Bakteria E. coli a ciąża. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Bakteria E. coli a ciąża.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

1 Ostatnio edytowany przez misia199 (2013-03-20 19:02:25)

Temat: Bakteria E. coli a ciąża.

Jestem w 14 tc. Wykryto u mnie bakterię E Coli. Czy to groźne dla mojego dziecka? Dostałam antybiotyk Xorimax, przepisany przez ordynatora oddziału, a jednocześnie mojego ginekologa, czy on zaszkodzi mojemu kochanemu maleństwu. Bardzo się z narzeczonym o niego staraliśmy, więc nie mogę maluszka stracić. POMOCY!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Bakteria E. coli a ciąża.

Dlaczego w sprawach tak ważnych radzisz się na anonimowym forum, a nie swojego lekarza?

Chciałby nad poziomy człek - a tu ciągle niż.
Nie uciągnie pusty łeb ciężkiej dupy wzwyż.

3

Po prostu chce wiedzieć od osób normalnych a nie szukać na internecie, gdzie jest masa śmieci np. w wikipedii

4

Ani "osoby normalne" ani internet nie gwarantują Ci uzyskania wiedzy medycznej. To gwarantuje Ci poradzenie się lekarza ginekologa.  Domyślam się, że diagnozę, jak i receptę otrzymałaś od lekarza. I to lekarz jest jedyną kompetentną osobą aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania! Co więcej - jest to jego obowiązkiem i za udzielane informacje i podejmowane decyzje bierze pełną odpowiedzialność.  Dlaczego nie pytasz lekarza?

5

Po to mniej więcej jest lekarz, żebyś jemu zadawała pytania tego typu...
Druga sprawa, skoro Ci coś przepisał, to idiota nie jest, wie, co robi, nie chce zaszkodzić dziecku, tylko doprowadzić ciążę do samego końca.

Myślcie, zanim napiszecie, naprawdę...

6

Cyniczna, może my za dużo wymagamy?  Pytać lekarza, czytać ulotki, myśleć logicznie... no po co, skoro można siać panikę na forum...

7

a może autorka wątku chciała otrzymać opinie od dziewczyn, które były w podobnej sytuacji i mogły się z nią podzielić radami z własnego doświadczenia?? a Wy od razu najazd na dziewczynę...wystarczy jej już nerwów, więc mogłyście ją oszczędzić.. hmm

14.11.2010-moje małe szczęście!
8.01.2014, 8.12.2014 Everything that kills me makes me feel alive.[*] [*]

8 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2013-03-20 20:23:03)

nocnalampka napisał/a:

Cyniczna, może my za dużo wymagamy?  Pytać lekarza, czytać ulotki, myśleć logicznie... no po co, skoro można siać panikę na forum...

Tu głownie chodzi o zaoszczędzenie nerwów samej ciężarnej... Przecież czytając niektóre wypowiedzi, można się tylko strachu najeść. Czasem przeglądam fora dla kobiet w ciąży, a tam larum, bo lekarz coś przepisał, one wyczytały, żeby nie stosować w ciąży, albo coś w tym stylu... Bo lekarz nie wie, co robi, na pewno chce dziecko zabić. Strasznie mi to działa na nerwy.

Ja sobie wzięłam telefon do ginekologa i jak mam wątpliwości, to po prostu dzwonie i pytam, bo gdybym miała się sugerować odpowiedziami ludzi na forum ( a każdy twierdzi coś innego), to już dawno bym umarła, albo poroniła ze strachu...

Edit: minia, ja jej chce tych nerwów zaoszczędzić, bo wiem, ze na forach wyczyta rożne opinie, które tylko jej w głowie namieszają.
Najlepszych odpowiedzi jej udzieli lekarz.

9

Ale co zrobić jak jedna z drugą wolą sobie nerwów dodawać? Skoro lekarz podjął jakąś decyzję - w oparciu o swoją wiedzę i znajomość historii choroby - to głupotą jest szukanie potwierdzenia, lub zaprzeczenia jej słuszności na forum! Skoro świadomie wybrało się lekarza prowadzącego, który ma i pełny obraz sytuacji i wiedzę medyczną, to należy wszelkie wątpliwości konsultować z nim, bo od tego on jest.

Minia, ale jakie rady i doświadczenia? Znasz pełną historię choroby autorki? Jej pełen wywiad zdrowotny? Masz wystarczającą wiedzę o jej obecnym stanie i wystarczającą wiedzę medyczną aby odpowiedzieć na którekolwiek z pytań z pierwszego posta? Myślisz, że ktokolwiek na forum byłby w stanie udzielić lepszej odpowiedzi na pytanie: "czy lek jest bezpieczny w moim przypadku" i "jakie jest zagrożenie dla mojej ciąży w danej sytuacji" niż jej lekarz prowadzący?

10

nie będę się wdawać w dalszą dyskusję, bo to nie ma sensu.. ale myślę, że autorka liczyła na to, że ktoś jej napisze, że w ciąży brał ten antybiotyk i dziecko urodziło się zdrowe i nic mu nie jest, liczyła na to, że to ją uspokoi.... nie trzeba było od razu na nią naskakiwać, sugerować, że to głupie zadawać takie pytania na forum..

