studia podyplomowe - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: studia podyplomowe

Witam!

Studiuję obecnie filologię rosyjską (4 rok), zdaję sobie jednak sprawę, że sama znajomość języka nie znajdzie dla mnie pracy. Chciałabym się doszkolić aby moje szanse na rynku pracy zwiększyły się. Nie wiem jednak w jakim kierunku iść... Proszę o radę.

Pozdrawiam serdecznie !

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: studia podyplomowe

Hmm, u nas na Wyzszej Szkole Europejskiej mają studia podyplomowe dla wszelkiej masci filologow - tlumaczenia audiowizualne, przeklad ustny i tlumaczenia specjalistyczne. Wszystkie trzy to propozycje studiów podyplomowych na Kraków.

Wydaje mi sie, ze to dobra droga dla Ciebie, o ile jezyki Cię kręca. Moja znajoma po bugarystyce wybrala wlasnie tlumaczenia audiowizualne. Cieszy sie jak dziecko z kazdymi zajeciami w kabinach symultanicznych wink. Praca tlumacza symultanicznego w parlamencie to jej marzenie, sukcesywnie ku niemu kroczy, a ja trzymam kciuki smile

3 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-03-05 16:29:34)

a myślałaś o logistyce? młody wiek, jez rosyjski i logistyka fajne połączenie, rozejrzyj się na portalu np spam lub jakimś innym, pewnie coś znajdziesz

Serce nigdy nie ma zmarszczek... ono ma blizny

4

kamislien napisał/a:

Hmm, u nas na Wyzszej Szkole Europejskiej mają studia podyplomowe dla wszelkiej masci filologow - tlumaczenia audiowizualne, przeklad ustny i tlumaczenia specjalistyczne. Wszystkie trzy to propozycje studiów podyplomowych na Kraków.

Wydaje mi sie, ze to dobra droga dla Ciebie, o ile jezyki Cię kręca. Moja znajoma po bugarystyce wybrala wlasnie tlumaczenia audiowizualne. Cieszy sie jak dziecko z kazdymi zajeciami w kabinach symultanicznych wink. Praca tlumacza symultanicznego w parlamencie to jej marzenie, sukcesywnie ku niemu kroczy, a ja trzymam kciuki smile

Oj tłumaczeń symultanicznych nie każdy chce się podjąć- nawet native speakerzy, bo jest to po prostu bardzo stresujące. Trzeba to naprawdę uwielbiać.

A mam inne pytanie: czy studia podyplomowe można zrobić z każdego kierunku np. humanistycznego, jeśli takiegoż kierunku ma się już magistra?

5

Dwa pytania:
1. ludzie po jakich studiach w twoim regionie dostają najłatwiej pracę? Czyli na kogo jest zapotrzebowanie na rynku. I czy takie zapotrzebowanie plus ukończona filologia romańska dawałyby Ci przewagę na rynku?
2. w czym oprócz j. rosyjskiego czułabys się dobrze? Jeśli czułabyś się na siłach pójść w kierunku bardziej ścisłym, to fajnym pomysłem jest zrobienie podyplomówki z księgowości lub finansów. Jest teraz wiele firm które potrzebują specjalistów w tej dziedzinie ze znajomością języków obcych innych niż angielski.

Bardzo fajnym pomysłem jest ta wspomniana przez 'yandexfp' logistyka bo jest wiele firm, które ze Wschodem współpracują. Innym kiedynkiem może być też coś związanego z jakością. Wiele firm sprzedających polskie produkcty na Wschód dałoby wiele za specjalistę od jakości znającego rosyjski.

6

A czy mówicie o studiach na Wyższej szkole europejskiej w Krakowie? Bo chciałam tam się wybrać na studia podyplomowe z Zarządzania zasobami ludzkimi i zastanawiam się czy warto?

7

kabaaa napisał/a:

A czy mówicie o studiach na Wyższej szkole europejskiej w Krakowie? Bo chciałam tam się wybrać na studia podyplomowe z Zarządzania zasobami ludzkimi i zastanawiam się czy warto?

Studiuję Grafikę reklamową i prasową. Jestem mega-zadowolona. Dużo praktyki, odpowiednia ilość teorii. Praca pod presją czasu (jak w prawdziwej firmie). I świadomość po każdych zajęciach - dziś nauczyłam się czegoś nowego.

Nie wiem, jak jest po zarządzaniu zasobami ludzkimi, mogę dopytać. Wiem, że mają świetną kadrę od zarządzania, prowadzą wiele projektów na samej uczelni. TO już jakiś trop wink

8

kabaaa napisał/a:

Dopytałam się smile

Ogólnie jest fajnie, gównie zajęcia warsztatowe w 2 lub 3 grupach, sami praktycy z wieloletnim doświadczeniem, na koniec przygotowanie gotowego narzędzia HR w grupach (maks 5 osób), test semestralny po I semestrze ? tak to żadnych innych zaliczeń. Zajęcia po 6 godzin dziennie (mniej niż na pozostałych studiach) ale za to 2 zjazdy więcej niż nasi normalni słuchacze. Możliwość poznania nowych ludzi z branży i nawiązania kontaktów biznesowych a nawet miłosnych (w tym roku utworzyła się nam parka na tym kierunku), wykładowcy służą pomocą w kwestiach związanych z pracą danego słuchacza. Jest wprowadzony moduł coachingowy ? co jest dość nowatorskim podejściem do twardych HR-owych spraw. Jest intensywnie ale po dwóch semestrach wychodzisz z gotowymi narzędziami do pracy, które zostały przećwiczone na warsztatach więc wdrażając je w pracy nie porywasz się z motyką na słońce tylko wiesz że działają.

Pozdrawiam!

9

Dla zainteresowanych tematem - od przyszłego roku ruszają nowe kierunki smile

E-learning: projektowanie, tworzenie i wdrażanie?, Logistyka?, Menadżer kultury i sektora kreatywnego? (poważnie nad tym myślę!), Profesjonalne NGO - zarządzanie i marketing w organizacjach non-profit?, Tłumaczenie konferencyjne - język niemiecki?Finanse w zarządzaniu przedsiębiorstwem?, Marketing Sportu. Sport w Marketingu

fiu, chyba tyle.

Fajnie zapowiada się menadżer kultury, szukałam czegoś takiego smile

10 Ostatnio edytowany przez Lidia23 (2014-02-17 16:49:11)

Rachunkowość z Urzędem Pracy

W urzędach pracy można się starać o sfinansowanie studiów podyplomowych. Ja wybrałam WSIiZ w Rzeszowie finanse i rachunkowość (dla zaawansowanych) gdzie dostanę dyplom Uniwersytetu ekonomicznego w Krakowie.
Po tych studiach podyplomowych nie trzeba składać egzaminu na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych trzeba mieć tylko doświadczenie. Jak sponsorują to warto.
Plus urzędy dają 130 zł dodatku (może być na dojazdy).
Składajcie podania.
WARTO

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018