Setaloft a badania hormonalne... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Setaloft a badania hormonalne...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Setaloft a badania hormonalne...

Hej!

W skrócie powiem tak : od ok. pół roku biorę Setaloft, jest super. W sensie nie miałam żadnych skutków ubocznych, dobrze się czułam/czuję.
Od dość dawna miałam problemy z cyklem miesiączkowym. W tym miesiącu krwawię cały czas prawie- psychiatra powiedział,że to napewno nie skutek uboczny, że gdyby to było od tego to już dawno by mi się objawiło.
Dostałam od ginekologa skierowanie na oddział endokrynologiczny w celu sprawdzenia poziomu hormonów. Nie za bardzo bym chciała ujawniać,że biorę ten lek, po prostu nie chcę,żeby wiedzieli,że miałam problemy ze stanami lękowymi.... Tylko właśnie nie wiem czy czasami nie można wykryć tego leku w moczu czy krwi...

Nie wiem... Może orientujecie się czy lek ten idzie wykryć i czy wpływa on na sprawy hormonalne?
Dziękuje za odpowiedzi, będę b.wdzięczna...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Setaloft a badania hormonalne...

hej!

Brałam ten lek przez chyba przez 3 lata i z tego co wiem, to ma on dużo wspólnego z hormonami, w koncu to selektywny inhibitor zwrotnego wychwytu serotoniny, a serotonina jak wiemy-jest hormonem. Kormoranik- lekarzem nie jestem, więc też nie chciałabym wypisywać bzdur, ale przy badanich endokrynologicznych MUSISZ powiedzieć jakie bierzesz leki. Czy to jest wstyd??;)
Absolutnie nie masz się czego wstydzić-skoro chodzisz do psychiatry, skoro chodzisz do apteki po lek-tym bardziej nie powinnaś się wstydzić lakarzy, to ich praca i nie takie cuda wianki widzieli.
Z tego co moja psychiatra powiedziała- przy tym leku nie można zajść w ciąże,bo jeśli do tego dojdzie- dziecko urodzi się z wadami. Więc może miałaś poronienie?Oczywiście nie chcę straszyć, ale czasem organizm tak się broni.
Sa to na pewno sprawy do obgadania z dobrym lekarzem.

Swoją droga jak idzie zażywanie setaloftu??Bo ja zrezygnowałam, stwierdziłam, że pomaga mi na zasadzie placeba, odstawiłam właściwie nagle, choć wiem, że tak nie wolno. Nie wiem czy do niego kiedyś nie wrócę, bo jednak czułam się bezpieczniej na samą myśl, że przeciez się leczę,więc nie mam prawa zwariować;) Ale na razie walczę sama!

Powodzenia!

''STUCK IN A GENERATION WHERE
LOYALTY IS JUST A TATTOO,
LOVE IS JUST A QUOTE
& LYING IS THE NEW TRUTH''

3 Ostatnio edytowany przez XX30 (2013-07-03 23:17:03)

Odp: Setaloft a badania hormonalne...

Na pocieszenie dodam, ze mi lekarz przepisał Setaloft z uwagi na PSM. Brałam w mikroskopijnych dawkach tylko 2 tyg miesięcznie, w okresie PSMu i działał. Lekarze często dają antydepresanty kobieta mającym problem z wahaniami nastrojów związanymi z cyklem miesięcznym.

Great minds discuss ideas.
Average minds discuss events.
Small minds discuss people.

by Eleanor Roosvelt

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Setaloft a badania hormonalne...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018