Skąd biorą się stereotypy wobec ludzi? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Skąd biorą się stereotypy wobec ludzi?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Skąd biorą się stereotypy wobec ludzi?

Witam Drogie Panie!!!
Mam do Was nietypowa prosbe odnosnie mojej pracy semestralnej z socjologii. To moja pierwsza taka praca i nie mam pojecia jak zaczac, rozwinac a juz w ogole zakonczyc. Jesli ktoras z was chcialaby mi pomoc, bylbym bardzo wdzieczny. Oczywiscie nie chodzi mi o napisanie calej pracy, ale jakies pomocne wskazowki, jak np zaczac, jakies artykuly ktorymi waszym zdaniem moglbym sie podeprzec. Bardzo zalezy mi na tej pracy a mam dziwne wrazenie, ze wszystko co napisze jest zle.
Temat pracy brzmi : Skąd biorą się stereotypy wobec ludzi i kultur? Podaj przykłady z życia, prasy, telewizji.
Bede wdzięczny za kazda, najmniejsza pomoc i pokierowanie mnie na odpowiedni tor z tą praca.
Z gory bardzo dziekuje!!!
Michał

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Skąd biorą się stereotypy wobec ludzi?

Na początku radziłabym zmienić podejście. Dlaczego uważasz, że wszytsko co piszesz jest złe? Trochę wiary w siebie i w swoje możliwości wink
Może zacznij od krótkiego wyjaśnienia słowa stereotyp. W swojej pracy możesz jeszcze napisać, że stereotypy występują w każdej większości grup społecznych i każdy człowiek wraz z dorastaniem i dołączaniem do tych grup uczy się ich i akceptuje je. Często nieświadomie. Tak mi się wydaje smile

3

Ja myślę, że stereotypy mają po części biologiczne, a po części społeczne uwarunkowanie. Wiadomo, że utrwala nam się jakiś obraz określonej grupy ludzi i reagujemy wtedy adekwatnie do tego obrazu. No a obraz ten może być nieprawdziwy albo uproszczony. Podejrzewam, że jeśli ktoś z nas by spotkał na ulicy faceta w kominiarce z bronią w ręku to nie zastanawiałby się czy idzie na bal przebierańców... Chyba aby przetrwać wykształciły się takie mechanizmy tworzenia stereotypów. No ale działają one również w takich sytuacjach gdy nie powinny (tzn gdy nie są potrzebne).

4

OO jest taka reklama w telewizji, jakiegoś syropu na kaszel. W jednej wersji jest taki napakowany mężczyzna, taki "kark" i okazuje się, że robi na drutach:) To także stereotypowe myślenie. Tak na marginesie :DD

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Skąd biorą się stereotypy wobec ludzi?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018