Kontrola osobista w pracy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 40 ]

Temat: Kontrola osobista w pracy

Jest taka firma, która bardzo chroni swoje tajemnice przedsiębiorstwa. Nie jest to branża wojskowa, ani słuzb specjalnych, po prostu robią unikalne projekty z pewnej całkowicie cywilnej dziedziny.
Każdy pracownik przed wejściem do firmy musi przejśc przez kontrolę. Strefa kontroli jest całkowicie automatyczna i bezobsługowa, jesli skaner wykryje niedozwolony przedmiot, nie otworzą się drzwi. problem jest taki, że skaner działa nawet na najmniejszy przedmiot metalowy czy niemetalowych, chodzi o to, aby nawet mini karty SD nie przenieść, nie wspominając juz o prywatnym telefonie  czy pendrive. Aby było wygodniej, to w zasadzie każdy z 20 pracowników ma drugi komplet ubrania w firmie, bo aby wejśc i przejśc przez strefę, to trzeba się rozebrać praktycznie do naga, za skanerem można ubrać się w firmowe ubranie i iśc do pracy. Dla komfortu kontroli nie ma w pomieszczeniu kontroli żadnych kamer, ani osób z ochrony ściany są pomalowane na czarno. Pełna automatyka.

Czy taka drobiazgowa kontrola pracownika jest zgodna z prawem ?
Dodam, że zarobki nie są rewelacyjne, ale zdecydowanie lepsze. Czy to nie jest poniżanie pracownika i brak zaufania ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kontrola osobista w pracy

Witam.Jeśli nie ma tam kamer to chyba nie uwłacza to niczyjej godności.Mi osobiście się to nie podoba taka kontrola,ale skoro takie tam mają zasady to co zrobisz?

3

Przypuszczam że w wewnętrznym regulaminie pracy zakładu taka kontrola jest uwzględniona. Podpisując umowę o pracę zgadzasz się na kontrole.

4 Ostatnio edytowany przez kandafer (2020-02-16 22:14:59)

Kasiuleczka napisał/a:

Jest taka firma, która bardzo chroni swoje tajemnice przedsiębiorstwa. Nie jest to branża wojskowa, ani słuzb specjalnych, po prostu robią unikalne projekty z pewnej całkowicie cywilnej dziedziny.
Każdy pracownik przed wejściem do firmy musi przejśc przez kontrolę. Strefa kontroli jest całkowicie automatyczna i bezobsługowa, jesli skaner wykryje niedozwolony przedmiot, nie otworzą się drzwi. problem jest taki, że skaner działa nawet na najmniejszy przedmiot metalowy czy niemetalowych, chodzi o to, aby nawet mini karty SD nie przenieść, nie wspominając juz o prywatnym telefonie  czy pendrive. Aby było wygodniej, to w zasadzie każdy z 20 pracowników ma drugi komplet ubrania w firmie, bo aby wejśc i przejśc przez strefę, to trzeba się rozebrać praktycznie do naga, za skanerem można ubrać się w firmowe ubranie i iśc do pracy. Dla komfortu kontroli nie ma w pomieszczeniu kontroli żadnych kamer, ani osób z ochrony ściany są pomalowane na czarno. Pełna automatyka.

Czy taka drobiazgowa kontrola pracownika jest zgodna z prawem ?
Dodam, że zarobki nie są rewelacyjne, ale zdecydowanie lepsze. Czy to nie jest poniżanie pracownika i brak zaufania ?

Jest to jak najbardziej zgodne z prawem. Tak jak napisał Janix2 kwestia akceptacji regulaminu pracy. Szczerze, to trochę dziwny skaner, który reaguje także na tkaniny ubrania. Nie powinno tak być, powinien wykrywać tylko plastiki, metale i inne niemetale. Domyślam się, że jest to coś takiego jak nagi skaner na lotnisku ?
[edycja] Już wiem: zapewne pracodawca chce się zabezpieczyć przed notatkami wykonanymi na ubraniu, ale czy da się zabezpieczyć przed notatkami wykonanymi na ciele ?

