nie masz sił, podaruj jej coś symbolicznego, coś od Ciebie, obrazek, laurkę.

Nie wegetujmy - żyjmy !

27

Spotkaliśmy się w tym tygodniu i pogadaliśmy szczerze. Stanęło na tym, że ona nie umie podjąć żadnej decyzji i narazie musi mi wystarczyć że się kolegujemy, spotykamy itp i zobaczymy co z tego wyjdzie dalej. Jak nie wyjdzie to każde pójdzie własną drogą i tyle. I teraz moje pytanie jest takie; zgadzać się na taki układ? Czy odciąć się od niej, żeby pokazać co straciła i żeby zatęskniła. Bo nie wiem czy nie będe się męczył w takim układzie
PS Czasymira nie ukrywam, że chcaiłbym żebyś ty również się tu wypowiedziała:D

28

Ja na twoim miejscu przestałabym się odzywać. Może zrozumie co straciła i sama będzie cię prosić o to, żebyś do niej wrócił smile

29

Cześć. Napisałam do amaranta prywatnie a odpisała mi natalka..W sumie to nie wiem kto stworzył ten post ? i czy amarantowi naprawde zależy już na tej dziewczynie?

Nie wegetujmy - żyjmy !

30

Hej, to dziwna sprawa, ja żadnej prywatnej wiadomości nie dostałem. A jeśli chodzi o tą dziewczynę to wciąż mi tak samo zależy, bez żadnych zmian. Jak możesz czasymira to napisz w tym temacie

31 Ostatnio edytowany przez amarant276 (2013-09-28 09:51:21)

edit,proszę o usuniecie

32 Ostatnio edytowany przez czasymira (2013-11-13 20:53:07)

Amarant mi się wydaję że Ona szuka jakiegoś natchnienia do pracy, a co się z tym wiąże, to zmiany...Być może ona nie wie, o jakie zmiany jej chodzi, ale ja ze swojego doświadczenia, szukałam jakby kopa do nowej pracy, do nowego zajęcia i twoja rola w tym wszystkim jest taka, żeby jej w tym pomóc, wspierać ją i dodawać sił....klasyczny przypadek to...np. ciąża kobiety, zmiana mieszkania, pracy, szkoły itd., czasami też choroba...przeprowadzka..różne takie rzeczy..np. znam przypadki, że dziewczyna rozstała się z facetem, bo ten nie akceptował jej rodziny i wyjechał do pracy za granice, czyli jak Ona twierdzi - zostawił ją...Z tego co Ty piszesz to mam wrażenie, że Ona szuka jakiegoś odpowiedzialnego gościa, a Ciebie traktuje jak kolegę, jak tak odczuwam..mogę się mylić...może też być tak, że np. zaimponowała jej jakaś koleżanka, która bierze udział w jakimś programie, czy projekcie i Ona by też tak by chciała....takie fantazje przychodzą mi do głowy...

Nie wegetujmy - żyjmy !

Posty [ 33 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Jak odzyskać dziewczyne?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018