Czy szef może "ściągnąć" Cię z urlopu ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Czy szef może "ściągnąć" Cię z urlopu ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

1 Ostatnio edytowany przez KGB (2013-06-29 08:26:59)

Temat: Czy szef może "ściągnąć" Cię z urlopu ?

Czy zdarzyła wam się taka sytuacja, że podczas urlopu zadzwonił szef i wezwał do pracy ? Czy taka sytuacja jest zgodna z prawem ? Przeanalizujmy:

Szef może odwołać z urlopu pracownika na mocy art 167 KP
Art. 167. § 1.  Pracodawca może odwołać pracownika z urlopu tylko wówczas, gdy jego obecności w zakładzie wymagają okoliczności nieprzewidziane w chwili rozpoczynania urlopu.

§ 2.  Pracodawca jest obowiązany pokryć koszty poniesione przez pracownika w bezpośrednim związku z odwołaniem go z urlopu"

Pracodawca może również wezwać pracownika do firmy wówczas, gdy jego obecność jest niezbędna .


Jak to wygląda w praktyce ? Czy odbieracie telefony służbowe na urlopie ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy szef może "ściągnąć" Cię z urlopu ?

To jest tak: połową twojego urlopu dysponuje szef, może ci go również nie dać z jakiegoś powodu, a już na pewno nie w czasie, kiedy ty byś chciał/a go mieć.

Mój mąż odbiera tel. z pracy na urlopie jako że jest odpowiedzialny za różne sprawy i decyzje.
Z urlopu go nigdy nie ściągnięto, ale w weekend tak.

3

Odp: Czy szef może "ściągnąć" Cię z urlopu ?

Managerka mnie nigdy nie sciaga z urlopu, ani nikogo innego. Jak jest malo ludzi do pracy to sobie jakos radzimy. Tym bardziej jak ktos gdzies wyjezdza to telefon sluzbowy wylacza i po sprawie smile

4 Ostatnio edytowany przez caro0119 (2013-06-30 18:15:45)

Odp: Czy szef może "ściągnąć" Cię z urlopu ?

Nie mam telefonu służbowego a na urlop ze sobą swojego "nie zabieram".... big_smile

5

Odp: Czy szef może "ściągnąć" Cię z urlopu ?

Prawnie oczywiście może, ale jak pracownik się uprze to i na urlopie może wziąć L4. Po za tym jakoś nie ogarniam sytuacji, kiedy to bym miała wrócić z egzotycznych wakacji w puszczy amazońskiej BO SZEF ZADZWONIŁ big_smile. A z reszta, nie dodzwoniłby się smile.

6 Ostatnio edytowany przez LeeBee (2013-07-01 12:29:16)

Odp: Czy szef może "ściągnąć" Cię z urlopu ?

Jak najbardziej taka sytuacja jest zgodna z prawem. Pracodawca ma prawo ściągnąć pracownika z urlopu, ale tylko i wyłącznie w sytuacji (że tak powiem) podbramkowej...



Catwoman napisał/a:

To jest tak: połową twojego urlopu dysponuje szef, może ci go również nie dać z jakiegoś powodu, a już na pewno nie w czasie, kiedy ty byś chciał/a go mieć.

Potocznie tak się mówi, bo pracownik musi mieć przynajmniej 14 dni nieprzerwalnego odpoczynku. Ale zgodnie z prawem: cały urlop należy do pracownika i jest udzielany na wniosek pracownika. Pracodawca może zmusić pracownika do urlopu tak na prawdę tylko w jednej sytuacji: W czasie biegnącego wypowiedzenia.

Oczywiście urlop jest zatwierdzany przez pracodawcę, ale nie może dość do sytuacji, że pracodawca przychodzi i mówi, że od poniedziałku masz np. 5 dni urlopu.

7

Odp: Czy szef może "ściągnąć" Cię z urlopu ?

W wielu firmach niejako "zmusza" się pracownika do urlopu np. gdy święto powiedzmy Boże Ciało wypada w czwartek, firma planuje być zamknięta również w piątek, to pracownik musi wziąć urlop na ów piątek.

8

Odp: Czy szef może "ściągnąć" Cię z urlopu ?
Catwoman napisał/a:

W wielu firmach niejako "zmusza" się pracownika do urlopu np. gdy święto powiedzmy Boże Ciało wypada w czwartek, firma planuje być zamknięta również w piątek, to pracownik musi wziąć urlop na ów piątek.

Jasne, że tak. Nawet u mnie tak było. Jak pracownicy mający placówki w terenie nie mogli odpracowywać np. takiego piątku(który u nas był odgórnie dniem wolnym), w sobotę, bo ich pomieszczenie znajdowało się w jakimś urzędzie, to byli zmuszani do brania na tą sobotę urlop. Z czasem na szczęście od tego odeszli.

Oczywiście mimo tego, że pracownicy są przymuszani do brania urlopu, to i tak muszą wypisać kartę urlopową jakoby sami prosili o dzień urlopu.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Czy szef może "ściągnąć" Cię z urlopu ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024