Czytam Forum od wielu miesięcy, ale wypowiadam się od niedawna...

5

Interesuje mnie organizacja w tej robocie, czyli macie swoje szafki przed skanerem i za skanerem ? Bo rozumiem, że żadne ubranie przez skaner nie przejdzie, bo system drzwi nie otworzy ?

6

jerzy_1981 napisał/a:

Interesuje mnie organizacja w tej robocie, czyli macie swoje szafki przed skanerem i za skanerem ? Bo rozumiem, że żadne ubranie przez skaner nie przejdzie, bo system drzwi nie otworzy ?

W pracy pomieszczenie kontroli jest zamykane, w środku są szafki przed i za skanerem, jeśli coś się chce przenieśc prywatnego do pomieszczeń lub z powrotem, to skaner do tego celu jest normalnie przy drugim wejściu i przedmioty wnoszone weryfikują osoby z ochrony. Nie wiem dlaczego jedno wejście jest oddalone od drugiego, bo to duzo kombinowania, ale są słuzbowe szlafroki przed skanerem i za skanerem, więc nikt goły po firmie nie chodzi.
Najprościej jest mieć 1-2 komplety ubrania na terenie firmy.

Kandafer, dziekuję za odpowiedź na pytanie prawne.

7

Zatrudniając się gdzieś, wymogi regulaminu lub statutu przedsiębiorstwa, winny być przestrzegane
Zaznajom się z regulaminem zakładu oraz z odpowiednimi zapisanie kodeksie pracy.

Nie chcąc mieć w domu broni osobistej, miałem obowiązek oddać pistolet i dwa pełne magazynki, do potężnej szafy pancernej u dyżurnego oficera w jednostce
Mimo, że byłem starszym stopniem, a zwłaszcza stanowiskiem, nie było żadnej dyskusji.
I bardzo dobrze. smile

facet po przejściach

8

Ile osób tam pracuje ? To przecież wchodzenie i wychodzenie trwa wieki, zanim się rozbierzesz, ubierzesz, to conajmniej kilka minut. Przy 20 osobach, które pracują do 16:00 to przecież ponad 2 godziny !!
Nie wierzę, że się to nie nagrywa. na pewno gdzieś są kamery i ochrona na to patrzy.

9

ok. 20-30 osób, nie wiem dokładnie ile;
ja do kontroli wchodzę sama, ale widziałam, ze często wchodzi tam po kilka osób, zmieści się chyba z 5 osób, w skanerze trzeba się zatrzymać na 2 sekundy, taka jest instrukcja

10

Kasiuleczka napisał/a:

ja do kontroli wchodzę sama, ale widziałam, ze często wchodzi tam po kilka osób, zmieści się chyba z 5 osób, w skanerze trzeba się zatrzymać na 2 sekundy, taka jest instrukcja

Ja jednak wciąż nie rozumiem, z czym masz problem? Podjęłaś pracę w takiej a nie innej firmie, są tam szczególne środki ostrożności, bo to lezy w interesie firmy i nikt z całą pewnością tych warunków nie zmieni indywidualnie dla ciebie. Jeśli jest ci ciężko podporządkowywac się tym rygorom, to chyba nikt cię tam do kaloryfera nie przykuł? Chcesz zajmowac się studiowaniem zsadności wewnętrznych zarządzeń w firmie zamiast pracą? Jeśli coś ci nie odpowiada to po prostu się zwolnij i szukaj innej pracy.

11

Kamil_F napisał/a:

Nie wierzę, że się to nie nagrywa. na pewno gdzieś są kamery i ochrona na to patrzy.

To byłoby nielegalne - i gdyby pracownicy poszli do sądu sprawę mają wygraną.

