ojciec alkoholik a relacje z mężczyzami - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » ojciec alkoholik a relacje z mężczyzami

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

1

Temat: ojciec alkoholik a relacje z mężczyzami

Właściwie nie wiem, czy to jest dobre miejsce na moja "historię"...

Mój ojciec był alkoholikiem, zniszczył 18 lat mojego życia i mojej rodziny. Teoretycznie "problem" się skończył, bo poszedł na odwyk. Ale tylko teoretycznie.Cały czas mam wrażenie, że to rzutuje na moich relacjach z facetami. że boję się do końca zaufać, boję się odrzucenia, jeśli on się dowie, że pochodzę z patologicznej rodziny.

Byłam z M. ponad 3  lata, on wiedział o wszystkim i na swój sposób mnie rozumiał. Rozstaliśmy się, chociaż jemu dalej na mnie zależy, powiedział, że straci nadzieję na to, że będziemy znów razem jak wyjdę za mąż...Później był A., z nim niestety nie byłam do końca szczera. Ale i ten związek się skończył. Kilka miesięcy temu pojawił się B. Chcę być z nim szczera, ale nie wiem jak zareaguje na całą prawdę o mnie. On się przede mną  otwiera, chciałabym odwdzięczyć mu się tym samym.

Studiuję dziennie, pracuję, na pierwszy rzut oka jestem bardzo stanowczą i silną osobą. Tylko, że właśnie - na pierwszy rzut oka. Bo chyba bardziej staram się być silna niż jestem.

Czasem myślę, że najprościej by było wrócić do M. Ale przecież związek nie polega na pójściu na łatwiznę. Poza tym bylismy wtedy dzieciakami, a rozstaliśmy się ponad 2 lata temu, teraz każde z nas jest trochę innym człowiekiem. Albo może po prostu niektórzy nie powinni się wiązać?

Chyba pogubiłam się w swoim życiu. Liczę na konstruktywną krytykę z Waszej strony.

Kto marzy o doskonałości, zazwyczaj poucza, poprawia, daje lekcje innym i wszyscy od niego uciekają.
L. Kołakowski
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: ojciec alkoholik a relacje z mężczyzami

Naami,  męski punkt widzenia ujął to bardzo tranie nie ma na świecie rodziny idealnej, zawsze są jakieś niedociągnięcia a ty przez to, że ojciec był alkoholikiem nie powinnaś marnować sobie życia. Nikt nie będzie oceniał cię po tym kim są twoi rodzice, jeżeli trafisz na tego jedynego pokocha cię nie zależnie od wszystkiego i zaakceptuje to. Myślę że szczera rozmowa z partnerem powinna pomóc bo tajenie czegokolwiek nie ma najmniejszego sensu prawda i tak kiedyś wyjdzie na jaw.Pozdrawiam i powodzenia życzę.

3

naami, jesteś DDA - Dorosłym Dzieckiem Alkoholika. I dotykają Cię takie same problemy, jak wielu innych ludzi, którzy wyrastali w takim środowisku i borykali się z problemem alkoholowym w rodzinie.
Polecam Ci dział w miesięczniku psychologicznym "Charaktery", który jest poświęcony właśnie DDA: http://www.charaktery.eu/dda_i_inni/ . Wejdź, poczytaj, myślę, że wiele spraw rozjaśni Ci się w głowie.

Istnieją w wielu miastach grupy wsparcia dla DDA. Może to byłoby jakieś rozwiązanie dla Ciebie? Taka forma terapii pomaga uporać się z tym bardzo ciężkim bagażem, jaki musiałaś wnieść w dorosłe życie.
Popieram też meski_punkt_widzenia, bardzo mądre rady.