11

A jeśli ktoś napisze, że brał ten antybiotyk i urodził dziecko chore, albo stracił ciążę? Nawet jeśli tak byłoby, to jaką można mieć pewność z anonimowego wpisu na forum, że miało to jakikolwiek związek z leczeniem i że w ogóle przypadki są w jakikolwiek sposób podobne?

Minia, masz prawo uważać, że poleganie w tak ważnych kwestiach na opiniach z internetu jest mądre i rozsądne, ja mam zupełnie odmienne zdanie.  Co więcej - autorka nie zapytuje jak się ktoś czuł po tym leku, ani czy ktos miał podobny problem zdrowotny, ale histerycznie w kilku wątkach pyta o skutki jej stanu zdrowia dla płodu i działania leku przepisanego przez lekarza. Nadal uważam, że jedyna osobą wystarczająco kompetentną aby odpowiedzieć na te pytania jest lekarz, bo zakładam, że ulotkę leku autorka przeczytała, ale ta dawka informacji nie satysfakcjonuje jej.

12

nie uważam, że jest to "mądre i rozsądne" i na pewno lekarz jest najbardziej kompetentną osobą do udzielania jakichkolwiek informacji na ten temat.. ale to nie znaczy, że trzeba było na nią naskakiwać..
i to tyle w temacie..

13 Ostatnio edytowany przez nocnalampka (2013-03-20 22:35:00)

Minia, ale czasem trzeba ostro do pionu postawić jak kto ma durne pomysły. Szczególnie w takiej sprawie! Sama jestem w ciąży i z racji choroby przewlekłej muszę brać pewne leki i też się nasłuchałam już od różnych "mądrych"... Ale po to uważnie wybrałam i gina prowadzącego i lekarza właściwej specjalizacji dla tej choroby, aby to ich się radzić. Sama swego czasu przeszperałam pod kątem swojej choroby wydawnictwa medyczne i tymbardziej mam pewność, że trafiłam na kompetentnych lekarzy. Więc rozumiem potrzebę samodzielnego uzupełnienia wiedzy, ale nie rozumiem tak niestarannego i nierozważnego doboru źródeł...
Jako ciekawostkę tylko dodam, że akurat środki, którymi ja jestem leczona nie przechodzą przez łożysko, dlatego jako jedyne mogą być stosowane w ciąży, o czym żaden z "dobrze radzących mi" nie miał pojęcia. A i z ciekawości kiedyś przeszukiwałam net pod tym kątem i znalazłam setki "znawców" radzących tych środków nie przyjmować. A to odstawienie ich może spowodować utratę ciąży i to w sposób dość dramatyczny.

A na marginesie - w całkiem bliskiej rodzinie miałam historie gdzie jedna taka mądra zamiast słuchać lekarza, posłuchała jeszcze mądrzejszych niż ona koleżanek i w zaawansowanej ciąży odstawiła leki na swoją chorobę przewlekła"bo przecież mogą szkodzić dziecku". I więcej miała szczęścia niż rozumu, bo skończyło się śpiączką, ale szybka i umiejętna interwencja lekarska przywróciła i matke i dziecko żywym... Dlatego mam uczulenie na pomysły opierania decyzji zdrowotnych na opinii "znawców" zamiast na opinii lekarzy - szczególnie w ciąży, kiedy jesteśmy odpowiedzialny już nie tylko za swoje życie i zdrowie.

misia199 napisał/a:

Jestem w 14 tc. Wykryto u mnie bakterię E Coli. Czy to groźne dla mojego dziecka? Dostałam antybiotyk Xorimax, przepisany przez ordynatora oddziału, a jednocześnie mojego ginekologa, czy on zaszkodzi mojemu kochanemu maleństwu. Bardzo się z narzeczonym o niego staraliśmy, więc nie mogę maluszka stracić. POMOCY!

ale e.coli w moczu, w pochwie? moja znajoma miała e.coli w pochwie, w pęcherzu to notorycznie i urodziła zdrowe dziecko smile skoro lekarz przepisał Ci ten antybiotyk, to oznacza, że należy go podać i że korzyście wynikające z brania leku przewyższają jakiekolwiek ryzyko negatywne. więc spokojnie smile z czego mogę jeszcze doradzić, to podmywanie się koniecznie od przodu do tyłu, bo to bakteria kałowa często przenoszona z okolic odbytu. warto też pić wodę z cytryną, łykać żurawinę, też probiotyki (a przy antybiotyku to koniecznie!). najlepiej podpytaj się u lekarza, jaki poleca probiotyk bo ja to zwykle lacibios femina stosuję

biedronka morderca ]:-P

15

podobnow  coli zawarte sa martwe łozyska kobiet, sa nimi slodzone! cyztalam duzo o tym i jestem przerazona!

16

kobietka1234 napisał/a:

podobnow  coli zawarte sa martwe łozyska kobiet, sa nimi slodzone! cyztalam duzo o tym i jestem przerazona!

ha ha ha czegoś takiego to jeszcze nie słyszały moje uszy a oczy nie widziały.humor mi ten post poprawi ze ho ho.

Gracjanek ur.4.12.2009r:*
Liliana ur.8.09.2013r:*

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Bakteria E. coli a ciąża.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021