Na nagrywanie czy nawet obecność kamer w miejscu gdzie się przebiera  każdy pracownik musi wyrazić swoją stronę - którą to zgodę pracodawca musi mieć na piśmie.
Sam zapis w regulaminie nie wystarczy.
A tym bardziej jeśli chodzi o nagość - tu pracodawca stąpa po cienkim lodzie.
Jeśli pracownik musi być nagi podczas przejścia przez skaner - to nawet obecność osoby o odmiennej płci w tym samym pomieszczeniu może być podciągnięta pod molestowanie.
Już nie mowa o oglądaniu nagości przez ochronę.
To tak samo jak z kontrolą osobistą - nawet policja jest z tym ostrożna i kobiety są przeszukiwane przez policjantki by uniknąć problemów.

12

Salomonka napisał/a:

Ja jednak wciąż nie rozumiem, z czym masz problem? Podjęłaś pracę w takiej a nie innej firmie, są tam szczególne środki ostrożności, bo to lezy w interesie firmy i nikt z całą pewnością tych warunków nie zmieni indywidualnie dla ciebie. Jeśli jest ci ciężko podporządkowywac się tym rygorom,

Nie mam problemu, nie przeszkadzają mi rygory. Kamil zapytał, to mu odpowiedziałam.

Nathan napisał/a:
Kamil_F napisał/a:

To byłoby nielegalne - i gdyby pracownicy poszli do sądu sprawę mają wygraną.

Na nagrywanie czy nawet obecność kamer w miejscu gdzie się przebiera  każdy pracownik musi wyrazić swoją stronę - którą to zgodę pracodawca musi mieć na piśmie.
Sam zapis w regulaminie nie wystarczy.
A tym bardziej jeśli chodzi o nagość - tu pracodawca stąpa po cienkim lodzie.
Jeśli pracownik musi być nagi podczas przejścia przez skaner - to nawet obecność osoby o odmiennej płci w tym samym pomieszczeniu może być podciągnięta pod molestowanie.
Już nie mowa o oglądaniu nagości przez ochronę.
To tak samo jak z kontrolą osobistą - nawet policja jest z tym ostrożna i kobiety są przeszukiwane przez policjantki by uniknąć problemów.

Rozumiem.

Instrukcja jest, że trzeba wchodzić pojedyńczo, kiedyś pytałam koleżankę, co pracuje tu już 2 lata, rozmawiali na ten temat z szefem i jeśli nikomu to nie przeszkadza, to można wejść w kilka osób.

13

Wujek ma podobną firmę, ale nie skanuje pracowników skanerem. ma do pracowników więcej zaufania, dobrze ich wynagradza.
Czyli jeśli kolega i koleżanka z pracy nie mają nic przeciwko sobie, to wchodzą razem do skanera, tam się rozbierają do naga, przechodzą przez maszynę skanera, ubierają i tyle ?
Jak zareagowałaś na taka procedurę, gdy byłas na rozmowie kwalifikacyjnej ?

14

Można w kilka osób.
Pod warunkiem że są to osoby tej samej płci.
W innym wypadku - jest to bardzo ryzykowne.
Najpierw ktoś powie że mu czy jej nie przeszkadza, a potem oskarży o molestowanie.
Niestety wiele osób wciąż ma dziwne schizy na punkcie nagości,  dlatego lepiej wchodzić tam samemu.

15 Ostatnio edytowany przez Kasiuleczka (2020-02-22 21:33:13)

Na rozmowie kwalifikacyjnej przedstawiono mi że sa takie zasady, trochę mnie to zdziwiło, bo nigdy o takiej procedurze nie słyszałam, przez pierwszy tydzień było to dla mnie bardzo uciążliwe, ale teraz po 2 miesiącach się przyzwyczaiłam.
Chyba tylko raz widziałam jak ze skanera wyszło mieszane towarzystwo, a tak to zazwyczaj 2-3 koleżanki lub 2 kolegów. Zresztą skaner jest tak zaprogramowany, że nikogo nie wpuści, jesli osoby nie wyjdą, więc trzeba wchodzić jednocześnie jeśli grupą i grupą wychodzić.
Przebywanie większą ilością osób w skanerze nadal jednak pozostaje niezgodne z instrukcją, ale szef wydał dyspozycję ochronie, aby nie zwracali na to uwagi, bo jednak kto wchodzi i wychodzi jest monitorowane. W środku pomieszczenia nie ma kamer.

