Pasierb - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1

Temat: Pasierb

Witam szukam porady czy może ktoś jest w takiej samej sytuacji jak ja Jetseśy małżeństwem od 5 lat mąż był wdowcem ma 12 letniego syna .Syn kończy 6 klase i oczywiście dużo jest formalności w szkole do załatwienia ,mąz prowadzi własna firmę jest ciągle wrozjazdach.Więc wszystko jest na mojej głowie przy wypełnianiu papierów nauczycileka zapytala się czy jestem prawnym opiekinem dziecka i właśnie czy jestem czy muszę wystapić o to do sądu. Pozdrawiam

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pasierb

Nie, w obecnej sytuacji nie jesteś prawnym opiekunem ani przedstawicielem ustawowym syna swojego męża. Dlatego nie powinnaś wypełniać i podpisywać żadnych dokumentów związanych z decydowaniem o chłopcu, ponieważ formalnie nie masz do tego uprawnień. Taki dokument, w którym konieczny jest podpis rodzica/opiekuna prawnego dziecka, z Twoim podpisem jest nieważny.
Jeżeli chciałabyś móc współdecydować o synu męża, powinnaś wystąpić do sądu z wnioskiem o jego przysposobienie pełne bądź niepełne (potocznie zwane adopcją), na które ojciec chłopca musi wyrazić zgodę. Jeżeli w trakcie postępowania chłopiec będzie miał już ukończone 13 lat, jego zdanie również będzie brane pod uwagę przez sąd. Po przeprowadzeniu przez sąd i ewentualnie inne instytucje wszelkich niezbędnych czynności przed i na rozprawie sądowej, sędzia wyda postanowienie o przysposobieniu przez Ciebie dziecka Twojego męża lub odmowie przysposobienia. Po uprawomocnieniu się orzeczenia sądu byłabyś dla tego dziecka pełnoprawną matką - z wszelkimi obowiązkami i prawami przysługującymi rodzicowi.
I tylko w takim przypadku mogłabyś współdecydować o nim formalnie, tj. również składać podpisy na dokumentach jego dotyczących.

Instytucja opiekuna prawnego Waszej sytuacji nie dotyczy, gdyż małoletniemu sąd ustanawia takiego opiekuna, gdy oboje rodzice nie są znani, nie żyją lub są pozbawieni władzy rodzicielskiej. A Tutaj jest pełnoprawny ojciec.

Poinformuj męża, że na chwilę obecną wszelkie dokumenty dotyczące syna musi wypełniać sam, albo przynajmniej składać na nich własnoręczne podpisy.

"I don't even want to try
to become the one who will save your halo."

3 Ostatnio edytowany przez kjersti (2013-04-08 10:46:05)

.

4 Ostatnio edytowany przez kjersti (2013-04-08 11:38:19)

Chyba z powodu problemów z serwerem, ten sam post wrzucił się 3 razy.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021