Zmiana KOLORU ubrań oraz kafelek. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Zmiana KOLORU ubrań oraz kafelek.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

Temat: Zmiana KOLORU ubrań oraz kafelek.

Mam pytanie dość robocze:

Czy zdarzyło Wam się Z POWODZENIEM zafarbować ubrania - jeśli tak, czekam na instrukcję smile
Chciałabym w niedługim czasie zmienić również kolor kafelek w kuchni- ale nie chcę ich zrywać, nakładać nowych- za dużo roboty i zbyt wysokie koszty. Czy można pomalować kafelki? Dodam, ze są lakierowane hmm

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez szerek (2013-01-26 02:53:21)

Odp: Zmiana KOLORU ubrań oraz kafelek.

Szczerze powiem, że co do ubrań to farbowałam w lato spodnie i bluzkę na turkusowo, ale efekt miał być "ombre" i taki wyszedł- wiem, że teściowa często farbuje ubrania i udaje jej się to znakomicie z tym, że barwniki dostępne najczęściej ( takie z motylkiem ) są do kitu i się spierają. Kumpela za to kupowała jakieś droższe na allegro podobno nie zmywalne.

Co do kafelków- można pomalować. Widziałam takie cuda zrobione przy pomocy farby flugger, w czterech kątach w metamorfozach babeczki takie coś robiły, musiałabym jeszcze raz przestudiować te filmiki i dam znać co i jak smile

Przejrzałam, widać było jak malują ale co i jak dokładnie nie zdradzały.
Znalazłam za to coś takiego :
http://www.majic.pl/2012/06/farba-do-malowania-okien-pcv-plastikowych-i-nie-tylko-diamondhard-8-1500/#more-243

,,Czemu ty się, zła godzino,
z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś - a więc musisz minąć.
Miniesz - a więc to jest piękne"

3

Catwoman napisał/a:

Chciałabym w niedługim czasie zmienić również kolor kafelek w kuchni- ale nie chcę ich zrywać, nakładać nowych- za dużo roboty i zbyt wysokie koszty. Czy można pomalować kafelki? Dodam, ze są lakierowane hmm

Teoretycznie można sad. Praktycznie wyjdzie z tego kicha sad.

Pomyśl o zupełnie innym wykończeniu. Możesz np. pokryć stare kafelki folią samoprzylepną (jakaś fototapeta, kolaż) i zabezpieczyć wszystko dodatkową szybą.
Samą fototapetę możesz opracować we własnym zakresie przy użyciu prostego programu graficznego i zlecić wydrukowanie.

4

Szyba nie wchodzi w grę- kafelki są rozmieszczone w kuchni, różnie: jedne nad zlewozmywakiem, inne obok pieca, jeszcze inne pokrywają drugą ścianę..... Czytałam gdzieś na necie, że można pokryć bodajże farbą olejną, dlatego zastanowiła mnie ta opcja. ..

5

Można malowąc, poszukaj na deccorii hasła: malowanie płytek, kafelków itp. Na pewno znajdziesz jakieś galerie. Patrzyłam i wcale nie wyszla kicha, efekt wręcz super smile

PS: ja malowałam boazerię i tez się dało a miala być kicha tongue

Gdy Ty i Ja, cały świat jest dla nas ...

6 Ostatnio edytowany przez YOGI bear (2013-01-26 14:16:44)

Patrzyłaś na pomalowane płytki w realu, czy w necie?

Boazerię zawsze maluje się bezbarwnym lakierem w celu zabezpieczenia. Jeżeli pokryłaś ją innym kolorem, to... to już nie jest boazeria w kolorze drewna sad.

Farbą olejną można pomalować wszystko.
W magazynie mam nią wymalowaną lamperię. Płytki byłyby z pewnością ładniejsze smile, ale opony nie narzekają big_smile.

Catwoman: spróbuj przeróbki na mało widocznym fragmencie swoich płytek.

A jeśli chodzi o wybór koloru farby olejnej, to część firm nie chce mieszać białej z barwnikiem i ograniczają wybór do fabrycznie zmieszanych barw.
Jeżeli poczarujesz faceta od mieszalnika, to wymiesza Ci dowolny kolor z palety smile.

Dobry bajer, to połowa sukcesu big_smile.

7

Moi Drodzy,
Czy ktoś z Was kiedyś farbował jakieś ubranie? Chcę zmienić kolor kilku ręczników, ale nawet nie wiem, jak nazywa się taki barwnik i gdzie go można nabyć.

8

Odwiedź sklep chemiczny (czasem barwniki są w sklepach z artykułami gosp. domowego), kup barwnik do tkanin odpowiedni do rodzaju tkaniny, którą chcesz ufarbować. Ręczniki pewnie są bawełniane, więc kup barwnik do farbowania bawełny. Kolorów jest sporo.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

9

Pragnę donieść, że zafarbowałam dywaniki łazienkowe z pomarańczowych na czarne smile Z sukcesem. Tzn. nie jest to może głęboka czerń, ale jednak czerń.

10

Ja kiedyś z babcią farbowałam koszulki, ale wyszły nam raczej ścierki do podłogi  hehe.

11

Cat, a działałaś coś z kafelkami?

12

z kafelkami nic i na razie raczej nie będę się tego podejmować.

13

Jakbyś znalazła jakiś dobry sposób, to daj znać smile

14

Dam znać, ale remontowanie mnie tak skutecznie zniechęciło do poważniejszych zmian, że jak mam powycierać kurze w szafce to jestem już chora big_smile

15

Ciekawa jestem tego eksperymentu. Jeszcze nie słyszałam o malowaniu kafelek smile

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Zmiana KOLORU ubrań oraz kafelek.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018