16 Ostatnio edytowany przez Excop (2020-02-29 08:32:17)

Nathan napisał/a:

Kontrola osobista a przeszukanie, podobne, acz różne pod względem prawa, czynnościami są.
Tu akurat, kwestia "ostrożności" ze strony policji nie ma zastosowania.
Jest przepis (art. 223kpk), by kobieta przeszukiwała zatrzymaną  kobietę. Z tych względów między innymi, co powyżej.
Co prawda, brzmi w nim, "w miarę możliwości...", w praktyce zaś, mojej przynajmniej, budziło się w nocy koleżankę po mundurze, by bez zwłoki, bez makijażu i fryzury, stawiła się do pracy. smile
Z tych też powodów uważam, jako że ustawa przewyższa  ustalenia regulaminu, kontrola osobista winna być przeprowadzana przez osobę tej samej płci.

facet po przejściach

17

Na lotnisku w Londynie jest podobny skaner, ale nikt nikomu nie każe się rozbierać do naga. Operator widzi osobę obnażoną, ale jest to chyba tylko cyfrowy obraz, dlaczego więc u was w firmie konieczne jest rozbieranie do naga ?
Kandafer - czy wierzysz w to, że ktoś może robić notatki na ubraniu aby wynieśc tajemnice z firmy ?

Zarejestrowałam się na netkobiety gdyż badam zjawiska.
Wypowiedzi nakierunkowują mnie w temacie.

18

karolinadd napisał/a:

Na lotnisku w Londynie jest podobny skaner, ale nikt nikomu nie każe się rozbierać do naga. Operator widzi osobę obnażoną, ale jest to chyba tylko cyfrowy obraz, dlaczego więc u was w firmie konieczne jest rozbieranie do naga ?
Kandafer - czy wierzysz w to, że ktoś może robić notatki na ubraniu aby wynieśc tajemnice z firmy ?

u nas nie ma operatora który się patrzy, maszyna skaner to walec szklany, trzeba stanąć obiema nogami na matę, szyba się przesuwa, można wejśc do skanera, szyba z czujnikami się obraca, jeśli skanowanie jest OK, to można wyjśc na drugą stronę, całośc trwa ok. 2 sekund, jeśli coś skaner wykryje, to szyba się obraca i można się tylko cofnąć, mam jedne majtki, których skaner nie wykrywa, próbowałam 5 biustonoszy, żadnego skaner nie chciał przepuścić

Kasiuleczka napisał/a:

to do tej maszyny wejdzie 5 osób, nago 5 osób może stanąć na 2 sekundy na czas skanowania ?

20

Faustyna_zwiazkowiec napisał/a:

to do tej maszyny wejdzie 5 osób, nago 5 osób może stanąć na 2 sekundy na czas skanowania ?

do maszyny to może 2 osoby by weszły, ale byłoby w maszynie ciasno, musielibyśmy się mocno do siebie przykleić, do tego pokoju ze skanerem zmieści się tak 5-6 osób, pokój jest przedzielony szybą mamy tu szafki i wieszaki na ubrania po stronie strefy pracy, a po stronie zewnętrznej mamy większe szafki, na ubrania i rzeczy osobiste

21 Ostatnio edytowany przez Excop (2020-03-09 15:11:33)

Kasiuleczka napisał/a:
Faustyna_zwiazkowiec napisał/a:

do maszyny to może 2 osoby by weszły, ale byłoby w maszynie ciasno, musielibyśmy się mocno do siebie przykleić, do tego pokoju ze skanerem zmieści się tak 5-6 osób, pokój jest przedzielony szybą mamy tu szafki i wieszaki na ubrania po stronie strefy pracy, a po stronie zewnętrznej mamy większe szafki, na ubrania i rzeczy osobiste

