Zmiana nazwiska w trakcie studiów - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Zmiana nazwiska w trakcie studiów

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Zmiana nazwiska w trakcie studiów

Witam,
wychodzę za mąż po 1 roku studiów mgr.. i będę przyjmowała nazwisko meża i adres, w związku z tym nasuwają mi sę pytania...czy muszę zmienić indeks, legitymację? Jakie dokumenty muszę złożyć na uczelni aby dokonać zmiany nazwiska? Muszę zmieniać nazwisko czy mogę do końca studiów (czyli przez rok) nie zmieniać mojego panieńskiego nazwiska?
Ma któraśz Was podobną sytuację? Albo np dyplom licencjata na nazwisko panieńskie, a dyplom mgr na nazwisko męża?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zmiana nazwiska w trakcie studiów

U mnie na uczelni gdy dziewczyny były w takiej sytuacji, to szły do dziekanatu, pokazywały dowód osobisty z nowym nazwiskiem i wtedy stare nazwisko w indeksie zostało przekreślane i nad nim zapisano nowe, a legitki musiały wyrobić sobie od nowa (nie wiem, czy płaciły za nie czy nie).

Wydaje mi się, że teoretycznie mogły kontunować wszystko ze starym nazwiskiem, bo nikt nie sprawdza na uczelni jak kto ma na nazwisko - tylko one chciały konieczne nowe wink A może lepiej od razu zmienić. Bo w sumie na licencjacie pewnie sprawdzają już dowód osobisty - a wtedy jak Ci się nazwisko nie zgodzi, to może być problem.

3

Dzięki smile
A na jakiej uczelni studiujesz?

4

hmm można mieć dyplom licencjata na nazwisko panieńskie,a dyplom magistra na nowe nazwisko (te po mężu)?

5 Ostatnio edytowany przez Bubuś (2013-02-07 10:18:21)

Jasne że można. Co szkodzi jedno drugiemu? smile

Ja wychodziłam za mąz na 3 roku studiów (robiłam 4 lata inż). Do samego końca funkcjonowałam na panieńskim, bo nie widziałam sensu, żeby zmieniać wink Przed obroną doniosłam dokumenty i dopiero broniłam się jako pani x (mężatka) a nie pani y (panna). Nie kreślali mi indeksu, nie zmieniałam legitymacji smile  Odnotowali w aktach, dyplom wystawili zgodnie z aktem małżeństwa.

6

Ja musiałam do dziekanatu zanieść ksero aktu małżeństwa i w indeksie mam przekreślone stare i wpisane nowe nazwisko, a legitymację wyrabiałam nową za które płaciłam nie więcej niż 10 zł smile

"Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego."

7

a masz dyplom licencjata i magistra na to samo nazwisko, czy jeden na panieńskie, a drugi na nazwisko po mężu?

8 Ostatnio edytowany przez Bubuś (2013-02-11 10:35:19)

Sympatyczna22 nie robi różnicy jakie masz nazwiska na dyplomach smile Licencjata mogłaś robić jako 20 letnia panienka, a magistra jako świeżo upieczona, 40 letnia mężatka, więc ani jako licencjatka nie miałaś jak posłużyć się nazwiskiem męża, ani jako mężatka nie maszuprawnień do korzystania z nazwiska rodowego jako nazwiska w urzędowych dokumentach (przy założeniu, że przybrałaś nazwisko męża nie zostawiając swojego).

Jeżeli ktoś poddawałby w wątpliwość któryś z dyplomów bo są rożne nazwiska, to podpierasz się dowodem, w którym masz wpisane nazwisko rodowe.

9

Dzięki wielkie smile

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Zmiana nazwiska w trakcie studiów

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018