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

4

męski_punkt_widzenia - tylko wiesz, ja nie chciałabym mieć IDEALNEJ rodziny, bo ideałów nie ma, ale NORMALNĄ rodzinę. Podziwiam Cię, że potrafiłeś wybaczyć ojcu. Tu nawet nie chodzi o jakieś moje wyimaginowane wizje, ale nie potrafię zrozumieć kogoś kto zrobił tyle złego, ponosił za to różne konsekwencje i nie potrafił się zmienić. Bo to, że nie pije nie znaczy, że nasze relacje są dobre. Nie mogę wybaczyć, że nie pokazał mi świata, nie przytulił, nie powiedział do mnie jednego normalnego słowa przez tyle lat, po prostu nie był ojcem. Mogę mu zawdzięczać tylko to, że wiem jakich ludzi mam unikać. Dziękuję Ci za Twojego posta. Bardzo.

liza 1971 - wiem, że tajenie nie ma sensu. Problem w tym, że chyba nie ufam B.  jeszcze aż tak, żeby opowiedzieć o wszystkim.

yvette - wiem, że mam dużo cech DDA, ten dział z "Charakterów" też znam wink ale sama rozumiesz, że długa droga jest między uświadomieniem sobie czegoś a wcieleniem w życie konkretnych zachowań i działań. Przynajmniej u mnie w tym wypadku. Jeśli chodzi o terapię to chcę zobaczyć na ile sama z tym sobie poradzę, może dam radę.

Nie będę  się żalić, nie lubię z siebie robić ofiary losu i tłumaczyć wszystkie niepowodzenia  takim dzieciństwem. Tylko czasem prościej jest napisać o czymś tu, skonfrontować z czyjąś opinią.

Dzięki, pozdrawiam.

Kto marzy o doskonałości, zazwyczaj poucza, poprawia, daje lekcje innym i wszyscy od niego uciekają.
L. Kołakowski

5

Jednak teraz wolę być sama. Tak postanowiłam a zachowania ważnych dla mnie osób mi w tym pomogły.

L. Kołakowski

6

naami napisał/a:

Chcę być z nim szczera, ale nie wiem jak zareaguje na całą prawdę o mnie.

Maleńka, też miałam tatę alkoholika.... i bardzo zmartwiło mnie to zdanie. Przecież to nie jest Twoja wina ani prawda o Tobie. Nie możemy odpowiadać za to jak żyją nasi rodzice. Jesli chcesz być szczęsliwa, musisz być szczera.

7

Szczerze to nie liczyłabym na to że twój partner nie będzie alkoholikiem smile Będzie pijakiem który będzie Cie bił i któremu będziesz musiała oddawać ostatnie grosze na alkohol smile Zresztą tego też Ci życzę! smile Powodzenia

8

Jesteś nikim i fakt że miałaś ojca alkoholika cie nie umocni, tylko zniszczy.. W tym przypadku na szczęście..

9 Ostatnio edytowany przez Olinka (2012-09-01 19:19:03)

Post poniżej poziomu forum

10

logana czy ty wiesz o co ty mowisz???????? Ogarnij się! Jakim prawem kogos oceniasz jaki bedzie? Kazdy ma prawo do szczescia  to ty jestes nikim LOGANA piszac takie farmazony. alkoholikiem moze zostac kazdy nie jest powiedziane że akurat ktos z takiej rodziny. Prawdopodobne ale nie musi tak być. Moga nienawidzic alkoholu i go unikac. Tacy jak ty działaja mi na nerwy i nie powinni miec w ogole dostepu do  internetu. DDA wystarczajaco wycierpiały sie w dziecinstwie i nalezy im sie szczescie i zycie z dobrym partnerem. Logana zycze Ci tego samego czego zyczyłas kolezance wyżej. smile Pozdrawiam DDA wink

"Nie ma gorszego zła od pięknych słów, które kłamią."
"Przemija tylko to, co jest kłamliwe i złudne, nieistotne, co właściwie nigdy nie miało rzeczywistego bytu..."
"Żeby był, żeby chciał być, żeby nie zniknął."

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » ojciec alkoholik a relacje z mężczyzami

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021