Moim zdaniem, ma tu miejsce ciężkie naruszenie poszanowania wolności osobistej. Godność człowieka, to nie wymysł, a znane od lat prawo.
Przełożeni popełniają przestępstwo za każdym razem, krótko mówiąc.

facet po przejściach

22

Excop napisał/a:

Moim zdaniem, ma tu miejsce ciężkie naruszenie poszanowania wolności osobistej. Godność człowieka, to nie wymysł, a znane od lat prawo.
Przełożeni popełniają przestępstwo za każdym razem, krótko mówiąc.

ale jeśli regulamin jest, że mają wchodzić pojedynczo, a na wchodzenie zbiorowo jest tylko ciche przyzwolenie, to w przypadku konfliktu, wszyscy co weszli razem wylatują dyscyplinarnie, a jeśli sprawa pójdzie do sądu przeciwko pracodawcy, to pracodawca, zawsze ma kontrę, że przełamali zabepiezczenia i zamiast wejść pojedynczo, weszli zbiorowo.

Nieaktywna w netkobietach 6 lat 04/2014-02/2020

23

16 marca w poniedziałek wszyscy w pracy dostalismy dzień wolny, bo ekipa specjalistów w pomieszczeniu do kontroli osobistej instalowali kamerę termowizyjną. Dostaliśmy od szefa email z pełną charakterystyką i nową procedurą w pracy. kamera podłączona jest do komputera, mamy stanąć przed kamerą, która bada temperaturę naszego ciała, po zbadaniu temperatury, można iść się skanować w skanerze i do pracy. U nas nie ma pracy zdalnej. Szef ze zwględu na tajemnice przedsiębiorstwa nie zgadza się na to.

24

To jesli wchodzicie do tego pokoju do kontroli to tam każdy każdego może zobaczyć nago ?

25

Kytička napisał/a:

To jesli wchodzicie do tego pokoju do kontroli to tam każdy każdego może zobaczyć nago ?

Wczesniej tak było, teraz po zainstalowaniu kamery do mierzenia temperatury zainstalowano nam taką przegrodę, za przegrodą z jednej i drugiej strony są wieszaki, z tych wieszaków możesz wziąć takie niby ręczniki niby prześcieradła tym zasłonić się przed innymi

26

Kasiuleczka napisał/a:
Kytička napisał/a:

Wczesniej tak było, teraz po zainstalowaniu kamery do mierzenia temperatury zainstalowano nam taką przegrodę, za przegrodą z jednej i drugiej strony są wieszaki, z tych wieszaków możesz wziąć takie niby ręczniki niby prześcieradła tym zasłonić się przed innymi

Przepraszam, ale masz chyba bardzo wybujałą wyobraznie, bo jakos nie potrafie sobie wyobrazic tego, ze przechodzisz w samych majtkach przez jakies czujniki i kazdy moze Cie zobaczyc.
Tym bardziej nie chce mi sie wierzyc w to, ze ludzie grupowo rozbierali sie i wchodzili dontej maszyny.
Brzmi jak erotyczne sny licealistow albonscenariusz durnej komedii, a nie zycie, w ktorym ludzie tak po prostu z wlasnej woli nie robia.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

27

Lady Loka napisał/a:

Przepraszam, ale masz chyba bardzo wybujałą wyobraznie, bo jakos nie potrafie sobie wyobrazic tego, ze przechodzisz w samych majtkach przez jakies czujniki i kazdy moze Cie zobaczyc.
Tym bardziej nie chce mi sie wierzyc w to, ze ludzie grupowo rozbierali sie i wchodzili dontej maszyny.
Brzmi jak erotyczne sny licealistow albonscenariusz durnej komedii, a nie zycie, w ktorym ludzie tak po prostu z wlasnej woli nie robia.

