Co znaczy kochać i być kochanym? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Co znaczy kochać i być kochanym?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: Co znaczy kochać i być kochanym?

Podobno to najbardziej proste i najpiękniejsze uczucie, jakiego doświadcza człowiek. Niesie za sobą poczucie bezpieczeństwa, akceptacji. Człowiek potrafi odczuwać obecność drugiego człowieka, jego ciepło, czułe słowa. To takie bardzo wzniosłe, dodające skrzydeł, sprawiające, że życie staje się fascynujące, coś czego nie da się zastąpić niczym innym. Zostawia ślad w sercu i sprawia, że chcemy, aby trwało to wiecznie.

Jak rozumiecie słowo kochać? Zapraszam do dyskusji. smile

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko...
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Co znaczy kochać i być kochanym?

Hmm lepiej tego ująć nie mogłaś smile Dokładnie jest to proste do zrobienia ale i zmienia cale życie, świat zaczyna być ciekawy i czuje sie to ze chce się żyć, bo ma się dla kogo i, ze ta druga osoba kocha tez. To jest coś niesamowitego i najwspanialszego na świecie smile

GG: 10258963 smile
matkow38@gmail.com smile

3

Dla mnie szczera, prawdziwa miłość oznacza bezinteresowne ofiarowywanie siebie drugiemu człowiekowi. Jeśli się kogoś naprawdę kocha, to jego dobro stawia się ponad własne, a przy tym odczuwa się radość z samego faktu dbania o tę drugą osobę i sprawiania jej przyjemności. Za kochaną osobą tęsknimy, cieszymy się na jej widok, dobrze i w pełni swobodnie czujemy się w jej towarzystwie, akceptujemy ją, szanujemy, często gości w naszych myślach - jeśli równocześnie jesteśmy kochani, to wszystko działa oczywiście na zasadzie wzajemności.

Szczera i głęboka miłość uskrzydla, nigdy nie krzywdzi, nie doprowadza do łez, zmienia wszystko - w tym nasze nastawienie do życia, a nawet podnosi poczucie własnej wartości. Człowiek, który kocha i jest kochany czuje się potrzebny. Chętnie wraca do domu, bo wie, że czeka w nim ktoś, dla kogo jest po prostu ważny.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

4

Kochać to znaczy być dobrym. Wybierać dobro. Podejmować dobre decyzje, czyli takie, które służą dobru.

Kochać JĄ/JEGO - oznacza być dobrym dla NIEJ/NIEGO. Wybierać dobro dla NIEJ/NIEGO. Podejmować dobre decyzje dla NIEJ/NIEGO, czyli takie które służą JEJ/JEGO dobru.

Niby takie proste, ale tylko niby.
Na co dzień miłość do NIEJ/JEGO wymaga od nas poświęcenia i walki z własnym, zawsze egoistycznym JA.
No i oczywiście umiejętności logicznego myślenia !!!
O tym ostatnim w ogóle się nie mówi a w/g mnie ma kolosalne znaczenie smile

Co znaczy być kochanym ?
Nad tym się nie zastanawiałem ale uważam, że chodzi o poczucie, że nie jest się już tym kimś co wcześniej. Ten okres gdy byłem samotny wydaje się jakiś odległy, niewyraźny, za mgłą.
Teraz rosną mi skrzydła, nie mam czasu i okazji zastanawiać się nad sensem egzystencji. Mam dla kogo żyć. Czuję się potrzebny. Moja codzienna praca i wysiłek czemuś służy. Dzielę się wszystkim z kimś bliskim.
Ktos na mnie czeka, ktoś mnie podtrzymuje i mówi że jestem niezastąpiony. Jak przesadzę, to się dowiem, na bank smile
Jestem spokojny duchem, śpię spokojnie. No i co dwie głowy to nie jedna !
Po prostu czuję, że ktoś czuwa nad tym CO DLA MNIE JEST DOBRE.
Tak z grubsza,
pozdrawiam !

