Niedoczynność tarczycy - czy to normalne? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Niedoczynność tarczycy - czy to normalne?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Niedoczynność tarczycy - czy to normalne?

Hej
Niedawno zrobiłam badania TSH wynik był podwyższony czyli 6,5. Udałam się do endokrynologa, który zapisał mi tabletki Euthyrox 25 przez pierwszy tydzień, a potem Euthyrox 50. Jako że jest to pierwszy tydzień to jestem obecnie na tej mniejszej dawce. Problem w tym, że przed zdiagnozowaniem tej choroby nie miałam praktycznie żadnych objawów (może oprócz tego że zauważyłam większe wypadanie włosów - ale to przecież może być z wielu przyczyn), leniwa zawsze byłam więc na to nawet nie zwracam uwagi i nie traktuje tego jako objaw Miałam robione USG tarczycy - nie mam żadnych guzków. Biorę te tabletki od 3 dni i dopiero teraz dopadły mnie objawy niedoczynności, czyli zmęczenie, senność i lekki ból głowy. Czy to normalne na początku?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Niedoczynność tarczycy - czy to normalne?

Być może dzieje się tak, bo zaczęłaś brać tabletki. Ja tak miałam raz, gdy zwiększyłam dawkę... jeśli nie przejdzie, a jak zaczniesz brać 75, bo będzie jeszcze gorzej, to może bierz 25 (50 przełamać na pół). No i oczywiście powiedz o tym endokrynologowi...

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

3

Ja też mam niedoczynność i żadnych objawów nie mam do teraz  ;p  No...przynajmniej żadnych nie widzę.
Być może jest tak, że dowiedziałaś się o tej chorobie i gdzieś podświadomie sobie to wmówiłaś i objawy się pojawiły. Nie martw się i nie myśl o tym:)

4

Ja również mam niedoczynność tarczycy i moim zdaniem Ącka ma rację - zaczęłaś zagłębiać się w temat i więcej objawów zauważać. Moim zdaniem za krótko brałaś leki, aby one mogły w znaczącym stopniu wpłynąć na Twój organizm. Daj znać jak jest teraz u Ciebie:)
U mnie objawy zaczęły ustępować dopiero po ok 2 m-ch. Przez pierwsze 2 tygodnie brałam Letrox25, a później (ok 3 m-cy) 50. W tym 3 m-cu bardzo bolały mnie stopy (ledwo chodziłam) i oczy - co jak się okazało było sygnałem, że TSH wzrosło i trzeba było dawkę zwiększyć do 100. W tej chwili jest całkiem dobrze (biorę dawkę 100 na przemian z 125):). Minusem jest to, że nabawiłam się w międzyczasie zespołu suchego oka - skutek uboczny.

5

od jakiego górnego poziomu tsh zalecane są leki ?

6

Hormony tarczycy przyjmowane w tabletkach mogą przy rozpoczęciu kuracji wywołać różne objawy, bo organiz nagle otrzymuje zwiększoną dawkę hormonów. Najczęściej pacjenci tracą na wadze podczas pierwszych tygodni przyjmowania leku. Być może rzeczywiście jest tak, że twoje objawy mają bardziej podłoże psychiczne. Porozmawiaj o tym ze swoim endo.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Niedoczynność tarczycy - czy to normalne?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018