mi też to brzmi jak jakieś erotyczne fantazje, ale jestem w stanie uwierzyć, że pracownicy są poddawani takiej kontroli, a Ty nie doczytałaś, że ich regulamin stanowi pojedyncze wchodzenie;
Podejrzewam, że Ty także upraszczasz sobie życie na co dzień i czasem zrezygnujesz z jakiejś wewnętrznej blokady aby coś zrobić szybciej.
Podejrzewam, że oni tam robią to tylko dlatego, aby szybciej wyjść z pracy, a że wiąże się to z utratą intymności, trudno. W końcu to tylko znajomi z pracy, a nie przypadkowi przechodnie na ulicy czy przypadkowi klienci basenu.

Nieaktywna w netkobietach 6 lat 04/2014-02/2020

28

Myszka_Szara napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

mi też to brzmi jak jakieś erotyczne fantazje, ale jestem w stanie uwierzyć, że pracownicy są poddawani takiej kontroli, a Ty nie doczytałaś, że ich regulamin stanowi pojedyncze wchodzenie;
Podejrzewam, że Ty także upraszczasz sobie życie na co dzień i czasem zrezygnujesz z jakiejś wewnętrznej blokady aby coś zrobić szybciej.
Podejrzewam, że oni tam robią to tylko dlatego, aby szybciej wyjść z pracy, a że wiąże się to z utratą intymności, trudno. W końcu to tylko znajomi z pracy, a nie przypadkowi przechodnie na ulicy czy przypadkowi klienci basenu.

Nie rezygnuje z moich wewnetrznych blokad. Wole cos robic dluzej, ale w zgodzie ze soba.
Regulamin regulaminem, ale jezeli jak czlowiek tam wchodzi i sie rozbiera to kazdy moze to zobaczyc? Srsly?
Znajomi z pracy to znajomi z pracy. Juz bardziej bym sie rozebrala przy przypadkowych ludziach z basenu niz przy znajomych z pracy.

I oczywiscie, ze doczytalam, ze powinni wchodzic pojedynczo. Ale nie wchodza. A ja dalej nie wierze, ze cos takiego realnie istnieje.

29

Lady Loka napisał/a:

Nie rezygnuje z moich wewnetrznych blokad. Wole cos robic dluzej, ale w zgodzie ze soba.
Regulamin regulaminem, ale jezeli jak czlowiek tam wchodzi i sie rozbiera to kazdy moze to zobaczyc? Srsly?
Znajomi z pracy to znajomi z pracy. Juz bardziej bym sie rozebrala przy przypadkowych ludziach z basenu niz przy znajomych z pracy.

I oczywiscie, ze doczytalam, ze powinni wchodzic pojedynczo. Ale nie wchodza. A ja dalej nie wierze, ze cos takiego realnie istnieje.

Tak jak juz pisałem wczesniej, jesli tam pracuje kilkadziesiąt ludzi i każdy musi przejśc przez ten skaner to nie dziw sie, ze upraszczają wbrew swoim wewnętrznym blokadom. Nagośc to intymność , ale spojrz na to w ten sposób: to tylko nagość.
W takich sytuacjach nagośc bywa całkowicie aseksualna, jeśli raz czy dwa się o tym te dziewczyny przekonały, to wchodzą po kilka osób wbrew regulaminowi.

30

Kamil_F napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Tak jak juz pisałem wczesniej, jesli tam pracuje kilkadziesiąt ludzi i każdy musi przejśc przez ten skaner to nie dziw sie, ze upraszczają wbrew swoim wewnętrznym blokadom. Nagośc to intymność , ale spojrz na to w ten sposób: to tylko nagość.
W takich sytuacjach nagośc bywa całkowicie aseksualna, jeśli raz czy dwa się o tym te dziewczyny przekonały, to wchodzą po kilka osób wbrew regulaminowi.