Kiedy Bóg cię nie wysłuchuje, to jedynie dlatego, że chce ci dać coś o wiele wspanialszego niż to, o co prosisz.

5

Czy miłość do drugiego człowieka odwzajemniana jest najpiękniejszym uczuciem? No nie wiem...

Made the wrong move, every wrong night
With the wrong tune
Played till it sounded right, yeah

Według niektórych miłość to postawa.
Jest wiele rodzajów miłości, o której teraz dyskutujemy? ;>

'You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo be free be free
Surrender your ego be free be free to yourself'

7

Chyba chodzi o romantyczną miłość do człowieka?
A nie np  moją miłość do mojej pracy tongue

Made the wrong move, every wrong night
With the wrong tune
Played till it sounded right, yeah

8

Miłość jest wtedy, kiedy szczęście osoby kochanej jest naszym szczęściem, a jej problemy bolą nas tak samo jak tę osobę. Przynajmniej ja tak rozpoznaję... to już po tej fazie, kiedy motylki w brzuchu nie latają.

Lepiej kochać i przegrać, niż nie kochać nigdy. Prawdziwa miłość daje wolność. Seks bez miłości jest łatwiejszy niż miłość  bez seksu. To dlatego że mnie kochasz tak wiele ode mnie chcesz? 

9

Oczywiście jest wiele rodzajów miłości. Chociażby miłośc między kobietą i mężczyzną, czy miłośc matki do dziecka.
I nie zawsze jest ona odwzajemniona.
Ktoś kto kocha, oczekuje tego samego od drugiego człowieka. Tyle ile dajemy z siebie,tyle samo oczekujemy w zamian.
To jest na zasadzie równości.

"Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą, nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma."

Uważam, że wszystkim o wiele lepiej by się żyło, gdyby ludzie dawali z siebie to uczucie. Bo tak jak napisał facet39, kochac to znaczy byc dobrym.

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko...

10

Tak jak ktoś wcześniej słusznie zauważył- ja sobie też tak myślę, że kochać powinno się każdego= powinno się być dobrym dla każdego. Ja wiem, że to fajnie, ładnie wygląda jak się to pisze, a ciężko wykonać, no ale trzeba się starać. Miłość to podstawa. Podstawa wszystkiego. Każdego oddechu, każdego kroku. Nadaje sens. I chęć życia. A kochać kogoś to z tym kimś być. Tak o, po prostu- we wszystkim i wszędzie. Oczywiście- nie osaczać i zniewalać Go, dawać Mu wolność, ale być do Jego dyspozycji. I nie, że dawać się wykorzystywać czy coś. Bo jak ten Ktoś też kocha to też nie osacza i nie zniewala, ale jest.

smile

Kochać, hmm... to znaczy bezinteresownie pomagać drugiej osobie.. być zawsze obok niej.. Bo to miłość sprawia, że człowiek chce żyć.. nie ma nic piękniejszego... Miłość uskrzydla.. Nadaje barw.. Lecz też wymaga poświeceń.. Nieraz trzeba z czegoś zrezygnować, żeby druga osoba była szczęśliwa.. Przyjaźń, wierność, zaufanie, uczciwość.. i jeszcze wiele innych równie ważnych cech potrzeba w związku.. Gdy wszystko się wali.. Nie chce się już żyć.. to właśnie ta druga osoba.. Ta najbliższa.. wyciąga do Ciebie rękę.. Bez najmniejszego zastanowienia tę rękę jej podajesz i później robisz to samo.. Próbujesz tej drugiej osobie pomóc odbić się od dna.. Moim zdaniem ten kto kocha szczerze i jest kochany jest najszczęśliwszy.. a kochać, dla niektórych znaczy ŻYĆ.
Nie jestem pewna czy jest dobrze❤

12

co oznacza kochanie

kochanie

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Co znaczy kochać i być kochanym?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018