Filologia słowiańska czy inny kierunek? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Filologia słowiańska czy inny kierunek?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2013-09-05 09:20:59)

Temat: Filologia słowiańska czy inny kierunek?

W tym roku zdałam maturę. Dostałam się na FILOLOGIĘ SŁOWIAŃSKĄ (język rosyjski z ukraińskim). Mieszkam w Lublinie, co jest ważne, blisko stąd od wschodniej granicy, jest tutaj troche firm, które prowadza interesy z Ukrainą lub Rosją. Ale przewaznie są to firmy transportowe. A to mnie kompletnie nie interesuje. W moim miescie znajduje sie takze generalny Konsulat Ukrainy, ale zeby dostac tu prace... musi byc cholernie ciezko, prawda?

Tak naparwde to inetresuje sie zyciem kulturalnym i sztuka. Mam jeszcze szanse zmienic kierunek, zastanawiam się nad tymi trzema:
1) dziennikarstwo i komunikacja społeczna
2) historia sztuki
3) teksty kultury i animacja sieci (NOWY KIERUNEK, JEDYNY W POLSCE) animacjasieci.pl/przedmioty

prosze o pomoc... na co mam sie zdecydowac? czy zostac przy tej filologii?

Zmieniłam tytuł na bardziej konkretny. Mod. Anemonne

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Filologia słowiańska czy inny kierunek?
krzykaczka napisał/a:

W moim miescie znajduje sie takze generalny Konsulat Ukrainy, ale zeby dostac tu prace... musi byc cholernie ciezko, prawda?

Jakby tak patrzeć pod tym kątem, to wszędzie ciężko się dostać. Nie można poddawać się na starcie. W trakcie studiów możesz zakręcić się wokół tego tematu, zobaczyć jak się tam dostać, jakie wymogi itd.

krzykaczka napisał/a:

1) dziennikarstwo i komunikacja społeczna

interesuje cię to? Nie pasuje do pozostałych zainteresowań wink

krzykaczka napisał/a:

2) historia sztuki

powinno się studiować to, co nam się podoba, jednak zastanawiałaś się co mogłabyś robić po takim kierunku?

krzykaczka napisał/a:

3) teksty kultury i animacja sieci (NOWY KIERUNEK, JEDYNY W POLSCE)

wydaje się ciekawy, nawet nie potrafię sobie wyobrazić na czym polega smile

Reasumując - ja wybrałabym filologię słowiańską z tego wszystkiego smile

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

3

Ja też filologię.

4

Ja również pozostałabym przy filologii. Dobrej pracy nie będziesz mieć zagwarantowanej w zasadzie po żadnym z tych kierunków (a już na pewno nie dobrze płatnej), za to po filologii przynajmniej będziesz nieźle znała język, który może okazać się w przyszłości przydatny. Żeby być dziennikarzem nie trzeba skończyć studiów, z kolei po historii sztuki, z tego co wiem, dość trudno znaleźć ot tak pracę w zawodzie.

5 Ostatnio edytowany przez Catwoman (2013-09-05 09:41:11)

Filologia bardzo często jest jakoś ukierunkowana, tak, że staje się językiem stosowanym, np. - w Public Relations, w zarządzaniu firmą itd. I jeśli jest to filologia czyli język np. rosyjski w Transporcie to jest dużo.

Poza tym... droga krzykaczko patrząc na to, jakie jest bezrobocie wśród humanistów, to jeszcze największe szanse masz dostać pracę po filologii, o kulturze zapomnij - na pewno cudowny kierunek, sama jestem humanistką, lubię wszystko, co związane ze sztuką, z tworzeniem - ale po tym po prostu pracy nie znajdziesz co zaowocuje tym, że po prostu skończysz z miotłą w ręku. Jak dobrze pójdzie.
Nie myśl o tym, co brzmi atrakcyjnie, co TERAZ wydaje Ci się fajne bo 3-5 lat miną bardzo szybko i po tym czasie staniesz z dyplomem w ręku wśród masy swoich rówieśników również poszukujących pracy i...... musisz mieć coś do zaoferowania, by wybrano właśnie Ciebie, a nie kilkaset innych osób.

ps. Tak, Anemonne po historii sztuki pracę znaleźć trudniej niż cholernie trudno. Zwykle na cały rok, pracę znajduje 1-2 osoby a i tak muszą być naprawdę dobre, czymś się wyjątkowym wykazać. Info z pierwszej ręki.

6

Catwoman napisał/a:

po historii sztuki pracę znaleźć trudniej niż cholernie trudno. Zwykle na cały rok, pracę znajduje 1-2 osoby a i tak muszą być naprawdę dobre, czymś się wyjątkowym wykazać. Info z pierwszej ręki.

I na takim kierunku trzeba się na prawdę dużo uczyć, żeby kończąc studia mieć wiedzę. Bo jeśli już ktoś znajdzie pracę w zawodzie, to jako specjalista z tej wiedzy. Po administracji idąc do urzędu człowiek się uczy wypełniać te papierki itd, po innych kierunkach coś innego, a po historii sztuki trzeba po prostu to wszystko wiedzieć. I wtedy jest szansa na pracę.

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Filologia słowiańska czy inny kierunek?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021