Bzdura. Oczywiście, że to tylko nagość, ale w dalszym ciągu jest to sprzeczne ze wszystkimi normami. Nie znam miejsca, w którym faktycznie byłyby aż takie obostrzenia. Nie w Polsce. Sorry, nawet Snowden jak opisywał procedury wchodzenia do siedzib tajnych służb to nie opisywał, żeby musieli się rozbierać. Teraz bez problemu są takie skanery, które wykryją wszystko przez ubranie.
Albo Autorka ściemnia, albo ma miejsce pracy, które jest bardziej tajne niż CIA. Serio widzisz coś takiego w Polsce? Bo ja nie wiem, jakiego rodzaju praca to by musiała być.

31

Lady Loka napisał/a:

Bzdura. Oczywiście, że to tylko nagość, ale w dalszym ciągu jest to sprzeczne ze wszystkimi normami. Nie znam miejsca, w którym faktycznie byłyby aż takie obostrzenia. Nie w Polsce. Sorry, nawet Snowden jak opisywał procedury wchodzenia do siedzib tajnych służb to nie opisywał, żeby musieli się rozbierać. Teraz bez problemu są takie skanery, które wykryją wszystko przez ubranie.
Albo Autorka ściemnia, albo ma miejsce pracy, które jest bardziej tajne niż CIA. Serio widzisz coś takiego w Polsce? Bo ja nie wiem, jakiego rodzaju praca to by musiała być.

fortuny się stąd biorą, że nikt inny nie skopiował pomysłu i uniemozliwia się na wszelkie sposoby aby nastąpiło skopiowanie pomysłu, tak jak skład panierki do kurczaka z jednej z wiodących sieci fast foodów, czy skład czarnego gazowanego słodzonego napoju który daje niepowtarzalny smak.

32

Kamil_F napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

fortuny się stąd biorą, że nikt inny nie skopiował pomysłu i uniemozliwia się na wszelkie sposoby aby nastąpiło skopiowanie pomysłu, tak jak skład panierki do kurczaka z jednej z wiodących sieci fast foodów, czy skład czarnego gazowanego słodzonego napoju który daje niepowtarzalny smak.

oczywiście, ale jednak nikt nie wymaga od pracownika fabryki Coli czy KFC rozbierania się przed wejściem na produkcję.
Pozwolę sobie poczekać aż Autorka wróci i rozjaśni, w jakiej to firmie tak pracuje.

Dla porównania, w mojej firmie są zewnętrzni kontrahenci, dla których pracuje się w całkowitej tajemnicy, a ciągle jedyne ograniczenie to konieczność zostawienia wszystkich swoich rzeczy w zamkniętej szafce przed wejściem do pracy i kontrola, czy nie przenosisz elektroniki.

33

W dzisiejszych czasach, gdzie haker czai się za rogiem, jest duże zapotrzebowanie na usługi bezpieczeństwa, przechowywanie danych, komunikacji.
Szpiegostwo przemysłowe tylko czeka na przechwycenie pomysłu składu panierki KFC czy składu Coli, seryjne rozwiązania są bezpieczne na 98%, trzeba więc tworzyć własne rozwiązania, kodowania, szyfrowania. Nie musi to być ani obronność, ale sektor bezpieczeństwa państwa.
Również przechowywanie danych osobowych warto zabezpieczyć.

Czytam Forum od wielu miesięcy, ale wypowiadam się od niedawna...

34 Ostatnio edytowany przez Kasiuleczka (2020-03-28 16:17:13)

U nas wymyślamy systemy zabezpiezpieczenia danych w internecie. Nasi klienci to niewielkie firmy, ale też duże korporacje, też zagraniczne. To co jest powszechnie dostępne jest dla nich zbyt powszechne, czyli łatwe do złamania, dlatego kontrola pracownika jest tak rygorystyczna, aby tego systemu nie wynieść nawet na malutkiej karcie miniSD, aby nawet fragmentu tego systemu nie wynieść. Podobno nie można do naszego systemu wejść z zewnątrz, a hasło jest tak długie, że jest nie sposób go zapamiętać.
Kamil ma racje, wchodzimy do pokoju kontroli razem aby szybciej wyjść.
Lady Loka, prawda, na początku i nadal mam opory przed nagością wśród znajomych z pracy, ale z czasem to mija, regulamin się nie zmienił, ale jak nie ma sprzeciwów to wchodzą po kilka osób.
Kandafer - trafiłeś, my sprzedajemy klientom indywidualne własne rozwiązania zabezpieczające dane w internecie, dajemy klientom oprogramowanie i aktualizacje.

35

Kasiuleczka napisał/a:
Kytička napisał/a:

a jak to się ma do zasad BHP w pracy teraz w czasach koronawirusa ? przecież w szpitalach zakaźnych lekarze i pielęgniarki ubierają się w strój jednorazowy przed podejściem do pacjenta, a wy okrywacie się na nagie ciało wspólnymi niby prześcieradłami ?
jak to się ma z wchodzeniem nago do maszyny w czasach koronawirusa ? naciskanie przycisków

36

Monika_TR_10 napisał/a:
Kasiuleczka napisał/a:
Kytička napisał/a:

a jak to się ma do zasad BHP w pracy teraz w czasach koronawirusa ? przecież w szpitalach zakaźnych lekarze i pielęgniarki ubierają się w strój jednorazowy przed podejściem do pacjenta, a wy okrywacie się na nagie ciało wspólnymi niby prześcieradłami ?
jak to się ma z wchodzeniem nago do maszyny w czasach koronawirusa ? naciskanie przycisków

są płyny dezynfekujące, trzeba się dezynfekowac, ręce, stopy, przycisk w maszynie, klamka, szafki, a z tymi niby prześcieradłami to masz rację, są wspólne...
dostalismy też maseczki, dostępne są rękawiczki nitrylowe

37

Kasiuleczka napisał/a:

Instrukcja jest, że trzeba wchodzić pojedyńczo, kiedyś pytałam koleżankę, co pracuje tu już 2 lata, rozmawiali na ten temat z szefem i jeśli nikomu to nie przeszkadza, to można wejść w kilka osób.

Kasiuleczka napisał/a:

Kasiuleczka napisał/a:

to tam Ciebie nie lubią, jesli wchodzisz sama, ile oni muszą czekac, aż się rozbierzesz, zdezynfekujesz, ubierzesz, a to wszystko tylko po to, aby nie wynieśc karty miniSD z programem ? a to nie ma innego zabezpieczenia, aby tego nie skopiować ?

38

Mała_Studentka napisał/a:

to tam Ciebie nie lubią, jesli wchodzisz sama, ile oni muszą czekac, aż się rozbierzesz, zdezynfekujesz, ubierzesz, a to wszystko tylko po to, aby nie wynieśc karty miniSD z programem ? a to nie ma innego zabezpieczenia, aby tego nie skopiować ?

Nie ma zabezpieczeń usb, bo my to nagrywamy na karty SD czy pendrivy, dlatego ta kontrola. Nie da się przejśc przez skaner w jakimkolwiek ubraniu, trzeba zdjąć biustonosz, nawet majtki, nie przejdziesz w kolczykach.

39

Czy teraz jak trzeba obowiązkowo nosić maski, to w pracy siedzicie w maskach ? Czy jak wchodzisz do tej maszyny to w masce? przecież oddychasz i możesz wirusa zostawić w maszynie skanującej.

40

Skaner wykrywa maskę na twarzy, skaner wykrywa rękawiczki, nie da się w tym przejśc przez skaner, trzeba rozebrać się całkowicie do naga, mam jedne majtki, które raz skaner wykrywa, a raz nie.
Mamy w pracy dostępne maseczki, możemy siedzieć w maskach, ale tak przeorganizowaliśmy ustawienie biurek, że możemy bez masek być w biurze. Po przejściu przez skaner mamy dostępne maski na koszt pracodawcy i rękawiczki nitrylowe.

Posty [ 40 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018